Klimaty fantasy i anime natychmiast przywołują na myśl tylko jeden rejon na Ziemi - Azje. To właśnie skośnoocy obywatele naszej planety zalewają rynek produktami z gatunku MMO i nie ma się co dziwić - wychodzi im to dość dobrze. Webzen to producent a zarazem wydawca Mu Online, kolejnego reprezentanta gatunku. Właśnie ze stajni tego dewelopera otrzymaliśmy inny popularny produkt - Metin2. Gra przenosi nas do rozległego świata fantasy MU, zaginionego kontynentu pochłoniętego przez wody oceanu.

Gra podobnie jak inne produkcje MMORPG oferuje listę kilku postaci, które rozwijane są w trakcie zabawy. Grający mogą wybrać od typowego wojownika, przez czarodzieja, elfa, gladiatora oraz władcę, kończąc na summonerze czy wściekłym wojowniku. Każda z postaci posiada cechy typowe dla swojej profesji - wojownik charakteryzuje się zwiększoną odpornością na obrażenia, elf przywołuje z zaświatów walczące w jego imieniu stwory a władca porusza się konno. Wraz ze wzrostem poziomu bohaterowie ewoluują w widoczny sposób - przekształcają się w kolejne typy postaci. Zaczynając zabawę elfem chwilowo stajemy się soul masterem, by ostatecznie zająć pozycję grand mastera. Cały temat rozwoju postaci jest dość zawiły, jednak podczas rozgrywki wszystko staje się klarowne. Wygląd aplikacji (sposób prowadzenia walki, prezentacji wydarzeń a nawet sam interface), przypomina miejscami te wykorzystane przy produkcji serii Diablo.

Mu Online to prawdopodobnie najdłuższe MMO w historii. Droga, jaka należy pokonać, by otrzymać tytuł mistrza to aż 400 poziomów!  Większość czasu gracz poświęca na walkę z potworami oraz wykonywania pomniejszych zadań - obie czynności nagradzane są punktami doświadczenia. Progres postaci to nie tylko wzrost poziomu, ale również rozwój jej poszczególnych cech. W zależności od klasy, którą postanowiliśmy grać inwestujemy w siłę, zręczność, energię lub żywotność.

Niektóre typy oręża są skierowane do ściśle określonego typu bohatera (należy wziąć to pod uwagę dokonując pierwszego wyboru postaci). Nieodzownym elementem zabawy jest, więc handel. Transakcje umożliwiają sprzedaż lub zakup mikstur, zaklęć, technik oraz innych przedmiotów. Azjatyckie produkcje to również gildie. W Mu Online własną drużynę może utworzyć każdy, pod warunkiem, że jego postać osiągnęła, co najmniej setny poziom. Ciekawym rozwiązaniem jest zawieranie sojuszy z innymi klanami. Gdy dyplomacja zawiedzie, w pogotowiu czeka opcja wypowiedzenia wojny.

Prezentowna do pobrania gra MU Online jest zupełnie darmową produkcją z językiem angielskim. Kliknięcie w przycisk Download przenosi na oficjalną stronę tytułu, gdzie dostępny jest klient gry.