Need for Speed: The Run jest już kolejną odsłoną bestsellerowej serii gier wyścigowych, która od kilku już lat elektryzuje fanów gatunku pojawiając się ciągle to w nowych odmianach. Wydawcą jak zawsze będzie Electronic Arts natomiast developerem gry będzie studio Black Box, które zasłynęło już między innymi takimi tytułami jak Need for Speed: Underground czy Need for Speed: Undercover. Światowa premiera NFS: The Run nastąpiła 15 listopada, natomiast na polskie półki sklepowe już 3 dni później - 18 listopada.

W Need for Speed: The Run wcielamy się w bohatera, którego zadaniem będzie przemierzenie całych Stanów Zjednoczonych (będzie jechał konkretnie z San Francisco do Nowego Jorku). Jak łatwo się domyślać nie będzie to samotny spokojny drive ale gorączkowa i pełna nieoczekiwanych zwrotów zabawa podczas której zmierzymy się z innymi konkurentami oraz ścigającą nas policją.

The Run w ten sposób, odmiennie niż wcześniejsze odsłony cyklu, składać się będzie z jednego głównego turnieju. Autorzy gry przygotowali wiele ciekawych i charakterystycznych dla Stanów Zjednoczonych lokacji. Będziemy przemierzali zarówno malownicze i puste zakątki jak i tętniące życiem metropolie (min. Chicago).

Need for Speed: The Run będzie drugą (po Battlefield 2) grą wydaną przez EA przy której tworzeniu użyto rewolucyjnego silnika grafiki Frostbite 2.0. Nie powinniśmy się więc narzekać na brak niesamowitych wizualnych wrażeń.

Prezentowana do pobrania gra NFS: The Run zosła wydana 18 listopada 2011 a dostępne wersje demo są przeznaczone wyłącznie na platformy Xbox 360 i PlayStation 3. Klikając w poniższy link można nabyć NFS: The Run za pośrednictwem dystrybucji cyfrowej, czyli platformy Origin. 

Zobaczmy jeszcze na koniec trailer gry: