Badanie trzeźwości online?

Alkohol – najpopularniejsza używka i jeden z największych wrogów rozsądnego myślenia. Jak bez opuszczania domowego ogniska, darmowo, po zakrapianej uroczystości zbadać orientacyjny poziom alkoholu we krwi?

Strona internetowa a bezpieczeństwo na drodze

Jak strona internetowa może ochronić nas przed mandatem, stłuczką czy najbardziej drastycznym scenariuszem drogowym? Wirtualny alkomat jest stroną, która umożliwia oszacowanie przybliżonej zawartości alkoholu we krwi. Przekalkulowane wyniki nie będą tak dokładne, jak badanie pomiarowe prawdziwym, profesjonalnym alkomatem, ale pozwalają na orientacyjne określenie stężenie alkoholu we krwi.

Trzeba pamiętać, że http://www.wirtualnyalkomatonline.pl/ działa na podstawie kilku algorytmów matematycznych i nie bierze pod uwagę indywidualnych uwarunkowań ani czynników zewnętrznych, nie może więc być podstawą do decydowania, czy po wypiciu dwóch lampek wina możemy prowadzić samochód. Nie zastąpi profesjonalnego alkomatu.

Świadomość jest podstawą bezpieczeństwa

Świadomość stanu, w jakim znajduje się nasz organizm po wypiciu alkoholu, jest kluczową kwestią podczas dokonywania decyzji dotyczącej prowadzenia pojazdu, czy wykonywania innych precyzyjnych i potencjalnie niebezpiecznych czynności.

Co prawda statystyki wypadków samochodowych na polskich drogach główną winą nie obarczają nietrzeźwych kierowców za kółkiem, co nie zmienia faktu, że mimo licznych kampanii wciąż za kółkiem siadają pijani.

Oszacowanie poziomu alkoholu we krwi pomaga podjąć racjonalną decyzję kierowcom, którzy nie chcą narażać na uszczerbek na zdrowiu lub nawet śmierć nie tylko siebie, ale też bliskich czy przypadkowych uczestników ruchu drogowego.

W wypadku niepokojących wyników zawsze warto potwierdzić stan nietrzeźwości profesjonalnym alkomatem lub tanim, jednorazowym testem. W grę wchodzi także opcja całkowitego odpuszczenia jazdy samochodem, co wydaje się najbardziej bezpieczną decyzją. Narażanie siebie, swoich bliskich i innych ludzi na drodze wynikające z niewiedzy lub lekceważenia swojego stanu jest niezwykle nieodpowiedzialne. Wszelkiego rodzaju alkomaty pozwalają podjąć mądrą decyzję i uniknąć konsekwencji oraz konfliktu z prawem.

Mandat? Nie, dziękuję

Kary finansowe i innego rodzaju sankcje za prowadzenie pojazdu mechanicznego w Polsce w stanie nietrzeźwości rosną coraz bardziej. Jazda samochodem w stanie po użyciu alkoholu grozi pozbawieniem wolności do 30 dni lub grzywną do 5 tysięcy złotych. Możliwa jest także kara zakazu prowadzenia pojazdów do 3 lat. Należy wspomnieć, że stan po użyciu alkoholu zachodzi już wtedy, gdy stężenie alkoholu we krwi wynosi od 0,2‰ do 0,5‰ lub gdy jego obecność w wydychanym powietrzu waha się od 0,1 mg do 0,25 mg w 1 dm3. Jazda autem w stanie nietrzeźwości, czyli kiedy stężenie alkoholu we krwi przekracza 0,5‰, grozi sankcją dwóch lat pozbawienia wolności i wysoką grzywną.

[Głosów:3    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułIntra w grach
Następny artykułCzym napędzane są repliki broni?

Gram już przeszło 15 i nigdy mi się to nie znudzi! Z początku zapalony PCtowiec, a teraz zadowolony posiadacz Xbox One :)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ