Deus Ex Bunt Ludzkości (Deus Ex Human Revolution) to trzecia już częścią słynnego futurystycznego action-RPGa produkcji Eidos Studios. Tym razem akcja gry przeniesie nas do Szanghaju w roku 2027. Demo Deus Ex Bunt Ludzkości nie jest jeszcze dostępne, przycisk poniżej odsyła na stronę Steam, gdzie można pobrać płatną wersję gry.

Szanghaj 2027 roku został podzielony na dwie warstwy, w których żyją przedstawiciele kilku warstw społecznych (strefę górną cieszącą sie światłem zajmują bogatsi, natomiast biedota skupia sie w strefie dolnej pogrążonej w mroku). Modyfikacje nanotechnologiczne znane z innych części gry nie zostały jeszcze odkryte i obecnie rozwija się ich biomechaniczne odmiany. Grający wciela się w Adama Jensena, oficera ochrony w firmie Sarif Industries, czołowej placówki badającej modyfikacje (nanoszczepy). Pewnego dnia w jego życiu dochodzi do zupełnej odmiany, zostaje on ciężko ranny w ataku na firmę i jedyną szansą na przeżycie jest poddanie się biomechanicznej modyfikacji. "Podrasowany" Jensen po powrocie do zdrowia stara się wyjaśnić kulisy ataku na firmę a to z kolei naprowadza go na trop o wiele większej intrygi.

Jak wspomniano w Deus Ex Bunt Ludzkości mamy doczynienia z modyfikacjami biomechanicznymi. Dzielą się one na cztery główne grupy Walka (combat), Skradanie się (Stealth), Technologia (Technology) oraz Społeczne (Social). Od wyboru modyfkacji zależy późniejszy przebieg rozgrywki. Np. używając społecznych umiejętności oraz skradania się możemy w zasadzie przejść całą grę pozbywając się siłowo jedynie bossów.

Zrealizowanie tych pomysłów wymagało zastosowania kilku rodzajów rozwiązań. W przypadku skradania się grający może chować się za przeszkodami (wtedy oglądamy akcję z widoku trzeciej osoby), ogłuszać przeciwników i przenosić ich ciała oraz korzystać z kamuflażu. Dzięki prostym mini-gierkom logiczno-zręcznościowym będziemy mogli również zhakować komputery i panele. Rozmowy z postaciami niezależnymi przypominają rozwiązania z serii Mass Effect - grający ma do wyboru kilka różnych wypowiedzi.

Każdy oddział przeciwnika będzie miał swojego dowódcę i jego eliminacja spowoduje dezintegrację całego oddziału. Nasi wrogowie będą dysponować zaawansowaną IA i reagować na subtelne zmiany w naszym zachowaniu czy wybór określonej broni. Ta ostatnia będzie dostępna w kilkunastu odmianach i będzie możliwość jej upgread'u. Ttym razem twórcy gry udostępnią nam również różne rodzaje amunicji właściwy do każdej z broni. Dużym urozmaiceniem są też wszczepy zwiększające siłę bohatera - dzięki temu może on przebić ścianę i znokautować wroga stojącego za nią.

Gra Deus Ex Human Revolution została świetnie zrealizowana zarówno pod względem graficznym jak i audio. Dominujące kolory w grze, złoty i czarny, symbolizują odpowiednio "odrodzenie" cywilizacji ludzkiej oraz posępną i niepokojącą technologię.

Uwaga! Gra Deus Ex Bunt Ludzkości nie ma jeszcze wersji demo, jeżeli wydawca zdecyduje się na jej opublikowanie, to natychmiast udostępnimy ją na naszym portalu. Tymczasem odsyłamy na stronę Steam, gdzie można zrobić płatny download gry. Więcej informacji o tym tytule oraz wcześniejszych częściach cyklu odnajdziecie na oficjalnej stronie internetowej Deus Ex pod adresem: http://deusex.com/ .