Jak w pełni korzystać z zakupów w serwisie Ali Expres? Kup taniej dolary i zyskuj!

Zagraniczne serwisy zakupowe zdobywają coraz większą pulę klientów. Serwis Ali Express pod względem popularności wyprzedził już w Polsce największe sklepy z elektroniką. Jak zyskać w trakcie zakupów? Odpowiedzią jest zakup waluty w atrakcyjnej cenie. Czy jednak wysoki kurs dolara na to pozwoli?

Analiza październikowych wyników badań serwisu zakupowego Ceneo.pl we współpracy z agencją badawczą TNS Polska pokazuje –  co według badanych –  opłaca się kupować w sieciZdaniem większości internautów – sprzęt elektroniczny (60%), a także książki, filmy, płyty i gry (53%) oraz sprzęt AGD (46%).

Z kolei – jak wynika z czerwcowego raportu firmy Gemius, „E-commerce w Polsce 2016” – Polacy większość swoich pieniędzy zostawiają w polskich sklepach online, jednak odsetek internautów regularnie korzystających z zagranicznych ofert wyniósł ponad 10 procent.  W zestawieniu z październikowymi badaniami możemy oczekiwać dalszych wzrostów. Najpopularniejszym serwisem zakupowym jest platforma eBay.com, Ali Express znajduje się na drugiej pozycji w gronie ulubionych zagranicznych sklepów online.

Platforma Ali Express wprowadziła dla kupujących pewne udogodnienia, choćby polską wersję językową strony. Jednak opłacenie zamówienia w złotówkach nadal znajduje się poza naszym zasięgiem. Polacy, którzy korzystają ze strony i robią na niej zakupy mają tylko dwie możliwości – płacenie za pomocą karty podpiętej do konta złotówkowego (co wiąże się z narażeniem się na nieopłacalny przelicznik walutowy) lub wykorzystanie konta walutowego. Druga opcja jest opłacalna dla konsumentów często dokonujących zakupów, gdzie pojawia się opcja walutowych transakcji w Internecie. Jest to charakterystyczny wybór dla klientów świadomych i patrzących na długofalowe korzyści.  Dla okazjonalnego kupca sam proces zakładania konta walutowego, a później jego utrzymanie mogą się w ogóle nie kalkulować.

Przystępne ceny walut online? To osiągalne!

Co z posiadaczami kont walutowych? Jak i gdzie za rozsądną kwotę mogą nabyć walutę? Znane do tej pory kantory online, czy też formy wymiany we własnym banku oddają koronę pierwszeństwa innej formie online. Jest to społecznościowa platforma wymiany walut, która umożliwia użytkownikom wymianę walut między sobą. Procedura zakupu walut jest w pełni bezpieczna, jej dokonanie niezwłoczne, albo też w trybie oczekiwania na lepszą ofertę, czy ustalonej uprzednio ceny.

Gromadząc środki na kontach walutowych można na bieżąco sprawdzać kursy walut, oceniać atrakcyjność ofert. Umożliwia to platforma https://www.walutomat.pl/kursy-walut/usd-pln/. Daje także możliwość sprawdzenia jakie realne oszczędności gromadzą się nam dzięki korzystaniu z Walutomatu.

Bezpieczne zwroty w obcej walucie

Każdy miał doświadczenia związane ze zwrotem kupionych towarów. Ogólnie u posiadaczy konta walutowego na skutek zmian kursów, środki wracające na kartę spiętą ze złotówkowym kontem mogą okazać się mniejsze niż realnie wydane wcześniej złotówki. Ten problem tylko pozornie dotyczy zwrotu dokonywanego w USD na konto walutowe. Posiadacze konta walutowego znajdują się tu w dogodnej sytuacji – dolary zwrócone będą w identycznej, jak wydana kwocie, możemy ich użyć później. Przy jednostkowych zakupach możemy nie zauważyć różnicy, jednak przy dużej kwocie zamówienia efekt skali pokaże sporą różnicę na naszą korzyść.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ