QUBE (czyli Quick Understanding of Block Extrusion) to nowatorska gra logiczna przygotowana przez brytyjskie niezależne studio Toxic Games. Gra prowadzona jest z perspektywy pierwszej osoby i polega na pokonywaniu kolejnych komnat rozwiązując logiczne łamigłówki. Twórcy zdają sie czerpać z takich hitów jak Portal czy film QUBE ale nie zapominają o nadaniu grze swoistego jej stylu, co powoduje że jest to jednak zupełnie odrębna i niezależna produkcja. O zaletach tej gry możecie przekonać się grając w darmowe demo QUBE, dostępne poniżej.

Jak wspomiano, zadaniem gracza jest przedostanie się z komnaty do komnaty poprzez manipulowanie kolorowymi blokami. Gra rozpoczyna się od wrzucenia głównej postaci do sterylnego, złożonego z klocków białego świata i podania mu kilku podstawowych instrukcji. Od tego jak z nich skorzysta zależy jego postęp w grze. O ile pierwsze etapy-pokoje są stosunkowo łatwe do przejścia, to w przemierzaniu dalszych przestrzeni uniwersum QUBE przyda się grającemu spora dawka wyobraźni i ... upór w testowaniu różnych rozwiązań. Gra z pewnością należy do stosunkowo trudnych i odnajdziemy w niej elementy znane z gier logicznych i plaformowych. Oczywiście, nie zabraknie manipulowania fizyką gameplay.

Prezentowana do pobrania gra QUBE jest wersją demo w języku angielskim. Kliknięcie w przycisk Pobierz uruchamia darmowy download gry. Więcej informacji o tym tytule (FAQ, Media, Forum, itp) odnajdziecie na internetowej stronie QUBE pod adresem: http://qube-game.com/.

Zobaczmy jeszcze na koniec wideo-recenzję gry: