Bezprzewodowa telewizja w Poznaniu

Nikt nie lubi przewodów w mieszkaniu. Może poza gryzoniami, ale to sprawia, że właściciele gryzoni jeszcze bardziej nie lubią przewodów w swoich mieszkaniach, bo muszą na nie szczególnie uważać. Reszta z nas też nie przepada za kablami – nie wyglądają estetycznie, można się o nie potknąć lub niechcący wyrwać je z gniazdka, utrudniają sprzątanie. A mamy ich coraz więcej, bo coraz więcej urządzeń w naszych domach zasilane jest przez prąd, a do tego coraz więcej komunikuje się ze sobą. Dlatego producenci chętnie sięgają po rozwiązania, które pozwalają ograniczyć ilość kabli: Bluetooth, IrDA czy Wi-Fi. Tak samo jest przy telewizorach. Tu również możliwe jest zmniejszenie ilości przewodów – przynajmniej w przypadku telewizji kablowej.

Ta redukcja kabli możliwa jest dzięki wykorzystaniu technologii Wi-Fi. W ten sam sposób możliwe jest m.in. korzystanie z Internetu na komputerze czy telefonie, bez łączenia go kablem z modemem.  O ile w przypadku laptopa czy smartfona rozwiązanie to pozwala zachować mobilność urządzenia, o tyle jeśli chodzi o telewizor, wykorzystanie Wi-Fi „usuwa” część okablowania i pozwala na wygodniejsze ułożenie odbiornika i dekodera w pokoju. Zasięg kabla nie będzie już żadnym ograniczeniem.

Poza oczywistym brakiem okablowania, telewizja bezprzewodowa ma jeszcze inne zalety. Jest to w końcu telewizja nowoczesna, więc jakby w parze ze sposobem przesyłu idą inne nowości technologiczne. I tak na przykład w Poznaniu można podłączyć HIWAY TV, która jest formą nowoczesnej, bezprzewodowej telewizji cyfrowej. Co daje HIWAY TV? Przede wszystkim dostęp do kanałów liniowych i filmów z dedykowanej platformy. Ponadto za pośrednictwem HIWAY TV można oglądać filmy z serwisu YouTube. To nie tylko ogromny wybór, ale też najwyższa jakość obrazu – dostępnego w najnowszej rozdzielczości 4K.

HIWAY TV daje też dostęp do przydatnych funkcji, jakie do tej pory nie były możliwe przy oglądaniu telewizji. Wśród nich znajdziemy na przykład zatrzymywanie programu, powtarzanie jego fragmentu (niezwykle przydatne przy meczach!), przewijanie, nagrywanie programów – zarówno pojedynczych, jak i całych sezonów. To niebywała kontrola nad telewizorem, wykraczająca poza możliwości samego odbiornika.

Jak odbierać HIWAY TV? Platformę tą znajdziecie w ofercie poznańskiej firmy IINEA. Oprócz telewizji cyfrowej INEA oferuje także Internet światłowodowy o najwyższej w Polsce przepustowości sięgającej nawet 10 Gb/s. Połączenie usług telewizji i Internetu daje korzystny pakiet, dzięki któremu każdy może sobie pozwolić na wygodę korzystania z bezprzewodowej, supernowoczesnej telewizji.

Nie musisz już stresować się przez kable. Możesz wygodnie usiąść przed telewizorem i podziwiać świetnej jakości obraz, który sam kontrolujesz.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ