PS Vita: Wspomnienie o Kieszonkowym Rynku Gier

0
202

PS Vita – konsola, która dla wielu z nas stanowi prawdziwy archetyp konsoli przenośnych wciąż wzbudza wiele skrajnych emocji. Czy kilkunastoletnie już urządzenie jest słusznie uważane za mistrzostwo sztuki tworzenia urządzeń przenośnych, czy raczej jest to nic więcej, jak przerost formy nad treścią?

PS Vita – ostatnia wielka konsola przenośna od Sony czy wielki przegrany?

Sony na początku XXI wieku zadecydowało o wejściu w nowy, szybko rozwijający się rynek urządzeń przenośnych. PSP, czyli PlayStation Portable okazał się prawdziwym strzałem w dziesiątkę, który sprzedał się w liczbie aż 80 milionów egzemplarzy. Praktycznie wszyscy w stajni japońskiego giganta za pewnik wzięli, że kolejna wielka premiera podwoi ten wynik. 

PS Vita, czyli następca słynnego PSP pod wieloma względami cieszył się na początku dużą popularnością, lecz doskonałe wyniki sprzedażowe, jak wówczas oceniano, hamowała…wysoka cena urządzenia. Dlatego też na dzisiaj liczba sprzedanych sztuk PS Vita sięgnęła niespełna 11 milionów. Wciąż jednak przez wielbicieli sprzętów Sony PS Vita uznawana jest za jeden z najlepszych sprzętów do przenośnego grania. 

W co zagrać na PS Vita? 

PS Vita przez wielu krytykowane jest za niedostateczną liczbę klasowych gier ekskluzywnych. Za pośrednictwem urządzenia możemy ograć między innymi Killzone, LittleBigPlanet, Assassin’s Creed, a także specjalną, niedostępną na inne konsole odsłonę Uncharted – Złota Otchłań

PS Vita to dzisiaj przede wszystkim doskonały sposób na to, by powrócić do wspaniałych klasyków, zapamiętanych z pierwszej generacji PlayStation. Jeśli więc tęsknimy za tego typu perełkami, PS Vita, dostępna dzisiaj w naprawdę niskiej, nieprzekraczającej 500 złotych cenie będzie strzałem w dziesiątkę. 

Czy PlayStation powróci do wydawania urządzeń kieszonkowych?

Jak PlayStation stoi dzisiaj z koncepcją przenośnych konsoli? Sytuacja w ciągu ostatniej dekady nieco się uspokoiła, chociaż wciąż wielu fanów wciąż z chęcią wraca do starych konsol PSP i PS Vita. W tym roku premierę miało miejsce PlayStation Portal, który nie jest wprawdzie pełnoprawną, niezależną konsolą, a raczej mobilnym urządzeniem, które możemy sparować za pomocą sieci lokalnej z naszą prawowitą konsolą PlayStation 5.

Jeśli jednak tęsknimy za starymi konsolami Sony, PS Vita to doskonałe rozwiązanie w niezwykle atrakcyjnej dzisiaj cenie. 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ