Każda osoba, która posiada udokumentowany przychód ma obowiązek złożenia rocznego zeznania podatkowego i rozliczenia się z urzędem skarbowym. Dla wielu osób jest to niezwykle trudne i stresujące zadania. Na szczęście istnieje wiele sposobów, pomagających w poprawnym wypełnieniu popularnych PIT- ów. 

Czym jest PIT?

Okazuje się, że wiele osób nie ma pojęcia, co znaczy to słowo. Jest ono skrótem od pochodzącego z języka angielskiego wyrażenia Personal Income Tax, oznaczającego po prostu podatek dochodowy. Druk PIT jest formularzem, który należy uzupełnić, aby obliczyć otrzymany w ubiegłym roku dochód, a następnie oszacować  należny podatek.  W zależności od sposobu opłacania podatków  w czasie trwania całego roku, możemy mieć nadpłatę- w tym przypadku urząd skarbowy będzie musiał dokonać  zwrotu należnych na pieniędzy- lub niedopłatę. W drugim przypadku, to my będziemy zobligowaniu do uregulowania zadłużenia.

W zależności od rodzaju otrzymywanych dochodów, do wyboru mamy kilka rodzajów druków PIT- najpopularniejsze z nich to PIT 36 oraz PIT 37. Uzupełnione druki można doręczyć do odpowiedniego urzędu osobiście lub za pośrednictwem poczty. Możliwe jest również rozliczanie pit przez internet. W tym celu przyda się specjalny program.

Rozliczanie PIT-ów przez internet

Jeśli chcesz wypełnić i wysłać drogą elektroniczną pit 2018 program który jest najlepszy, to bez wątpienia PITax. Jest on bezpłatny, a pobrać go można tutaj: https://www.pitax.pl/rozliczenie-pit/.

Jest bardzo intuicyjny i prosty w obsłudze. Nie powinien sprawić trudności nawet osobom nie korzystającym na co dzień z komputera, czy seniorom. Szybko i sprawnie przeprowadzi Cię przez cały proces rozliczenia, na bieżąco wychwytując ewentualne błędy i dając  możliwość poprawienia ich. Sam, na podstawie podawanych przez Ciebie informacji, pomoże wybrać prawidłową opcję, np. odpowiedni druk PIT. Po wypełnieniu wszystkich rubryk warto dokładnie sprawdzić że nie popełniliśmy żadnych błędów, ani niczego nie pominęliśmy. Następnie wystarczy wygenerować dokument, wybrać właściwy oddział urzędu skarbowego i za pomocą jednego przycisku wysłać do niego nasze rozliczenie.

Na koniec należy upewnić się, że dostaliśmy potwierdzenie otrzymania dokumentu przez placówkę.  Jeśli otrzymaliśmy wiadomość zwrotną zawierającą UPO, czyli Urzędowe Potwierdzenie Odbioru,  jest to koniec formalności. UPO należy wydrukować i zachować. To wszystko- pity 2018 mamy już z głowy. Łatwo, szybko, bez zbędnego stresu i konieczności wychodzenia z domu.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ