Warcaby (Checkers 1.3) to komputerowy odpowiednik tej klasycznej gry. Gra rozgrywana jest na ciemnych polach planszy o rozmiarze 8 × 8 pól. Pobierz grę w Warcaby już dziś!

Zasady gry w warcaby są powszechnie znane ale szybko je przypomnijmy.
Każdy gracz rozpoczyna grę z dwunastoma pionkami swojego koloru: pierwszy gra czarnymi a drugi - białymi. Planszę pomiędzy grającymi umieszcza się tak, by grający czarnymi pionkami w lewym dolnym rogu widział ciemne pole.
Pionki ustawione są na ciemniejszych polach w ten sposób, że dwa środkowe rzędy planszy są wolne. Jako pierwszy ruch wykonuje grający pionkami czarnymi, po czym gracze wykonują na zmianę kolejne ruchy. Celem gry w warcaby jest zbicie wszystkich pionków przeciwnika lub uniemożliwienie wykonania ruchu przez przeciwnika (brak wolnych pól do ruchu).

Interface gry Warcaby jest dosyć prosty ale z uwagi na charakter samej gry, sprawdza się znakomicie. Gramy przeciwko komputerowi i do wyboru mamy kila różnych stopni trudności. W grze wprowadzono kilka usprawnień pomagających w prowadzonej rozgrywce. Możemy więc uzyskać szybką podpowiedź klikająć w przycisk Get a Hint, cofnąć ostatni ruch (Undo Move), zaproponować remis (Offer Draw) lub zrezygnować (Resign).

Gra Warcaby dostępna do pobrania jest całkowicie za darmo i jest przeznaczona na komputery z systemem Windows 95, 98 oraz Me. Osoby, które mają inne wersje Windowsa powinny uruchomić grę w trybie 98 (należy kliknąć prawym klawiszem myszki i wybrać opcję właściwości i kompatybilność).

Jeżeli chciałbyś zagrać w warcaby z komputerem wprost ze swojej przeglądarki, to przejdź do działu gry online.