Ubisoft podąża drogą wytyczoną przez Electronic Arts i publikuje za darmo sieciową strzelaninę Tom Clancy's Ghost Recon Online (download poniżej). Gra jest cały czas rozwijana ale na stronie Ubisoft już można pobrać plik instalacyjny i zagrać w wersję Beta.

Na razie nie wszystko wiadomo o ostatecznym kształcie tej produkcji. Wiemy, że zabawa będzie prowadzona z perspektywy trzeciej osoby i że w grze pojawią się elementy charakterystyczne dla innych produkcji Ubisoftu (Splinter Cell Conviction) jak np. gadżety umożliwiające widzenie przez ścianę.

Z innych źródeł dowiadujemy się, że w Ghost Recon Online do wyboru będą trzy klasy postaci - Specjalista, Szturmowiec oraz Zwiadowca i że zabawa online będzie przygotowana dla maksymalnie 16 graczy. Nie zabraknie oczywiście walki w kilku różnych trybach i w różnych lokacjach. Oczywiście w grze nie zabraknie różnych poziomów doświadczenia i biorąc udział w zabawie nasz bohater będzie powoli wspinał się po drabince kariery zdobywając nowe umiejętności oraz dostęp do większej ilości gadżetów i lepsze broni.

To co najbardziej ucieszy każdego fana dobrych TPS to informacja, że gra będzie udostępniona do pobrania zupełnie za darmo a wszelkie wpływy wydawca będzie czerpał z mikrosprzedaży (czyli transakcji, w których będziemy mogli dokupić pewne elementy ubioru i uzbrojenia).

Pierwszy trailer gry pokazuje świetną oprawę graficzną i miejmy nadzieję, że produkt finalny będzie wyglądał równie dobrze. Jeżeli chcecie przetestować wersję Beta gry to kliknijcie w przycisk download w tabeli poniżej i zarejestrujcie się na stronie Ghost Recon Online. Download pliku instalacyjnego następi dopiero po rejestracji w serwisie. Przed pobraniem warto jeszcze sprawdzić trailer tytułu: