Kiedyś laptop był synonimem luksusu i kojarzył się z osobami prowadzącymi swoje firmy. Aktualnie sytuacja się całkowicie zmieniała i taki sprzęt posiada niemal każda osoba. Laptop służy zarówno do pracy, jak i rozrywki. To nieodłączny element, gdyż ciężko sobie wyobrazić jego brak w przestrzeni domowej. Co ważne obecne laptopy są bardzo lekkie stąd można je wszędzie ze sobą zabierać. Zmieszczą się zarówno w damskiej torebce, jak i męskiej torbie.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze laptopa?

Pomimo tego, że smartphony towarzyszą nam niemal cały czas, to jeżeli chcemy dokonać przelewu, czy zrobić większe zakupy przez internet, na ogół wybieramy właśnie laptop, dzięki jego wydajności.

Przede wszystkim przy wyborze laptopa warto wybrać model, który spełni nasze oczekiwania. Jeżeli ma nam służyć tylko do przeglądania internetu, czy płatności online, nie musimy wybierać modelu z najlepszymi podzespołami i mocną kartą graficzną, jak w przypadku laptopa dedykowanego dla zawodowych graczy. Jednak ważne jest, aby sprzęt posiadał wyjście HDMI, D-Sub, port RJ-45 oraz wewnętrzny modem 3G i wejście na kartę Sim.

Od czego zależy wydajność laptopa?

Przede wszystkim laptop powinien być wydajny i nie zacinać się w trakcie przeglądania. Zależy to od dysku, pamięci Ram i procesora. Dobre procesory to np. Intel i3 i i5. Zapewnia to szybkość przekazu, jak i odbioru danych. Ważna jest również pamięć Ram, wystarczy tylko 4GB, jeżeli laptop służy nam do przeglądania internetu. Przy wyborze dysku lepszy będzie SDD, gdyż jest także wstrząsoodporny. Wybór pojemności dysku zależy od naszych potrzeb, jeżeli zamierzamy przechowywać wiele zdjęć, czy też notatek lepiej wybrać model z większą pamięcią. Istnieje również możliwość uzupełnienia laptopa o dysk zewnętrzny. Wielkość matrycy i jego przekątna zależą od naszych upodobań, tak samo jak rodzaj obudowy. Ważna jest również bateria, a zasadniczo jej wydajność, jeżeli zamierzamy korzystać z laptopa np. w podróży.

Laptop dedykowany do naszych potrzeb

Wybór laptopa najlepiej dopasować do naszych potrzeb. Na stronie empik.com znajdziemy szeroki wybór różnych modeli. To zarówno laptopy dedykowane dla zawodowych graczy, które charakteryzują się pojemną kartą graficzną, jak i laptopy dla osób, które w swojej pracy je wykorzystują. Wtedy można zdecydować się na model, który jest wodoodporny zatem sprawdzi się nawet w podróży, a matryca o dużym kącie chroni wzrok i nie obciąża go zbytnio. Natomiast jeżeli wiele czasu spędzamy w samochodzie, warto wtedy zdecydować się na model, który ma pojemną i wytrzymałą baterię, stąd można puszczać bajki dzieciom, co sprawi, że nie będą się nudzić w czasie podróży.

Ciekawym modelem jest laptop ASUS R541UA, ma on klasyczny designe i ciekawą gładką obudowę. Jego działanie jest bardzo płynne, włącza się już w 2 sekundy. Technologia SonicMaster zapewnia najlepszą jakość dźwięku, z kolei system audio sprawi, że poczujemy się jak w kinie. Laptop Asus posiada panel dotykowy, który jest niezwykle czuły. Warto także zwrócić uwagę na klawiaturę, która zapewnia komfort pisania i dodatkowo jest bardzo cicha.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ