Kupujesz samochód zabytkowy? Sprawdź o czym musisz wiedzieć

Inwestycja w samochody zabytkowe to dobry pomysł na lokatę posiadanego kapitału. Dzisiaj ciężko jest znaleźć atrakcyjne oprocentowanie lokat, które byłoby zachętą do mrożenia na nich pieniędzy. Szkoda też trzymać pieniądze w przysłowiowej skarpecie, gdzie nie ma co liczyć na jakikolwiek zarobek. Ludzie decydują się szukać ciekawszych alternatyw zarabiania i tak decydują się inwestować w dobra luksusowe, takie jak obrazy czy wspomniane już wyżej samochody zabytkowe.

Nie daj się oszukać

Znalazłeś atrakcyjne ogłoszenie o sprzedaży starego samochodu i jak najszybciej chcesz dokonać wszelkich formalności? Nie spiesz się, gdyż pośpiesz to najgorszy doradca. Jeśli Twoim głównym założeniem jest kupno samochodu zabytkowego to koniecznie sprawdź wiek sprzedawanego modelu pojazdu oraz ile lat temu jego ostatni egzemplarz zjechał z taśm produkcyjnych. Sprawdź także ilość oryginalnych części w oferowanym samochodzie, gdyż te modele w których znaczna część elementów została wymieniona na tańsze zamienniki niestety jest niewiele warta.

Dobrym pomysłem jest skorzystanie z pomocy kogoś, kto się zna na danej marce, a jeszcze lepiej tym jednym pożądanym przez Ciebie modelu (oczywiście jeśli sam posiadasz ograniczoną wiedzę). Taka osoba sprawdzi dokładnie oferowany samochód i z jej pomocą nie dasz się podejść łasemu na pieniądze sprzedawcy, o którego w dzisiejszych czasach nietrudno. Nie każdy będzie chciał na Tobie zarobić, jednak mimo wszystko lepiej dmuchać na zimne.

Ubezpiecz po kupnie

Jeśli jesteś już w posiadaniu upragnionego modelu samochodu i zakupiłeś go przede wszystkim z myślą o późniejszej jego sprzedaży (z zyskiem rzecz jasna) to w najbliższym czasie będziesz musiał zająć się jego odrestaurowywaniem. Nawet jeśli dany model jest w dobrej kondycji technicznej to pamiętaj, że czym lepsza będzie ta forma, tym więcej pieniędzy będziesz mógł za niego otrzymać.

Zapewne zdajesz sobie sprawę z tego, jak drogie są niektóre części do oldtimerów oraz ile kosztują usługi mechaników, którzy trudnią się naprawą starych pojazdów. Nie narażaj się zatem na koszty dodatkowe, jakie w nieoczekiwanym momencie mogą się pojawić i już dziś wykup korzystną polisę dedykowaną klasykom, np. https://www.lancasterinsurance.co.uk/insurance/classic-car-insurance/. W razie zaistnienia nieszczęśliwego wypadku, kosztów usunięcia powstałych zniszczeń nie będziesz musiał pokrywać z własnej kieszeni, gdyż zrobi to za Ciebie Twój ubezpieczyciel.

[Głosów:2    Średnia:3.5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ