Czym jest C++?

C++ przewija się nieustannie w mediach w odniesieniu do programowania. Żeby o nim usłyszeć, nie trzeba nawet szczególnie się tym tematem interesować ani posiadać w nim żadnego doświadczenia. Jest to też jeden z pierwszych języków, na który natrafimy chcąc rozpocząć swoją przygodę z programowania. Wobec tego czym jest C++? Czy jest to trudny do nauczenia język? Kiedy się z niego korzysta?

Co to jest C++?

C++ jest językiem programowania, którego cechą charakterystyczną jest mnogość jego zastosowań.  Ponadto programy, gry i inne rzeczy stworzone za jego pomocą są niezwykle wydajne.

Gdzie możemy spotkać się z C++? W zasadzie niemal wszędzie. Przy jego pomocy tworzy się między innymi aplikacje komputerowe, w tym takie, które bez wątpienia zna niemal każdy (chociażby produkty z pakietu Microsoft Office, takie jak Word czy Power Point). C++ jest także wykorzystywane w niektórych silnikach gier. Mowa tu na przykład o doskonale znanych wszystkim graczom silnikach Unity i Unreal Engine.

Czy C++ jest dobry dla początkujących programistów?

W związku z tym, jak często wykorzystywanym i popularnym językiem programowania jest C++, możemy czuć pokusę, aby to właśnie od niego rozpocząć swoją przygodę z programowaniem. Nie jest to jednak tak dobre rozwiązanie, jak mogłoby się wydawać.

C++ jest językiem programowania o znacznie wyższym stopniu trudności niż te, które zazwyczaj poleca się osobom początkującym, czyli na przykład Python. Oczywiście C++ również warto znać i nic nie stoi na przeszkodzie, aby nauczyć się go w późniejszym czasie, jednak w pierwszej kolejności powinniśmy pójść w innym kierunku.

Różne typy zmiennych C++ https://techpolska.pl/cpp-typy-zmiennych/ i inne ważne elementy tego języka nie będą nam wtedy sprawiały aż takich problemów, jak gdybyśmy podeszli do nich nie mając wiedzy na temat żadnego innego języka programowania.

Nauka C++ może się opłacić

Nauka C++ nie jest łatwa ani szybka, zaczynając od typów zmiennych https://techpolska.pl/cpp-typy-zmiennych/ po bardziej skomplikowane elementy. Nie da się ponadto ukryć, że w ostatnich latach C++ zostało nieco przyćmione przez inne języki, takie jak chociażby Java i Python. Jednak nie oznacza to, że można C++ zapowiadać rychły koniec – wręcz przeciwnie.

Niedaleka przyszłość daje nadzieję na znaczne wzrosty na rynku VR, co z kolei przyczyni się do większego zapotrzebowania na ekspertów od C++. Zresztą nawet obecnie takie zapotrzebowanie istnieje, więc jeśli ktoś rzeczywiście zna ten język bardzo dobrze, to ma przed sobą prostą drogę do dobrych zarobków i świetnej kariery.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ