Warcaby 3D (Checkers 3D) to prosta aplikacja pozwalająca na grę w Warcaby z komputerem lub innym człowiekiem z trójwymiarową wizualizacją planszy do gry. Jeżeli lubisz proste gry strategiczne, to z ta gra powinna Cię zainteresować. Download gry Warcaby 3D dostępny w tabeli poniżej.

Jeśli chodzi o inteligencję komputerowego przeciwnika, to jest ona wystarczająco dobra do pokonania początkującego lub średnio zaawansowanego gracza. Program na komputerze wyposażonym w procesor Pentium III 800 Mhz, przewiduje około 14 ruchów do przodu. W porównaniu do możliwości człowieka grającego na średnim poziomie, który przewiduje około 6 ruchów do przodu, daje to bardzo dobre wyniki. 
Aby jednak gra była przyjemnością, a nie tylko czekaniem na ruch komputera, program automatycznie adaptuje ilość przewidywanych ruchów do prędkości procesora.

Warcaby 3D posiadają przyjemny interfejs pozwalający na dowolne obracanie planszy oraz wybór stylizacji pionków. Oczywiście oprawa graficzna nie jest olśniewająca, ale nie ma też takiej potrzeby. Jest to gra typowo strategiczna, gdzie elementy wizualne nie odgrywają większej roli.

Prezentowana do pobrania gra Warcaby 3D jest zupenie darmowa. Aby pobrać grę, należy kliknąć w przycisk w tabeli i download pliku instalacyjnego rozpocznie się automatycznie. Program został stworzony przez dwóch polskich programistów Dawida Pawlatę oraz Piotra Gajdę. Więcej informacji na temat tego tytułu na http://warcaby.pawlata.pl.

Jeżeli chciałbyś zagrać w warcaby z komputerem wprost ze swojej przeglądarki, to przejdź do działu Gry online.