Czarny Piątek

Z roku na rok Czarny Piątek cieszy się coraz większym zainteresowaniem. I nic w tym dziwnego, gdyż tego dnia każdy klient może zrobić udane zakupy w niezwykle przystępnych cenach.

Tego roku to 29 listopada będziemy mogli pozwolić sobie na odrobinę szaleństwa i zakupić podczas Black Friday w Media Expert w niezwykle atrakcyjnych cenach oferowany sprzęt elektroniczny oraz AGD.

Black Friday a Święto Dziękczynienia w Ameryce

Ten niezwykły dzień atrakcyjnych rabatów wywodzi się z Ameryki i jest on związany ze Świętem Dziękczynienia. Historia Thanksgiving Day sięga siedemnastego wieku. Wówczas to europejscy osadnicy przybyli na ten kontynent i urządzili tam niezwykłą ucztę. Była ona formą podziękowania Indianom za pomoc okazaną na nowym lądzie.

W 1863 roku Święto Dziękczynienia stało się oficjalnym świętem narodowym. Przyczynił się do tego prezydent Abraham Lincoln. Od tamtej pory święto to jest zawsze obchodzone w ostatni czwartek listopada, a dzień później rozpoczyna się okres przedświąteczny. Amerykańscy handlowcy organizują wówczas największe wyprzedaże.

Inna historia dnia wyprzedaży nawiązuje do lat osiemdziesiątych ubiegłego stulecia, kiedy to amerykańscy sprzedawcy otrzymali po raz pierwszy sprawiedliwe i atrakcyjne jak na owe czasy wynagrodzenie. Określenie „czarny” zostało zaczerpnięte od koloru tuszu, na którym to właściciele wielu amerykańskich sklepów podkreślali swoje zyski. Od tego wyjątkowego dnia, co roku zakupowe szaleństwo dopada Amerykanów, którzy to wręcz biją się o produkty oferowane w niezwykle atrakcyjnych cenach.

Dzień wyjątkowych zakupów w Polsce

W naszym kraju dzień zwany „Czarnym Piątkiem ” po raz pierwszy został zorganizowany osiem lat temu. Wówczas to wzięła w nim udział niewielka ilość sklepów stacjonarnych, które to zorganizowały wyprzedaże zapasów magazynowych. Od tamtej pory popularność tej akcji zaczęła rosnąć, a właściciele poszczególnych sklepów widząc duże zainteresowanie klientów zaczęli coraz chętniej brać udział w piątkowej akcji zwanej „Czarnym Piątkiem”.

Dziś prócz sklepów stacjonarnych, w akcji tej biorą udział sklepy internetowe, dzięki czemu z atrakcyjnych wyprzedaży można skorzystać nie wychodząc z domu. Każdego roku w poniedziałek po „Czarnym Piątku” rusza największa sprzedaż internetowa zwana – Cyber Monday.

Black Weeks – czarny tydzień szalonych wyprzedaży

W tym roku najkorzystniejsze promocje i rabaty czekają na klientów w dniu 29 listopada. Poprzednie lata pozwoliły jednak przyzwyczaić klientów do tego, że mnóstwo promocji przygotowywanych z tej wyjątkowej okazji startuje już kilka dni wcześniej. Akcja ta została nazwana – Black Week – Czarny Tydzień. Wszystkie zainteresowane osoby mogą już kilka dni wcześniej zrobić wymarzone zakupy w niezwykle atrakcyjnych cenach, ale najlepsze oferty są zarezerwowane na piątek.

Bogata oferta w Media Expert

Dzień szalonych promocji i wyprzedaży to doskonała okazja, aby zakupić prezenty świąteczne dla najbliższych. Korzystając z oferty „Black Weeks” można zaoszczędzić mnóstwo pieniędzy, a jednocześnie zakupić atrakcyjny upominek dla bliskiej osoby. Podczas tej niesamowitej akcji promocyjnej każdy klient może zakupić wybrane produkty tańsze nawet o 70%, 80%, a nawet 90%.

Niezwykle korzystną ofertę dla swoich klientów szykuje Media Expert. W marketach tym promocją zostaną objęte: telewizory, laptopy, tablety smartfony, duże AGD, małe AGD oraz wiele innych gadżetów elektronicznych. Warto zatem wybrać się do pobliskiego sklepu i cieszyć się zakupowym szaleństwem.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ