World of Tanks to darmowa gra MMO (Massively Multiplayer Online Game) polegająca na toczeniu bitew na czołgi. Grę stworzyło studio Wargaming.net, znane z takich produkcji jak Order of War czy Massive Assault. Pobierz World of Tanks za darmo już dziś!

Rozgrywka polega na kierowanie jednym z około 150 czołgów pochodzących z różnych okresów historycznych (od momentu, w którym czołgi pojawiły się na polach bitew czyli od I wojny światowej aż po wojnę w Koreii). Każdy czołg został odtworzony zgodnie z rzeczywistością i dbałościąo szczegóły. Twórcy gry nie skoncentrowali się przy tym jedynie na wyglądzie zewnętrznym, każdy z pojazdów ma również odrębną charakterystykę. Poszczególne jednostki można w trakcie gry dodatkowo usprawniać poprzez rozbudowę i różnorodne ulepszenia. Do wyboru mamy czołgi produkcji amerykańskiej, niemieckiej i sowieckiej.

World of Tanks posiada kilka różnych trybów rozgrywki. Przeważają krótkie mini kampanie oraz starcia rozgrywane na zasadach turnieju. Możemy również wziąć udział w pojedynczej bitwie albo całej wojnie klanów (w której gracze toczą toczą boje o kontrolę nad mapą składającą się z setek prowincji). Niektóre tryby wymagają obok szybkiego refleksu i celnego oka również zdolności strategicznych i dyplomatycznych. W poszczególnych bitwach biorą udział oddziały złożone z maksymalnie 30 graczy. Bardzo ważną rzeczą w grze jest ścisła współpraca z resztą odziału, grający "w pojedynkę" od razu skazani są na porażkę.

Gra World of Tanks jest swoistą fuzją kilku gatunków gier. Jest to przede wszystkim bardzo dobra symulacja, grając możemy poczuś się  jak prawdziwy dowódca czołgu. Gra jest również strategią - zwłaszcza w trakcie dłuższych potyczek przydadzą sie taktyczne zagrania zaskakujące przeciwnika oraz przewidywanie jego dalszych posunięć.

Prezentowana do pobrania gra World of Tanks jest darmową wersją gry w języku angielskim. Kliknięcie w "Pobierz" przenosi na oficjalną stronę gry, gdzie po krótkiej rejestracji można zrobić jej download. Zanim pobierzecie World of Tanks, sprawdźcie jeszcze szybko trailer gry: