Pobierz Minecraft,  zupełnie wyjątkowy tytuł stworzony przez niezależne studio Mojang Specifications a zwłaszcza jednego człowieka, Markusa Perssona. Gra w klocki o prostej grafice jest niesamowicie wciągająca i okazała się wielkim hitem. Nie czekaj, pobierz Minecraft już dziś i dołącz do społeczności!

Na początku zabawy grający wciela się w postać (górnika), który pozyskuje duże, przypominające bloki z jakiegoś materiału, by potem tworzyć z nich różnego rodzaju konstrukcje. To co w Minecraft jest najlepsze to zupełna swoboda prowadzenia rozgrywki. Zostajemy wrzuceni do świata gry zbudowanego w całości z trójwymiarowych bloków i możemy dowolnie budować to, co nam się spodoba: budynki, ogrody, wieże, mosty, narzędzia, kwiaty, etc. Całą tą różnorodność można uzyskać z 55 różnych rodzajów bloków-klocków, posiadających własne cechy i nadających się do różnych zastosowań.

Zabawa odbywa się w dwóch trybach: klasycznym (budujemy dowolne konstrukcjie) oraz survival (budujemy bezpiecznie podczas dnia natomiast w nocy czają się na nas różne potwory). Właściwie to w trybie survival powinniśmy wznosić takie konstrukcje, które pomogą nam w czasie nocy na uniknięcie potworów. Dodatkowo, twórcy wprowadzili również prosty tryb multiplayer, w którym wznosimy konstrukcje we współpracy z innymi graczami.

Grafika Minecraft utrzymana jest w stylistyce retro. Choć całość gry stworzona została w pełnym trójwymiarze, to jednocześnie każdy element świata zbudowany jest z dużych prostokątnych bloków, przywołując na myśl produkcje z lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku.

W Minecraft możemy brać albo bezpośrednio w przeglądarce lub poprzez ściągnięcie pliku i uruchomienie go na własnym komputerze. Gra jest cały czas rozwijana - prezentowana u nas do pobrania gra Minecraft jest w wersji beta. Producent ma zamiar sprzedawać ostateczną ukończoną grę, po czym udostępnić pliki źródłowe celem rozwijanięcia gry przez innych deweloperów. Więcej informacji o tym tytule na internetowej stronie gry. Pobierz Minecraft, to znacznie więcej niż gra w klocki! Uwaga: aby grać w Minecraft musimy na swoim komputerze mieć zainstalowene oprogramowania Java.

Zobaczmy jeszcze na koniec trailer Minecraft.