Battlefield 3 to kolejna odsłona cyklu taktycznych strzelanek prowadzonych z perspektywy pierwszej osoby. Produkcją zajęło się studio DICE na zlecenie wydawcy EA. Gra została wydana 25 października 2011, bijąc rekordy popularności i zbierając pozytywne oceny zarówno graczy jak i ludzi związanych z branżą gier. Battlefield 3 obecnie nie ma wersji demo. W momencie pojawienia się jej, natychmiast umieścimy je na portalu. Tymczasem odsyłany do sklepu EA gdzie można zrobić płatny download gry.

W Battlefield 3 grający wcielą się w żołnierzy elitarnego oddziału U.S. Marines. W trybie kampanii pojedynczego gracza, bądą musieli wypełnić szereg zadań podczas wielu efektownych misji.

Twórcy gry przygotowali również rozbudowany tryb multiplayer, do którego będziemy mogli zaprosić znajomych i walczyć na obrzymich mapach o zróżnicowanym ukształtowaniu terenu. Do dyspozycji sieciowych żołnierzy oddano także szereg pojazdów i to zarówno lądowych (czołgi, wozy opancerzone, itp.) jak i powietrznych (śmigłowce, samoloty).  Gra w multiplayerze nie jest bynajmniej bezmyślną strzelaniną ale taktyczną rozgrywką z akcentem położonym na pracę całego teamu. Gracz wciela się w jedną z klas postaci: szturmowca, żołnierza wsparcia, inżyniera oraz zwiadowcę, i pełni określone funkcje w trakcie zabawy.

W Battlefield 3 autorzy nawiązują do korzeni serii jednocześnie urozmaicając i rozbudowując rozgrywkę. Pojawiły się nowe ciekawe animacje postaci - żołnierze mogą nie tylko kucać, ale również leżeć, przenosić rannych towarzyszy i  przeskakiwać przez przeszkody. Do rozgrywki wprowadzono popularny system killcamów (kamera ukazująca naszego oprawcę tuż przed naszą egzekucją) oraz narzędzia do nagrywania własnych filmów z potyczek.

W grze zastosowano opracowany przez studio DICE nowy silnik graficzny Frostbite 2. Zdaniem autorów jestto "technologiczne cudo następnej generacji [...], które gwarantuje spektakularne efekty graficzne, wstrząsający poziom destrukcji i piekielnie realistyczną rozgrywkę". To prawda, filmy z gameplay pokazują niezwylke wiernie oddaną rzeczywistość i efekty świetlne dotychczas nie spotykane w innych produkcjach. Świszczące naboje, rykoszety, walące się ściany i realistyczne eksplozje sprawiają, że czujesz się, jak podczas prawdziwych wydarzeń. Wszyscy fani efpeesów powinni zdecydowanie sięgnąć po ten tytuł, serdecznie polecamy!

Uwaga! Battlefield 3 obecnie nie ma wersji demonstracyjnej. W momencie pojawienia się jej, natychmiast umieścimy je na portalu. Tymczasem odsyłany do sklepu Origin gdzie można zrobić płatny download tytułu.