Prezenty dla graczy: gry, gadżety i akcesoria gamingowe pod choinkę

Dla zapalonych fanów gier komputerowych najlepszym prezentem pod choinkę będzie upragniony tytuł, gadżet nawiązujący do zainteresowań lub nowoczesne akcesoria gamingowe, dzięki którym będzie mógł jeszcze pełniej zanurzyć się w wirtualną rzeczywistość. Jeżeli w twojej rodzinie lub wśród przyjaciół jest ktoś, kto pasjonuje się światem gier, koniecznie przeczytaj ten artykuł przed rozpoczęciem wybierania gwiazdkowych upominków! Dzięki niemu dowiesz się, jak uniknąć nietrafionych prezentów i na co zwrócić uwagę podczas zakupów.

  1. O czym pamiętać podczas zakupów?
  1. Gry dla dzieci
  1. Gry dla młodzieży
  1. Gdy dla dorosłych
  1. Akcesoria gamingowe
  1. Gadżety dla graczy

O czym pamiętać podczas zakupów?

Aby prezent był trafiony, warto kierować się kilka prostymi zasadami. Przede wszystkim powinieneś najpierw dowiedzieć się, czy gracz nie posiada już danego tytułu, gadżetu czy akcesorium. Jeżeli go nie ma, należy sprawdzić, czy wybrany prezent będzie kompatybilny ze sprzętem gamingowym, który posiada obdarowywany (na przykład Ghost Recon ps4 nadaje się na PlayStation 4, ale nie pójdzie na innych konsolach, komputerze stacjonarnym czy laptopie). Poza tym, upominek powinien być dopasowany do wieku i preferencji gracza – osoba pasjonująca się historią i skomplikowanymi grami strategicznymi może być średnio zadowolona, gdy pod choinką znajdzie symulator wyścigów samochodowych. Natomiast gry z dużą ilością przekleństw i przemocy nie są odpowiednie dla małych dzieci lub bardzo wrażliwych osób. Pamiętaj też, aby zwrócić uwagę na dostępność polskiej wersji językowej – nie wszystkie gry posiadają dubbing lub napisy, co może być dużym problemem dla graczy bez znajomości obcego języka (z reguły angielskiego). Jeżeli w dalszym ciągu masz wątpliwości dotyczące wyboru konkretnego tytułu, akcesorium czy gadżetu, możesz skorzystać z pomocy asystentów w sklepie, przeczytać poradnik online lub dyskretnie wypytać obdarowywaną osobę o jej preferencje.

Gry dla dzieci

Jeżeli szukasz propozycji dla młodszych graczy, możesz wybierać spośród bardzo wielu tytułów. Na rynku dostępny jest szeroki wybór gier edukacyjnych, które pomagają rozwijać zdolności manualne i refleks, a także zdobywać i poszerzać wiedzę z różnych dziedzin. Można też znaleźć gry, które nadają się dla całej rodziny. Wśród tytułów odpowiednich dla najmłodszych (a także starszych) graczy znajdziesz między innymi takie gry, jak FIFA 19, Plants vs. Zombies, Need for Speed, Farming Simulator, Minecraft czy gry z serii LEGO. Wybierając prezent dla dziecka, zwróć uwagę na jego aktualne zainteresowania – w tym wieku potrafią się zmieniać naprawdę często! Jeżeli kupujesz upominek dla cudzej pociechy, najlepiej zapytać o zdanie jego rodziców. Unikniesz wówczas wręczenia nietrafionego prezentu lub czegoś, co rodzice malucha mogliby uznać za nieodpowiednie.

Gry dla młodzieży

Osoby w wieku nastoletnim stanowią dużą część graczy. Jeżeli szukasz prezentu dla kogoś w wieku od 12 do 18 lat (lub starszego, ale młodego duchem) możesz sięgnąć po takie tytuły jak The Sims i dodatki, Syberia 3, Warhammer Chaosbane, Styx, Terminator Resistance, Diablo 3, Fortnite czy Battlefield V. Szeroki wybór propozycji znajdziesz pod adresem gry rtv euro agd. Jeśli nie masz pewności, czy dany tytuł jest odpowiedni dla gracza w konkretnym wieku, możesz sprawdzić międzynarodowe określenie PEGI (Pan European Game Information). Na opakowaniu powinny się także znajdować odpowiednie oznaczenia ostrzegające przed przemocą, zachowaniami seksualnymi, wulgaryzmami czy używkami, które mogą pojawić się w grze. W przypadku nastolatków powinieneś zwrócić szczególną uwagę na dopasowanie prezentu do zainteresowań obdarowywanej osoby – w przeciwnym razie gra może wylądować na półce i już tam pozostać!

Gry dla dorosłych

Dorośli również kochają gry komputerowe! Jeśli szukasz propozycji dla osób, które ukończyły już 18 lat, możesz sięgnąć po takie tytuły jak Grand Theft Auto 5, Assassin’s Creed, Wiedźmin 3: Dziki Gon, Ghost Recon, Fallout 76, Resident Evil, Mortal Combat, Red Dead Redemption, Tomb Raider, Watch Dogs czy Cień Mordoru.

Akcesoria gamingowe

Na rynku dostępny jest szeroki wybór akcesoriów gamingowych. Należą do nich przede wszystkim urządzenia peryferyjne do komputera lub konsoli: głośniki, myszy komputerowe, słuchawki, mikrofony, monitory czy klawiatury. Coraz popularniejsze stają się również specjalne fotele gamingowe, profesjonalne podkładki pod myszy i nadgarstki czy elementy oświetlenia. Upodobania graczy dotyczące funkcji, cech użytkowych i designu są bardzo różne, dlatego przed zakupem warto jest dowiedzieć się więcej o preferencjach danej osoby. Przede wszystkim powinno się nie dublować sprzętu z tym, który już znajduje się w posiadaniu użytkownika (chyba, że kupujesz urządzenie znacznie wyższej klasy), a także sięgać po produkty wysokiej jakości – jeżeli nie dysponujesz odpowiednią sumą, lepiej złożyć się z kimś na prezent lub kupić coś innego.

Gadżety dla graczy

Doskonałym prezentem dla każdego gracza będą z pewnością gadżety gamingowe. Ilość dostępnych propozycji jest niemal nieograniczona: można zdecydować się między innymi na figurkę przedstawiającą postać z ulubionej gry, podkładkę pod myszkę, zabawne breloki, pendrive’y, otwieracze do piwa, korkociągi, latarki czy kubki. Takie prezenty są stosunkowo niedrogie, ale potrafią sprawić wiele radości i wywołać uśmiech na twarzy obdarowanego, ponieważ stanowią bardzo osobisty i przemyślany upominek.

[Głosów:2    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ