Symulator Cysterny (Tanker Truck Simulator 2011) to gra autorstwa niemieckiego studia astragon Software, w której wcielamy się w szefa firmy transportowej specjalizującej się w przewożeniu ropy naftowej z użyciem cystern. Gra została wydana w Polsce 1 kwietnia 2011 przez City Interactive pod nazwą Symulator Cysterny (download wersji angielskiej poniżej).

Gra jest prostą strategią ekonomiczną - zabawę rozpoczynamy jako właściciel niewielkiej firmy transportowej i naszym głównym zadaniem jest doprowadzenie jej do rozkwitu. Realizujemy to poprzez wykonywanie zleceń na przewóz ropy oraz podejmowanie innych decyzji strategicznych (zatrudnianie nowych pracowników, kupowanie nowych pojazdów, podejmowanie się ryzykownych ale lepiej płatnych zleceń, itp.)

W Symulatorze Cysterny jest sporo elementów symulacyjnych, nie tylko jesteśmy szefem firmy ale w każdym momencie momencie rozgrywki możemy przejąć kontrolę nad jedną z posiadanych cystern i osobiście zająć się rozwożeniem ropy naftowej. Podczas jazdy musimy zarówno korzystać z mapy i informującego o naszym położeniu systemu GPS jak i przestrzegać obowiązujących przepisów drogowych. Oprócz dowiezienia ropy będziemy musieli wykonać jeszcze kilka dodatkowych czynności (właściwe zaparkowanie cysterny, podłączenie gumowych węży i czuwanie nad właściwym ciśnieniem cieczy).

Świat przedstawiony w Symulatorze Cysterny jest dosyć rozległy - realizując kolejne zlecenia będziemy przemierzali autostrady, miasta i wioski oraz napotkamy kilka różnych krajobrazów (góry, obszary przemysłowe, kręte uliczki, itp.). Oprawia wizualna gry stoi na wysokim poziomie, nie zabrakło cyklu całodobowego, zmiennych warunków pogodowych, realistycznej fizyki otoczenia oraz świetnych animacji postaci, przygotowanych w oparciu o technologię motion capture.

Uwaga: wydanie pudełkowe gry kosztuje około 17 złotych i dostępne jest w większości sklepów z grami. Download Symulatora Cysterny jest możliwy bezpośrednio z serwera Excalibur Publishing. Jeżeli chcecie pobrać grę, kliknijcie na przycisk Download w tabeli poniżej.

Sprawdźmy jeszcze na koniec trailer gry: