Symulator Koparki 2011 to kolejna odsłona symulatora maszym budowlanych wydana przez Techland. Grający będzą mogli sprawdzić swoje umiejętności obsługi potężnych koparek, buldożerów i ładowarek. Demo gry Symulator Koparki jest już dostępne (download poniżej)

Twórcy gry oddali do dyspozycji grających szeroką gamę różnych sprzętów budowlanych: od zwykłych koparek jednonaczyniowych aż po gigantyczne, czerpakowe kolosy o masie kilkunastu tysięcy ton i długości 240 metrów. Kierowanie wyłącznie koparkami byłoby zbyt monotonne, dlatego w grze odnajdziemy również możliwość pokierowania spychaczami, ładowarkami, wywrotkami i buldożerami. Wszystkie urządzenia i sprzęt odtworzono niezwykle realistycznie i to zarówno jeśli chodzi o stronę graficzną (części pojazdów, kokpit, itp) jak i sposoby kierowania. Twórcy zadbali także o autentyczność świata gry, dzięki czemu elementy otoczenia (ziemia, beton itp.) reagują na działania maszyn identycznie jak w rzeczywistości. Sam grunt ma kilka warstw ziemi o różnych charakterystykach. Grając odnosimy niejednokrotnie wrażenie, że naprawdę jesteśmy na placu budowy.

Symulator Koparki (Digger Simulator) ma też skromny rys fabularny, grę rozpoczynamy jako szef małej firmy budowlanej i wykonując kolejne zlecenia za zarobione pieniądze kupujemy większy i lepszy sprzęt.

Deweloperzy choć nawiązują do wcześniejszej części symulatora, to przygotowali kilka nowości. W grze znalazł się między innymi bardziej rozbudowany system kariery z z możliwością kupowania i sprzedawania maszyn budowlanych. Wprowadzono również zróżnicowane zadania ze specyficznymi otoczkami fabularnymi, budowania za pomocą betonu oraz burzenia. Niewielkim zmianom uległ sam system sterowania maszynami, pozwalający na pełne wykorzystywanie ich potencjału. Jeśli chodzi o grafikę to wykorzystano ulepszony silnik graficzny oparty o tzw. Shader Model.

Uwaga! Prezentowana do pobrania gra Symulator Koparki 2011 jest w wersji demonstracyjnej. Wersję pudełkową gry można nabyć w sklepie Wirtualny Punkt firmy Techland.