Monitor dla gracza – tylko 144 Hz!

Pomimo tego, że wielu z nas decyduje się na zakup najwydajniejszych kart graficznych, najdroższych procesorów czy specjalnej myszki dedykowanej graczom, to rzadko kiedy zastanawiamy się nad samym monitorem. Wbrew pozorom jest to zasadniczy błąd, gdyż nawet najlepszy komputer nie pokaże nam swoich możliwości, jeżeli nasz monitor nie zapewni nam odpowiednich parametrów pracy. Co powinniśmy wiedzieć o monitorach dla graczy, na co zwrócić szczególną uwagę oraz dlaczego powinien być to monitor 144 Hz?

Odświeżanie obrazu?

Oprócz takich parametrów jak rozdzielczość monitora czy jego przekątna, warto zwrócić uwagę na wspominaną powyżej wartość odświeżania na poziomie 144 Hz. W przeciwieństwie do tradycyjnych monitorów charakteryzujących się odświeżaniem 60 Hz (czyli 60 razy na sekundę), mamy tutaj odświeżanie na poziomie 144 razy na każdą sekundę. Co prawda przyjmuje się, że ludzkie oko jest w stanie zobaczyć jedynie 24 klatki na sekundę, to jednak zwiększając częstotliwość odświeżania zapewniamy sobie gwarancję tego, że obraz na pewno będzie płynny i nie będzie występowało zjawisko tearingu (nakładanie się kolejnych klatek obrazu).

Ile to kosztuje?

Decydując się na zakup monitora 144 Hz warto przygotować się na spory wydatek. Co prawda najtańsze monitory tego typu kupimy już w okolicach 1200,-zł, to jednak warto odłożyć odrobinę więcej – otrzymamy tym samym monitor o lepszych właściwościach gwarantujący znacznie lepsze odwzorowanie obrazu.

Benq XL2720Z – monitor idealny?

Jednym z monitorów wartych polecenia, jest model XL2720Z produkcji Benq. Za około 2000,-zł dostajemy z wyglądu prosty, wręcz minimalistyczny monitor, który skrywa w sobie podzespoły najwyższej klasy – matrycę TN o przekątnej 27 cali zapewniającą wyświetlanie w rozdzielczości Full HD i czas reakcji na poziomie 1 ms! Warto zwrócić uwagę również na to, że XL2720Z oferuje bardzo dobre kąty widzenia wynoszące aż 170 i 160 stopni.

Podsumowując, w sklepach komputerowych kupimy również droższe monitory 144 Hz, jednak okolice 2 tysięcy złotych to minimalny wydatek na dobrej klasy monitor 144 Hz.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ