DotA 2 to dynamiczna gra strategiczna nawiazującą do jednego z modów Warcraft III: Reign of Chaos, Defense of the Ancients. Tytuł jest przygotowywany w studiu Valve i jego premierę zapowiedziano na lipiec 2013 roku. DotA 2 download jest już jednak możliwy, ponieważ część osób już testuje grę. Niestety muszą oni zapłacić za niego około 30 euro. Istnieje jednak drugi bezpłatny sposób uzyskania dostępu do tytułu: należy odwiedzić stronę www.dota2.com/survey/experience i spróbować otrzymać darmowe zaproszenie.

DotA 2 to zabawa sieciowa, w której uczestnicy utworzą drużyny i będą rywalizować z team'ami innych graczy. Zabawa do złudzenia przypomina rozwiązania znane z pierwowzoru, Defense of the Ancients. Do wyboru będą dwie, usytuowane po przeciwległych stronach mapy, frakcje: kochający przyrodę Radiant oraz wulkaniczni Dire. Każda z ekip składać się będą z 5 graczy, którym dodatkowo towarzyszyc będą tzw. creeps, czyli jednostki sterowane przez komputer. Grający przyjmie rolę 'bohatera' tj. grupy jednostek, której zadaniem będzie obrona własnych fortyfikacji i atakowanie bazy przeciwników.

Każda wygrana potyczna jest okazją do zwiększenia własnego doświadczenia i awansowania na wyższy poziom (w sumie będzie 25 poziomów). Zwycięstwo i zniszczenie fortyfikacji przeciwnika jest dodatkowo premiowane złotem, za które grający mogą kupić bardziej skuteczny w walce ekwipunek. Początkujący gracze nie powinni się martwić, że na swojej drodze napotkają bardziej doświadczonych i silniejszych przeciwników. Gra będzie posiadała zaawansowany sytem doboru drużyn (matchmaking) zestawiający ekipy o podobnym poziomie umiejętności.

Oprawa graficzna DotA 2, sądzą z trailera zaprezentowanego podczas Gamescom i pierwszych filmików gameplay, stać będzie na bardzo wysokim poziomie. Gra jest realizowana na graficznym silniku Source i już widać, że w porównaniu z pierwszą 'Dotą' wygląda znacznie lepiej.

Kliknięcie w guzik download w naszej tabeli odsyła na stronę internetową, gdzie można wystąpić o Dota2 download early access key. Po wysłaniu zgłoszenia w ciągu kilku tygodni powinniśmy otrzymać zaproszenie do gry i móc ją pobrać. Powodzenia!