W sytuacji, w której masz połączenie z nieznanego numeru, nie wiesz do kogo należy ten numer, a chciałbyś się dowiedzieć kto dzwonił, masz bardzo dobre rozwiązanie. Rozwiązaniem tym jest specjalna strona, która zrzesza różne numery telefonów, zarówno komórkowych, jak i stacjonarnych.

Nieznane połączenia

Jeszcze jakiś czas temu standardem większości polskich domów było posiadanie książki telefonicznej. Dzięki tej książce mogliśmy się dowiedzieć, kto dzwonił z nieznanego numeru telefonu na nasz telefon komórkowy bądź też mogliśmy znaleźć numer telefonu do danej osoby. Dzisiaj telefony stacjonarne nie są już tak popularne, jak kiedyś, bo teraz mamy przede wszystkim telefony komórkowe. O ile wcześniej w książce telefonicznej znajdował się numer konkretnej osoby i osobę tę można było znaleźć po tym numerze, o tyle dzisiaj nie było książek telefonicznych dla telefonów komórkowych. Ktoś, kto kupił sobie kartę w sklepie i wykonywał połączenia, nie był nigdzie zarejestrowany i nie można było dojść, do kogo należy dany numer telefonu. Z kolei dzisiaj, gdy nowe ustawy telekomunikacyjne zmieniły zasady autoryzacji numerów, każdy numer musi być zarejestrowany i musi być wiadome, do kogo ten numer należy.

Co zrobić, gdy nie wiesz, kto dzwonił?

Dlatego też, gdy nie wiesz kto dzwonił, możesz skorzystać z jednej ze stron, która zrzesza numery. Są tam one opisane razem z informacjami o danej osobie. W wersji podstawowej jest to zawsze przynajmniej imię i nazwisko posiadacza danego numeru telefonu. Tak więc w momencie, gdy zadzwoni do ciebie ktoś, kogo numeru nie znasz, najlepiej jest wejść na taką stronę i sprawdzić, kto dzwonił. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę numer telefonu, z którego miałeś połączenie. Następnie kliknąć wyszukaj i od razu pokaże ci się wynik. Nie wszystkie numery będą w bazie, gdyż dzisiaj mamy w Polsce tak wiele numerów, że czasami nie sposób zebrać ich wszystkich w jednym miejscu w krótkim czasie. Na szczęście strony tego typu są na bieżąco aktualizowane, dlatego za jakiś czas będziesz mógł sprawdzić kto dzwonił z nieznanego numeru telefonu bez względu na to, jaki będzie to numer. Taka forma sprawdzania jest bardzo bezpieczna. Szczególnie osoby starsze obawiają się odbierania połączeń z nieznanych numerów telefonów, dlatego że boją się, że może być to jakieś oszustwo. Tymczasem w większości przypadków wcale nie o to chodzi, natomiast upewnienie się, kto dzwonił(sprawdź na https://infonumer.pl ), z pewnością nikomu nie zaszkodzi. Sprawdzić możemy to dosłownie w kilka chwil, a efekt będzie dla nas satysfakcjonujący.

[Głosów:2    Średnia:4/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułRozliczenie podatkowe 2018
Następny artykułZastosuj nowoczesny konwerter mp3?

Gram już przeszło 15 i nigdy mi się to nie znudzi! Z początku zapalony PCtowiec, a teraz zadowolony posiadacz Xbox One :)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ