W dobie Internetu trudno nie zgodzić się z faktem, że bardzo duża część społeczeństwa nie potrafi żyć bez technologii. Większość czasu spędza na zwyczajnym marnowaniu swojego dnia, przeglądając po kolei rozmaite serwisy społecznościowe. Nie jest to jednak zjawisko jednorazowe, tylko codzienność każdego nastolatka, a obecnie nawet coraz większej ilości dzieci i dorosłych. Co zrobić, jeśli, pomimo starań, nie potrafimy zrezygnować z używania smartfona, a bezsensowne przesiadywanie na Facebooku, Instagramie lub podobnych portalach zaczyna nas zwyczajnie nudzić?
Obecnie prawie każdy dotykowy telefon pozwala nam na instalację aplikacji posiadającej interesujące nas funkcje. Oczywiście w czołówce znajdują się wspomniane już wyżej strony internetowe lub gry podążające za aktualnymi trendami. Niestety, używanie ich wciąż w głównej mierze wiąże się ze startą czasu. Z tego powodu warto przyjrzeć się kategorii związanej z edukacją. Pewnie dla dużej części uczniów zabrzmi to jak tortura. Przecież uczęszczanie do szkoły przez pięć dni w tygodniu to wystarczająca katorga, więc po co uczyć się dodatkowych rzeczy, zamiast się relaksować?

Uwaga! Nauka naprawdę może być interesująca i odprężająca. Jeśli chcesz podszkolić język angielski, godna polecenia jest aplikacja „Doulingo”. Pomaga w nauce, na przykład poprzez wykorzystanie obrazków, które pozwalają na utrwalenie słówek. Gdy Twoja znajomość angielskiego jest na wyższym poziomie, warto skupić się na poznaniu innego języka. Dobrym wyborem będzie więc „Memrise”. Na każdym poziomie poznajesz nowe zwroty i możesz powtórzyć te, które wystąpiły już wcześniej, dzięki czemu utrwalasz swoją wiedzę. Warto wspomnieć, że, jeżeli interesują Cię zupełnie inne zagadnienia, aplikacja daje możliwość wyboru wielu kategorii, takich jak literatura, nauki ścisłe i wiele innych. A może marzysz o tym, żeby samemu tworzyć tego typu programy? Jeśli tak, droga programisty stoi otworem. SoloLearn, tworząc „Learn C#”, ”Learn HTML” i wiele innych, dało możliwość przyswojenia zagadnień związanych z różnorodnymi środowiskami programistycznymi, łącząc teorię z praktyką.

Strata czasu czy przyjemne z pożytecznym? Wybór należy do Ciebie. Czy warto? Zdecydowanie. Przede wszystkim łączysz naukę z rozrywką, a rozwijanie zainteresowań staje się jeszcze większą przyjemnością. I to zupełnie za darmo!

https://www.technologie.info.pl/

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ