League of Legends (lub LoL) to bijąca popularność darmowa gra MMO produkcji Riot Games. Gra nawiązuje do jednego z modów do Warcraft III (DotA All Stars) i obecnie ma aż 11 milionów  aktywnych użytkowników. Możecie bez trudu do nich dołączyć i pobrać League of Legends zupełnie za darmo.

League of Legends jest najczęściej klasyfikowana jako tzw. MOBA (a więc Massive Online Battle Arena) a to za sprawą setek potyczek, w których biorą udział grający. Akcja gry przenosi nas to ogarniętej i wyniszczoną wojną krainy Valoran. Jej wodzowie wpadli na pomysł, żeby zamiast dużych batalii, w których biorą udział i giną całe zastępy wojowników, organizować mniejsze potyczki z udziałem kilku dobrze przygotowanych wojów. W ten sposób wszelkie konflikty między państwami rozgrywają się w nieco bardziej .... kameralnej atmosferze i nie wyniszczają całej krainy.

Wspomniane starcia odbywają się na arenach i bierą w nich udział drużyny składające się z 3 lub 5 graczy. System, który odpowiada za dobieranie grających jest tak skalibrowany aby na jednej arenie znaleźli się gracze o podobnym doświadczeniu i sile. Grający przed rozpoczęciem walki wybiera swojego bohatera, który charakteryzuje się określonymi cechami. Wygrana batalia czyli zdobycie bazy oponentów (Nexus) jest równoznaczna ze wzrostem doświadczenia ale jest również okazją do zgarnięcie pewnej ilości złota i punktów (Influence Points), za które możemy później kupić broń i ekwipunek. Zamożniejsi gracze mogą również korzystać z tzw. Riot Points, kupowanych za normalną gotówkę.

Oczywiście powyższy opis nie wyczerpuje całego bogactwa League of Legends. Gra oferuje w sumie aż 5 trybów zabawy (Tutorial, Custom, Co-Op vs. AI, Normal oraz Ranked) i ma dziesiątki różnych opcji i możliwości. Oprawa graficzna i audio LoL stoją na wysokim poziomie - całość jest świetnie narysowana, jest kolorowa z dużą ilością detali.

Prezentowand do pobrania gra League of Legends jest darmową wersją gry w języku polskim. Kliknięcie w przycisk Pobierz przenosi na oficjalną stronę gry, gdzie po rejestracji można rozpocząć jej darmowy download. Więcej informacji o tym tytule, różnego rodzaju tutoriale oraz forum odnajdziecie również na tej stronie (http://eune.leagueoflegends.com/)