Na rynku pojawia się coraz więcej urządzeń dedykowanych graczom, co jest związane z prężnym rozwojem gamingu – zarówno w postaci rozrywki dla mas, jak i sposobu na życie dla osób uczestniczących w zawodowych turniejach. Granie w gry wideo, a zwłaszcza w te o wysokich wymaganiach sprzętowych, generuje konieczność zakupu wydajnego komputera. Te przeznaczone dla graczy zazwyczaj wyróżniają się wysoką ceną, jednak jest na to sposób. Komputer poleasingowy do gier to świetne rozwiązanie dla osób z ograniczonym budżetem. Pozostaje jednak pytanie, na co zwrócić uwagę przy wyborze konkretnego modelu? Podpowiadamy.
Komputer poleasingowy – czym różni się od używanego?
W pierwszej kolejności warto wyjaśnić różnicę między terminem „poleasingowym” a „używanym”. Choć dla wielu użytkowników oznaczają to samo, to w rzeczywistości tak nie jest. Komputerami poleasingowymi nazywamy sprzęty, które zostały wcześniej zakupione przez firmy w ramach oferty leasingowej i po pewnym czasie użytkowania chcą je sprzedać – najczęściej z powodu chęci wymiany urządzeń na nowsze. „Stare” PC często są w bardzo dobrym stanie technicznym, a ich ceny prezentują się znacznie bardziej atrakcyjnie w porównaniu do modeli fabrycznie nowych. Komputerami używanymi natomiast nazywamy sprzęty, które są sprzedawane przez osoby prywatne lub lombardy. Co ciekawe, komputery poleasingowe możemy nabyć zarówno bezpośrednio od przedsiębiorstw lub w salonach, które zajmują się dystrybucją urządzeń poleasingowych, takich jak https://komputerprojekt.pl/.
Komputer poleasingowy do gier
Komputery poleasingowe to urządzenia przystosowane przede wszystkim do pracy biurowej, dlatego wielu graczy woli wydać nieco więcej pieniędzy i kupić sprzęt stworzony z myślą o gamingu. Co istotne, „pecety” odkupowane od firm często jednak spełniają wymagania sprzętowe wielu najpopularniejszych gier wideo na rynku – wystarczy bliżej przyjrzeć się ich specyfikacji. Na co zwrócić szczególną uwagę?
Komputer poleasingowy do gamingu – karta graficzna
Jeden z najważniejszych podzespołów w sprzęcie dla gracza, od którego zależy wydajność całego urządzenia jest karta graficzna – najlepiej, aby nie była ona zintegrowana z procesorem. Podobne modele sprawdzają się podczas przeglądania internetu czy oglądania filmów i seriali, jednak w kontekście gamingu mogą nie zdać egzaminu. Warto również, aby karta graficzna była wyposażona we własną pamięć podręczną.
Komputer poleasingowy do grania – CPU i dysk twardy
Moc procesora powinna wspomagać działanie karty graficznej, dzięki czemu sprzęt będzie spełniał nasze wymagania co do wydajności i płynności w przetwarzaniu oraz przesyłaniu danych. Nie można też zapomnieć o tak ważnej części jak dysk twardy – warto szukać superszybkich dysków SSD o stosunkowo dużej pojemności.