Far Cry 3 to trzecia już odsłona popularnej serii efpeesów produkcji Ubisoft Montreal. Tym razem twórcy oferują nam zupełnie otwarty rozległy świat gry a główną lokacją będzie malownicza, tropikalna wyspa. Gra pojawiła się w sprzedaży w listopadzie 2012 ale Far Cry 3 demo nie jest jeszcze dostępne. Jeżeli wydawca zdecyduje się na udostępnienie wersji demonstracyjnej gry, to natychmiast przekierujemy Was do pliku.

Fabuła Fary Cry 3 jest dosyć standardowa i nie odbiega od wcześniejszych schematów - grający wcielą się w fotografa Jasona Brody'ego, którego łódź została zaatakowana i zatopiona przez piratów. Wskutek tego ataku Jason ląduje na pełnej niebezpieczeństw tropikalnej wyspie. Podrużująca z nim jego dziewczyna znika bez śladu a dookoło roi się od pozbawionych skrupułów, niezrównoważonych psychicznie morderców. By ocalić swą lubą i siebie i wydostać się z wyspy główny bohater będzie musiał szybko nauczyć się zabijać (można dodać, że radzi z tym sobie nadzwyczajnie dobrze).

Zabawa w Far Cry 3 polega na eliminowaniu dziesiątków przeciwników przy użyciu kilkunastu rodzajów broni. Cechą wyróżniającą grę od innych podobnych produkcji jest otwarty świat gry i wynikająca z tego swoboda działania. Grając nie poruszamy się więc z punktu A do punktu B ale eksplorujemy wyspę w dowolnym kierunku szukając zaginionej dziewczyny. Nie oznacza to jednak, że bądą błąkać się bezsensownie i bez celu - będą realizowali pewną misję ale będą mogli zrobić to w różny sposób. Mogą np. wkroczyć bez pardonu do wioski z AK 47 i gradem pocisków zlikwidować wszystkich przeciwników lub przyczaić się niczym Sam Fisher i unieszkodliwić ich bezszelestnie pchnięciem noża. Jak powiedział Dan Hay z Ubisoftu "You are Jason Brody" i tylko od Ciebie zależy co zrobisz...

Twórcy gry spróbowali również pozbyć się wszystkich tych elementów, które drażniły graczy w odsłonach wcześniejszych. Tym razem grający muszą już psioczyć na zacinającą się bez przerwy broń ani wałęsać się bez sensu po lesie. Nikt nie zastrzeli ich też niespodziewanie z odległości kilku kilometrów. Wszysto 'złe' zostanie wyrzucone a w jego miejsce pojawią się ciekawe innowacje (możliwość pływania, cichego zabijania rzutem noża oraz szybkiego przemieszczania się). Kolejnym atutem gry ma być oprawa graficzna i trzeba przyznać, że udostępnione do tej pory zapowiedzi gry wyglądają naprawdę świetnie. Zwłaszcza animacje twarzy postaci (zgranie ruchu ust z głosem postaci) robią niesamowite wrażenie. Wygląda na to, że najnowszy Far Cry jest jedną z ciekawszych gier 2012 a nawet 2013 roku. Potwierdza to średnia ocena Metascore, która wynosi aż 88.

Prezentowana do pobrania gra Far Cry 3 została wydana w listopadzie 2012 roku ale dotąd nie mam jeszcze wersji demonstracyjnej. Jeżeli na rynku pojawi się Far Cry 3 demo, to natychmiast Was o tym poinformujemy. Tymczasem odsyłamy na Steam, gdzie można kupić pełną komercyjną wersję gry. Przed zakupem, sprawdźcie jeszcze filmik prezentujący gameplay z Far Cry 3: