Jakie etui na tablet z klawiaturą jest najlepsze?

Tablety stały się niezwykle popularnymi urządzeniami mobilnymi, cieszącymi się uznaniem zarówno wśród osób młodych, jak i starszych. Zawdzięczają to swoim niewielkim rozmiarom i poręczności, które pozwalają zabrać je w podróż, do pracy lub do szkoły łatwiej niż laptopa. Wykazują się przy tym długim czasem pracy na baterii, wygodą użytkowania oraz wielofunkcyjnością, dzięki czemu służą zarówno przy obowiązkach, jak i rozrywce. Jest jednak akcesorium, które wszystkie te czynności może jeszcze ułatwić: klawiatura.

Czy warto decydować się na klawiaturę do tabletu?

Niewielkie rozmiary tabletów sprawiają, że dotykowa klawiatura, która pojawia się na ekranie w momencie, w którym jest potrzebna, ma bardzo niewielkie rozmiary. W zasadzie widoczne na niej przyciski pozwalają na pisanie tylko jednym palcem, co przynajmniej dla osób początkujących i nieprzyzwyczajonych może być męczące i czasochłonne. Nawet po nabraniu wprawy pisanie dłuższych tekstów jest bardziej uciążliwe, co mogą odczuwać osoby, które przez wiele dni wykonują w ten sposób swoją pracę, na przykład w trakcie podróży. Klawiatury te nie mają również funkcji multimedialnych ani skrótów, do których przywykliśmy, korzystając z komputerów i laptopów. Przez to niektóre czynności wykonywane na tabletach również wymagają poświęcenia im dłuższego czasu.

Klawiatura do tabletu rozwiązuje wszystkie te problemy, ponieważ wygląda dokładnie tak, jak standardowa przy laptopie. Umożliwia dzięki temu znacznie szybsze pisanie, zwłaszcza wpisywanie polskich znaków, cyfr oraz znaków interpunkcyjnych, bez przełączania się pomiędzy różnymi rodzajami klawiatur, jak ma to miejsce na tablecie. Dodatkowa klawiatura wzbogaca także działanie urządzenia o standardowe skróty klawiszowe. Atutem może być również fakt, iż ekran nie jest wówczas przesłonięty przez wysuwaną klawiaturę, dzięki czemu można korzystać z pełnej jego wielkości do śledzenia napisanego tekstu. Umieszczony na niej touchpad umożliwia z kolei wygodne nawigowanie po ekranie, bez pozostawiania na nim śladów palców, co znacząco wpływa na estetykę tabletu.

Jaka klawiatura do tabletu jest najlepsza?

Przede wszystkim najlepiej jest zdecydować się na połączenie etui z klawiaturą. Dzięki temu zawsze będzie ona pod ręką, a całość zestawu będzie odpowiednio chroniona przed ewentualnymi uszkodzeniami. Wśród etui z klawiaturą do tabletu szczególnie warto polecić modele dostępne na stronie Etuitab.pl. Zostały wykonane z ekologicznej skóry, co zapewnia im jednocześnie elegancki, klasyczny wygląd, jak również odporność, a dodatkowym atutem może być niewielki rozmiar samego etui, co pozwala na zachowanie optymalnej wielkości tabletu.

Klawiatury wbudowane w etui są wyposażone w szybkie łącze Bluetooth, które zapewnia połączenie z odległości nawet 10 m i brak opóźnień. Klawisze funkcyjne i możliwość pisania polskich liter są niewątpliwym ułatwieniem w nawigowaniu i pisaniu na tablecie. Te usprawnienia, w połączeniu z estetyczną formą, jasno przemawiają za kupnem etui z klawiaturą.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ