Dead Island to mroczna i brutalna gra akcji z gatunku Survival Horror. Gra została zrealizowana przez wrocławskie studio Techland, zdobyła sobie uznanie fanów na całym świecie i okazała się sporym sukcesem finansowym. W momencie pojawienia się wersji demonstracyjnej gry, opublikujemy ją na naszym portalu.

Zabawa w Dead Island jest prowadzona z perspektywy pierwszej osoby. Grający ma do wyboru 4 postaci, w które może się wcielić. Jak to zwykle bywa, wybór postaci determinuje sposób prowadzenia rozgrywki (np. dostępność broni, szybkość, itp.) Bez względu na to jaką postacią gramy, szybko trafiamy na tropikalną wyspę w całości opanowaną przez krwiożerczych zombiaków. W trakcie zabawy odwiedzamy różne zakątki wyspy, między innymi luksusowe hotele, plaże, miasto czy dżunglę.

Toczenie walki z zombie i szukanie bezpiecznych miejsc będą naszymi głównymi zadaniami w grze. W tym celu będziemy mogli wykorzystać różnego rodzaju przedmioty: tasaki, kije golfowe, kilofy, siekiery, etc. Przy eksterminacji przeciwników pomoże nam również prąd elektryczny oraz efektowna walka wręcz. Tym co odróżnia Dead Island od podobnych produkcji to niezwykle realistyczny machanizm ukazywania zadawanych obrażeń. Gra jest naprawdę brutalna, krew dosłownie leje się strumieniami. Rzeczą równie ciekawą w grze jest również nieliniowy przebieg rozgrywki. To jak gra się potoczy zależy od grającego, jego wyboru postaci, sposobu prowadzenia zabawy oraz podejmowanych decyzji.

Oprawa wizualna Dead Island stoi na bardzo wysokom poziomie. Gra działa na udoskonalonej wersji silnika graficznego o nazwie Chrome Engine i z pewnością nie należy do kategorii gier budżetowych.

Prezentowana do pobrania gra Dead Island nie posiada jeszcze wersji demo. W momencie jej pojawienia się udostępnimy ją na naszym portalu a tymczasem odsyłamy na stronę internetową Steam, gdzie można zrobić płatny download gry (cena to około 150 złotych).