Pokój gracza - jak urządzić idealne miejsce do grania

Pokój gracza to nie jest zwykłe pomieszczenie – dla zamieszkującego go nastolatka, to świątynia, gdzie oddaje się swojemu ulubionemu kultowi i gdzie nic nie może go rozpraszać. Przed rodzicami urządzającymi pokój nastolatka, który większość wolnego czasu spędza grając na komputerze, stoi nie lada zadanie…

Co jest niezbędne w pokoju gracza?

W zasadzie samemu nastoletniemu graczowi, poza komputerem wystarczyłyby dwa meble – biurko i fotel. Wiadomo, że na tym nie poprzestaniemy, ale jest to już pewna wskazówka na co powinniśmy zwrócić szczególną uwagę. Te dwa podstawowe meble to miejsce, gdzie każdy gracz komputerowy spędza najwięcej czasu.

Warto też zadbać o odpowiednie oświetlenie, dzięki któremu oczy gracza nie będą zdane wyłącznie na odbiór niezdrowego światła pochodzącego z monitora. Należy przy tym pamiętać, aby dodatkowe światło nie rozpraszało, ani tym bardziej nie przeszkadzało w grze. Idealnie sprawdza się oświetlenie LED zamontowane w biurku, zazwyczaj pod blatem. Takie oświetlenie nie razi w oczy i nie przeszkadza podczas grania lub nauki.

Jak wybrać biurko gamingowe do pokoju gracza?

Nie zaleca się umeblowania pokoju nastoletniego gracza bez jego udziału. Jak więc pogodzić funkcjonalność, potrzeby kręgosłupa i upodobania nastolatka? Dobierając mebel, który umożliwia dopasowanie biurka do konkretnej osoby. Przydaje się m.in. regulacja wysokości biurka. Optymalna wysokość blatu wynosi 72 cm ale często im większy wzrosty tym wyższe biurko aby pozycja siedząca nie była zgarbiona. W ofercie Mobiusdesk można znaleźć biurka gamingowe z taką regulacją przy zachowaniu rozsądnej ceny.

mobiusdesk

Jeśli mamy nieco większy budżet możemy pomyśleć o biurku z regulacją elektryczną. Od czasu do czasu warto jest wstać z fotela i rozprostować nogi. Pozycja stojąca jest wygodna podczas pracy i wpływa pozytywnie na nasz kręgosłup.

Do biurka warto dodać różnego rodzaju modyfikację aby zwiększyć jego funkcjonalność. Standardem są przepusty kablowe, które umożliwiają uporządkowanie kabli i przewodów pod biurkiem. Innymi dodatkami są np. gniazda wpuszczane w blat z możliwościa podłączenia różnego rodzaju sprzętu i funkcją ładowania np. smartfona czy tabletu.

Jak wybrać biurko gamingowe do pokoju gracza

Kiedy do tak doskonałego biurka uda się wam razem dobrać odpowiedni, wygodny fotel, istnieje niebezpieczeństwo, że nie wyciągniesz gracza z jego pokoju. Taki zestaw z pewnością zadowoli każdego gracza a z czasem do pokoju można dokupić szereg dodatków, które stworzą niepowtarzalny klimat.

Źródło https://mobiusdesk.pl

[Głosów:58    Średnia:2.6/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ