Happyland Adventures to adresowana do młodszych graczy prosta gra platformowa autorstwa Free Lunch Design (grupy znanej m.in. produkcji Icy Tower). Pomimo dosyć prostej mechaniki gry i oszczędnej grafiki, gra od kilku lat cieszy się niesłabnącą popularnością.

Główny bohater Happyland Adventures to bliżej nieznanej rasy pies. Zadaniem grającego, który steruje sympatycznym czworonogiem, polega na na niesieniu pomocy małym potworkom, które zostały porwane i porozrzucane po planszy. Każde z nich jest pilnowane przez całą masę strażników, którzy nie pozwolą zbyt łatwo prześlizgnąć się dalej. Kolejne etapy przechodzimy ratując wymaganą liczbę przyjaciół oraz zbierając różnego rodzaju przedmioty (głownie 'żywność', np. marchewki).

Bezpieczne odprowadzenie zwierzaków do domu skutkuje otrzymaniem dodatkowych punktów, a zebranie odpowiedniej ich ilości nagrodzono odblokowaniem nowych poziomów. Wędrówce towarzyszy zbieranie różnorakich przekąsek dla naszego pupila. Przysmaki pozwalają regenerować zdrowie, odblokowywać kolejne zdolności lub po prostu zwiększają pulę zdobytych punktów.

Happyland Adventures stworzono z myślą o młodszych graczach dlatego tytuł nie należy do najtrudniejszych. Bardziej doświadczony użytkownik nie pozwoli wrócić psu z przysłowiowym podkulonym ogonem, tylko dzielnie rozgromi całe szeregi przeciwników. W ten sposób dzieci, do których adresowany jest tytuł otrzymują zabawę na dobrze dobranym poziomie.

Gra została również wyważona w taki sposób, by nie ograniczać zabawy do przyciskania tylko i wyłącznie jednego przycisku, jednocześnie nie wznosząc poziomu trudności zbyt wysoko - zachęca do podejmowania kolejnych prób. Dla bardziej kreatywnych osób przygotowano nawet edytor poziomów pozwalający na stworzenie własnego etapu. Nie każdy jest artystyczną duszą, dlatego pokaźną liczbę gotowych plansz można pobrać z internetu. Happyland Adventures to wyśmienita pozycja dla najmłodszych. Pozwala stawiać pierwsze kroki w korzystaniu z domowego peceta. Rozwija zręczność oraz wyobraźnię oferując w zamian masę frajdy i uśmiechu. Grafika wypada mało efektownie, jednak tytuł z pewnością warto pobrać.

Prezentowana do pobrania gra Happyland Adventures jest w pełni darmową pełną wersją w języku angielskim. Kliknięcie w przycisk Pobierz uruchamia automatyczny download gry.