Ski Region Simulator 2012 (Symulator Kurortu Narciarskiego 2012) to kolejna produkcja studia GIANTS Software znanego głównie z kolejnych odsłon "Symulatora Farmy" czy "Symulatora Demolki". Twórcy, podobnie jak przy swoich poprzednich produkcjach, proponują nam zabawę strategiczno-ekonomiczną. Darmową wersję demo Symulatora Kurortu Narciarskiego możecie pobrać poniżej.

Kurort Narciarski przenosi nas w góry, a dokładniej w Alpy Szwajcarskie. Tym razem zadaniem gracza będzie stworzenie własnego ośrodka dla narciarzy. Do naszej dyspozycji został oddany niemały obszar podzielony na ponad 20 nartostrad i 10 stacji narciarskich. Naszym celem w grze jest osiągnięcie jak najwyższego poziomu zadowolenia klientów. Oznacza to nie tylko wykonywanie takich czynności jak budowa i ulepszanie hotelu, ale i ubijanie śniegu, a także wytyczanie i naśnieżanie tras, na których bawić się będą fani sportów zimowych.

W naszych skomplikowanych zadaniach pomagać nam będzie szeroki wachlarz wyposażenia i pojazdów (armatki ze śniegiem, ratraki czy oryginalne pługi śnieżne Pistenbully). Jeżeli to nie wystarczy, to do gry dołączony jest pakiet narzędzi dla moderów, co oznacza, że ściągnięcie dodatkowych maszyn nie powinno być problemem. Ponieważ znaczną część gry spędzimy za kierownicą jednego ze wspomnianych mobilów, gra zapewnia również wsparcie dla gamepadów oraz kierownic.

Rozgrywka w Ski Region Simulator 2012 odbywa się w kilku różnych trybach. Kariera, poza rozwijaniem swojego unikalnego kurortu (co oczywiście wymaga umiejętnego wykorzystywania danych nam środków) oferuje możliwość wykonywania najróżniejszych misji, za które nagradzani jesteśmy pieniędzmi. Zaliczają się do nich na przykład uratowanie narciarza, który nie poradził sobie z trasą czy dowiezienie narzędzi do budowy kolejnej budowli. Inny z trybów, moduł rozgrywki sieciowej, pozwoli nam rywalizować o klientów wraz z innymi grającymi w sieci.

Silnik graficzny GIANTS Engine oznacza dobrze znaną fanom produkcji tego studia grafikę zachowując niewysokie wymagania sprzętowe. Wrażenia wzrokowe urozmaicać zaś będzie podział na różne pory dnia oraz realistycznie wyglądające warunki pogodowe, takie jak śnieżyce czy wichury.

Prezentowana do pobrania gra Symulator Kurortu Narciarskiego 2012 jest darmową wersją demo w dwóch językach: angielskim i niemieckim. Kliknięcie w przycisk Pobierz przenosi na stronę producenta, gdzie możemy wybrać odpowiedni plik. Więcej informacji o tej produkcji odnajdziecie na oficjalnej stronie symulatora pod adresem: http://www.astragon.de/produktdetails/article/skiregion-simulator-2012.html .