środa, Grudzień 12, 2018

Xiaomi to nie tylko smartfony – 5 najciekawszych urządzeń chińskiej marki

0
Xiaomi to nie tylko smartfony - 5 najciekawszych urządzeń chińskiej marki

Nie można uniknąć porównania marki Xiaomi z marką Apple. Mówi się nawet, że Xiaomi produkuje tańsze podróbki smartfonów z logo nadgryzionego jabłka. Firma powstała w 2010 roku, ale historia marki rozpoczęła się już w 2004 roku. Jej asortyment to nie tylko nowoczesne telefony komórkowe, ale i odkurzacze, słuchawki, głośniki, smartwatche, aparaty, a nawet szczoteczki do zębów.

Historia marki Xiaomi

Chińska marka Xiaomi, która dosłownie oznacza „technologia prosa” została założona 6 kwietnia 2010 roku. Specjalizuje się w projektowaniu, tworzeniu i sprzedaży smartfonów, ale nie tylko. Xiaomi swoją siedzibę ma w Pekinie. Jej założycielem jest Lei Jun, który przez lata był zafascynowany firmą Apple i historią Steve`a Jobsa. Xiaomi wyspecjalizowało się w obniżaniu kosztów dystrybucji swoich produktów, dzięki czemu są one dostępne w korzystnej cenie na rynkach światowych.

Potentat na rynku smartfonów

Po roku od powołania marki Xiaomi do życia, wprowadziła ona na chiński rynek swój pierwszy smartfon Mi 1. Po 7 latach od tego wydarzenia strefa Xiaomi w dziedzinie produkcji smartfonów stale się powiększa, a firma zajmuje obecnie pozycję jednego z największych producentów tych urządzeń na świecie. Pierwszy smartfon Xioami – Mi 1 sprzedał się w siedmiu milionach egzemplarzy. W ofercie znalazł się również model Xiaomi Mi 2 o doskonałej specyfikacji. Później przyszedł czas na serię Redmi, czyli ofertę smartfonów ze średniej półki cenowej. Smartfony Xiaomi dostępne obecnie, m.in. Redmi Note 4, Redmi 5 Plus i Mi4i są bardzo popularne na całym świecie.

Robot sprzątający

Strefa Xiaomi obejmuje produkty inne niż smartfony, ale równie użyteczne i zaawansowane pod względem technicznym. Jednym z takich urządzeń jest odkurzacz Xiaomi Roborock Mi Robot 2 Mija Robot Vacuum Cleaner 2. Jest przenośnym, bezprzewodowym i inteligentnym urządzeniem domowym, które łączy w sobie funkcjonalność bezobsługowego odkurzacza i mopa. Odkurza on i myje powierzchnie płaskie.

Xiaomi Air oczyści powietrze

Sprzątanie konwencjonalne to nie wszystko, w czym pomagają produkty Xiaomi. Można za ich pomocą oczyścić także powietrze w naszych domach. Pozwala na to Xiaomi Air. Jedno urządzenie jest zdolne oczyścić nawet 47 mkw. Steruje się nim za pomocą smartfona lub przycisków znajdujących się na urządzeniu. Co ważne zwłaszcza dla polskich klientów, filtr dołączony do urządzenia Xiaomi Air pochłania smog, kurz, dym papierosowy i alergeny. Filtry trzeba jednak wymieniać co kilka miesięcy, ale urządzenie samo nam zakomunikuje taką konieczność.

Smartwatche Xiaomi

Kolejnym produktem w strefie Xiaomi są smartwatche, czyli inteligentne zegarki, które mają doskonałe parametry, a przy tym ich cena pozostaje bardzo konkurencyjna. Ich bateria pozwala na wielogodzinne korzystanie z nich – nawet przez 30-45 dni. Zaletą jest lekkość, a przy tym wysoka funkcjonalność. Smartwatche Xiaomi współpracują z systemami Android i iOS. Przydają się w szczególności dla osób, które zawodowo lub rekreacyjnie uprawiają różne dyscypliny sportowe.

Robot Xiaomi

Strefa Xiaomi obejmuje coraz bardziej nowoczesne i innowacyjne produkty. Między innymi są wśród nich roboty, czego przykładem jest robot Mi Robot Builder, zbudowany z 978 części. Ma system utrzymania równowagi, graficzne programowanie modułowe i można nim sterować za pomocą smartfona. Jak do tej pory tego rodzaju roboty Xiaomi pełnią raczej funkcje rekreacyjne i służą zabawie.

Xiaomi nie ustaje w oferowaniu coraz ciekawszych rozwiązań, które mają ułatwiać codzienne życie, bawić i uczyć. Trudno przewidzieć,  jakie jeszcze urządzenia zaproponuje nam ten producent w przyszłości.

Logo strony internetowej – istotny element?

0
Logo strony internetowej - istotny element?

Logo strony internetowej jest dość istotną sprawą, jeśli chcesz by Twoja strona była rozpoznawalna. Często osoby decydują się na samodzielne projektowanie logo swojej strony internetowej czy sklepu. Decydując się na darmowe programu do tworzenia tego typu grafik. To bardzo.. bez sensu.

Projektowanie logo lepiej zlecić profesjonalnego grafikowi, bądź firmie, która zajmuje się tego typu projektami – nie tylko w bardzo profesjonalny sposób stworzą dla Was logo – chwytliwe, rzucające się w oczy, zostające w pamięci… to jeszcze sprawdzi rynek, czy aby na pewno projekt nie będzie „powielony”, bo ktoś mógłby zaskarżyć Was o plagiat.

Oczywiście kiedy profesjonalista stworzy dla Was projekt, odda Go Wam w kilku wersjach – kolorowej, czarno białej, poziomej, pionowej – do Was będzie należał ostateczny wybór. Wraz z projektem otrzymacie również prawa autorskie do projektu. Będziecie mogli go więc dowolnie używać.

Projektowanie logotypu – komu zlecić? Gdzie znaleźć kogoś odpowiedniego?

Oczywiście w dzisiejszych czasach, w dobie internetu, dziwnym by było gdybyśmy szukali firmy czy osoby prywatnej do wykonania projektu logo – osobiście.

Ofertę firm jak i samodzielnych grafików komputerowych znajdziemy w sieci – spośród setek ofert na pewno znajdziecie odpowiednią dla siebie – bez wychodzenia z domu – bez zbędnych formalności, wszystko za pośrednictwem internetu, maila. Nie będziecie nawet potrzebować papierowych dokumentów.

Jak szukać? Prosto. Wpisując w wyszukiwarkę takie hasła jak: projektowanie logo, zaprojektować logo, logo projektowanie, gdzie zlecić logo, projektowanie logotypu… itp.

Owszem, projektowanie logo może się okazać dla Ciebie sporym wydatkiem (bo koszt profesjonalnego logo to koszt nawet około 1000zł, czasami się zdarza, że agencje reklamowe zażądają nawet od 5-10 tysięcy złotych!

Czy warto wydawać tyle pieniędzy na tak malutki, wręcz niewidoczny element, który jest właściwie tylko dodatkiem, drobnym elementem strony internetowej czy folderu?

ładna czcionka, ładny kolor… – i logo gotowe – pomyślicie?

Niestety, to nie wygląda tak kolorowo.

Zaprzyjaźniony grafik, albo Wy sami możecie przecież wymyślić coś „na szybko” ? Myśląc w ten sposób, robicie naprawdę duży błąd.

Logo to element niesamowicie ważny. Osoba – przyszły klient np. szybciej zaufa firmie, szybciej coś od niej kupi bądź nawiąże z Wami współpracę – co udowodniły nie jedne badania i ankiety przeprowadzane na temat porządnego, chwytliwego logo.

Jeśli jeszcze nie zdecydowaliście, czy samodzielnie będziecie robić logo do swojej firmy, strony internetowej, na papeterię, długopisy itd… To przeczytajcie w sieci plusy wydania większej sumy pieniędzy i zlecenie projektu profesjonalistom. Znajdźcie takich, których dotychczasowe projekty najbardziej się Wam podobają – wybór jest naprawdę duży, więc nawet Ci, których wymagania są bardzo wysokie, znajdą odpowiednią firmę do wykonania logo dla siebie.

Używane laptopy na allegro – dlaczego warto je kupić?

0
Używane laptopy na allegro - dlaczego warto je kupić?

Poszukiwania dobrego laptopa to czasochłonne przedzieranie się przez gigantyczną ilość informacji, najnowsze trendy, zestawienia cech i opinie innych użytkowników. Nowy czy używany? Ze sklepu stacjonarnego czy internetowego? Jakie powinien mieć parametry, wagę i wgrane dodatki? Technologiczne rozwiązania zmieniają się w dynamicznym tempie i zalewają nimi użytkowników. Ten duży wybór tylko pozornie może pogrążyć w chaosie. Tak naprawdę współczesność oferuje nam indywidualne dopasowanie, dzięki którym znalezienie idealnego modelu jest po prostu możliwe. Poświęcenie czasu na dobrą decyzję, jest zazwyczaj inwestycją na lata. Wiele laptopów można kupić za pomocą allegro. Laptopy na allegro są oczywiście różne, niektóre ze sprzętów są używane. Czy warto je kupić?

PO CO LAPTOP? – PRZED ZAKUPEM ROZWAŻ MOTYWACJE

Żeby dobrze wybrać, trzeba tak naprawdę zastanowić się nad tym czego dokładnie potrzebuję. Jakie mam cele i w jaki sposób ten przenośny komputer ma mi służyć – czy potrzebuję go do pracy, szkoły, oglądania filmów czy tworzenia projektów w czasie podróżowania pociągiem? Określenie sensu zakupu i znalezienie motywacji zobrazuje to, czego szukam. Od okoliczności i potrzeb powinna zależeć moja decyzja: uwzględnienie wielkości, wagi, karty graficznej, pamięci RAM, stopnia działania baterii oraz innych istotnych cech laptopa. Czy interesuje mnie ekran dotykowy? Albo wodoodporna klawiatura? Jakie zadania muszę tak naprawdę wykonać w ciągu dnia?

UŻYWANE LAPTOPY NA ALLEGRO – PLUSY

W poszukiwaniu idealnego modelu warto zalogować się na allegro i przejrzeć dostępne tam laptopy. Użytkowanie jakiegoś sprzętu absolutnie nie skazuje go na gorszą jakość. Przeciwnie – w rozsądnej cenie można zakupić odpowiadający nam komputer, w pełni satysfakcjonujący i spełniający nasze wymagania. Coraz częściej kupuje się użytkowane wcześniej mieszkania, telefony i samochody. Jest to powszechna praktyka. Dlaczego więc nie podjąć jej na gruncie komputerowym? Dobra i niska cena to niewątpliwie jeden z plusów kupna używanego laptopa. Na allegro nie brakuje produktów z tak zwanego outletu, dzięki czemu można ze strony producenta otrzymać gwarancję. Używane laptopy na allegro nie zawsze znajdują się w sklepach stacjonarnych – co z pewnością jest kolejnym atutem korzystania z tej formy zakupu. Rozważenie motywacji i potrzeb precyzuje wybór. Jeśli nasza potrzeba obejmuje korzystanie z laptopa wyłącznie w biurze lub w domu, ma on służyć pisaniu i odbieraniu maili (albo użytkowaniu podstawowego programu edytorskiego), tanie, używane laptopy na allegro są właściwym zakupem. Przedział cenowy wynosi mniej więcej 500-1000 zł i warto w takiej sytuacji skorzystać z oferty allegro. To też oczywiście doskonały obszar na poszukiwanie pierwszego laptopa dla dorastającego dziecka. Wiele aukcji podlega licytacji, więc przy odrobinie szczęścia, można również wylicytować dobry komputer za niewielkie pieniądze.

UŻYWANE LAPTOPY NA ALLEGRO – MINUSY

To co często zniechęca użytkowników do kupna laptopa z tak zwanej drugiej ręki, to po prostu brak zapachu…nowości! Szczególnie narażeni są na to gadżeciarze, dla których nowy, zupełnie nieużywany sprzęt ma duże, osobiste znaczenie. Inwestycja w nowy laptop to otrzymanie gwarancji producenta i faktury, czego rzeczywiście nie możemy być pewni na allegro. Zakup używanych rzeczy ciągle jeszcze postrzegany bywa jako zakup rzeczy brudnych, zniszczonych lub popsutych. I chociaż tak nie jest, trzeba upewnić się, że stan techniczny komputera (oraz jego historia) nadają się do ponownego użytkowania. Jeśli właściciel aukcji umożliwia osobisty odbiór produktu – nie ma powodów do zmartwień. Warto wcześniej skorzystać z umieszczonego na stronie formularza kontaktowego, wypytując o wszystkie interesujące nas szczegóły. O ile w przypadku nowych laptopów zakupionych w sklepie stacjonarnym, trudno mówić o jakimś ryzyku pochodzenia i stanu laptopa, o tyle na allegro ryzyko rzeczywiście się zwiększa. Kontaktowanie się za pomocą maili (jeśli właściciel nie udostępnia numeru telefonu) wymaga też cierpliwości.

Jaki laptop do czego?

Graficy, fotografowie i filmowcy powinni oczywiście zainwestować w większy sprzęt. Dla kogoś kto nieustannie przemieszcza się i laptopa używa do prowadzenia korespondencji, odbioru informacji ze świata czy czytania e-booków, lepszą decyzją będzie natomiast mały, podręczny laptop. Zaletą mniejszych laptopów jest też zazwyczaj ich niewielka waga, korzystnie odbijająca się na aktywnym trybie życia. Można powiedzieć, że zarówno wielka matryca, jak i ta najmniejsza, obciążone są największymi kosztami. Powszechnie pracuje się najczęściej na ekranach średniej wielkości, ale to nie oznacza, że ich ceny są średnie. W przypadku używanych laptopów sprzedawanych na allegro są bardzo często niskie. Wybierając swój idealny laptop, trzeba jednak hamować niektóre zapędy oszczędzania. Wybór laptopa, który wiąże się np. z jednoczesną rezygnacją z wgranego już systemu operacyjnego, to duży błąd. Wykupienie licencji i zainstalowanie go będzie wtedy po stronie naszych dodatkowych kosztów. Wspomniane we wstępie nowinki tj. np. klawiatura odporna na wodę niekoniecznie przydadzą się w pracy biurowej, nie służą też zachowaniu zdrowia wzroku i kręgosłupa.

Wybór komputera zależy od wielu czynników i indywidualnych upodobań każdego człowieka. Jedno jest pewne – komputer pozostaje wciąż podstawowym narzędziem aktywności, a jego jakość jest priorytetowa. Używane laptopy na allegro nie tracą tej jakości i sukcesywnie zajmują biurka wielu firm i prywatnych mieszkań. Przeglądanie ofert dostępnych na allegro nie tylko otwiera przed nami znacznie więcej możliwości i ofert, ale też oszczędza czas na dojazdy i chodzenie po sklepach stacjonarnych. Przemyślenie swoich potrzeb to klucz do najlepszego wyboru – serwis allegro umożliwia jasne i szybkie określenie preferencji, po których wyświetla już wyłącznie dopasowane do nas produkty. W trosce o bezpieczeństwo, warto pamiętać o kontakcie z właścicielem aukcji i zdobyciu najważniejszych informacji.

Źródło: https://shoplet.pl

Polacy i ich ulubione gry!

0
Polacy i ich ulubione gry!

W wolnym czasie praktycznie każdy Polak, w każdym wieku, zarówno dziewczyna jak i chłopak, mężczyzna i kobieta – grają w różne gry.

Czy jednak Polacy potrafią tak samo tworzyć dobre gry jak potrafią w nie grać ? My jesteśmy tego pewni, a Wy ?

Poznajcie więc zestawienie najlepszych Polskich gier, jeśli jeszcze w jakąś nie udało wam się zagrać – nadróbcie to koniecznie, a jeśli jakiejś tu brakuje, dajcie znać!

Najlepsze Polskie gry:

Wiedźmin 3: Dziki Gon.

Prygody Białego Wilka to niesamowita gra, która pochodzi oczywiście od wspaniałego Sapkowskiego – a raczej jego literatury. Mimo, że gra toczy się w świecie fantasy, to aż kipi od słowiańskich akcentów. Obrazy Wyspiańskiego i poematy Mickiewicza – jeśli są wam one znane – to odnajdziecie je w tej grze bez problemu.

Observer.

Hakowanie umysłów ludzkich i czytanie ich wspomnień – to coś co potrafi nasz detektyw – główny bohater. Ten naprawdę dobry, rasowy horror psychologiczny spodoba się każdemu… Tym bardziej, że nie jest to pierwsza gra tych twórców – którzy wcześniej nie zawiedli nas.

Dying Light.

Żywe trupy, parkour i otwarty świat – tak w skrócie można opisać tę ciekawą, bardzo klimatyczną gierkę. Zakochali się w niej ludzie na całym świecie – nie tylko w Polsce.

Shadow Warrior 2

Awanturniczy ninja, prosta rozgrywka, niesamowity, niepowtarzalny wręcz klimat to właśnie Skadow Warrior. Gierka oczywiście robi furorę na całym świecie i nikomu nie przeszkadza, że jest w języku polskim – no bo kogo obchodzi język podczas patroszenia przeciwników?

Beat Cop.

Niby zwykła przygodówka, niby nic nadzwyczajnego – a jednak. Wielowątkowość, mocna fabuła, która bardzo wciąga, ciekawa mechanika i gęsty, bardzo… specyficzny czarny humor i zawrotne tempo akcji – to wszystko znajdziecie w tej na pozór prostej gierce!

Layers of Fear.

Polacy są „popaprani” i naprawdę potrafią nastraszyć. Kropka. Horror ten, którego akcja dzieje się w dziewiętnastowiecznej posiadłości wraz z bardzo… „dziwnym” jej właścicielem… Tej gry przygodowej poprostu nie da opisać się słowa. To trzeba zobaczyć. W to trzeba zagrać.

Regalia: Of Men and Monarchs.

Gra ta bardziej kojarzy się z azjatyckimi twórcami – a tu taka niespodzianka. Za tym tytułem stoją nasi rodacy ze studia Pixelated Milk. Intrygująca historia, śmieszne dialogi, bardzo ciekawa rozkrywka. Ten erpeg jest naprawdę dobry!

Ruiner.

Potężna dawka adrenaliny i emocji, to cyberpunkowe objawienie! I to prosto od naszych rodaków! Ta bardzo ciekawa gra zręcznościowa, naprawdę wciśnie w fotel i nie puści zbyt szybko. Najważniejsze są umiejętności i refleks gracza.

This War of Mine.

Długo zastanawialiśmy się jak przybliżyć Wam ten tytuł. Nadal nie wiemy jak. Nie da się go opisać. Trudna, a momentami nawet przytłaczająca gra, w której decyzje bohaterów są cholernie trudne. Ta elegancka, ale mimo wszystko nieco niemoralna gra sprawi, że nie oderwiecie się od komputera.

Nie mamy nic więcej do dodania poza tym, że właśnie mamy zamiar wrócić do gier, które Wam przybliżyliśmy w tym artykule 😉

źródło: porno Polska

Jaki laptop do gier sprawdzi się najlepiej?

0
Jaki laptop do gier sprawdzi się najlepiej?

Jeszcze kilka lat temu trudno było kupić dobry laptop do gier. Większość gamerów musiała zadowolić się klasycznymi komputerami stacjonarnymi, które zajmują dużo miejsca na biurku. Dziś najlepsze urządzenia przeznaczone z myślą o grach wyróżniają się wysokiej jakości kartą graficzną, dużą pojemnością pamięci RAM i szybkim procesorem.

Jakie parametry powinien mieć dobry laptop do gier?

Cienki i lekki laptop do gier z technologią Nvidia Max Q, taki jak na przykład MacBook Pro, świetnie spełnia oczekiwania graczy. W tym roku jednak wiele firm oferuje równie atrakcyjne i znaczne tańsze modele. Poniżej krótki przegląd najważniejszych parametrów, jakie powinien mieć dobry laptop do gier.

  • przekątna ekranu – laptop gamingowy powinien mieć dość duży ekran, który dobrze odda każdy detal oraz uczyni rozgrywkę przyjemną i emocjonującą;
  • karta graficzna – współczesne gry bazują przede wszystkim na aspekcie wizualnym, dlatego mają coraz większe wymagania sprzętowe; dobierając kartę graficzną, należy zwrócić uwagę na to, jakie powinna mieć parametry, aby dobrze poradzić sobie z naszymi ulubionymi grami; duża liczba ustawień wyświetlania i szczegółów graficznych może wymagać od karty pojemnej pamięci RAM; z pewnością nie powinna być ona mniejsza niż 2GB, aby sprostać współczesnym tytułom;
  • karta dźwiękowa – zintegrowana z laptopem powinna być dostosowana do zewnętrznych urządzeń nagłośnieniowych; warto się upewnić, że wyjścia audio odpowiadają naszym głośnikom;
  • atrakcyjny design – obecnie laptopy gamingowe nie wiążą się z dużą wagą i toporną obudową; z roku na rok zyskują coraz bardziej smukły wygląd;
  • wydajny procesor – jest szczególnie potrzebny w przypadku gier, w których dokonywanych jest wiele obliczeń, na przykład w grach strategicznych obliczanie ruchu jednostek widocznych i niewidocznych na ekranie oraz ich zadań wymaga wydajnego procesora;
  • solidne i ciche chłodzenie – hałaśliwe chłodzenie może być powodem do rozproszenia w czasie gry, dlatego lepiej wybierać laptopy o cichym, choć skutecznym chłodzeniu;
  • klawiatura i mysz gamingowa – zewnętrzne kontrolery powinny być dobrej jakości, mieć wysoką czułość i szybkość reakcji; kluczowe jest nie tylko odpowiednie profilowanie myszy i klawiszy, ale również waga, którą w przypadku lepszych modeli możemy dopasować do osobistych preferencji.

Porównywarka laptopów ułatwia zakup odpowiedniego modelu. Wśród szczególnie pożądanych laptopów do gier wymienia się Asus ROG Zephyrus GX501 czy Razer Blade 15. Popularny ranking laptopów obejmuje także model Gigabyte Aero 15X v8 oraz Acer Predator Helios 300.

Jaki kominek do domu?

0
Jaki kominek do domu?

Salon z kominkiem to marzenie wielu osób, nie mniej jednak trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że to takie dodatkowa praca, szczególnie jak jest dość często eksploatowany. Jaki kominek wybrać i na co zwrócić uwagę podczas takich zakupów?

Po pierwsze trzeba zdecydować się na zakupy od renomowanego producenta. W ofercie ignif.com można znaleźć takie rzeczy jak wkłady kominkowe, drzwiczki kominkowe na wymiary czy kasety kominkowe. Inwestycja w kominek to duża sprawa, koszty zakupu i montażu takiego systemu grzewczego są spore i niestety dość powoli się zwracają. Nie mniej jednak kominek to dobra opcja, szczególnie jak mieszkanie jest zimne i zimą czy jesienią zazwyczaj marzniemy.

Dużą zaletą kominka jest to, że bardzo szybko się nagrzewa i daje dużo ciepła. Można nim dogrzać praktycznie wszystkie pomieszczenia w domu. Jest doskonałą alternatywą w przypadku awarii centralnego ogrzewania.

Jakie drzwiczki kominkowe wybrać?

Bardzo ważnym elementem są drzwi kominkowe, które są dostępne w różnych wariantach. Obecnie można zdecydować się na drzwiczki do komina na wymiar, także można je dopasować do swoich potrzeb bez większych problemów. Ważne jest to, aby drzwiczki do kominka spełniały odpowiednie normy bezpieczeństwa, co jest kluczowe.

Za i przeciw

Każdy z nas ma inne potrzeby i wymagania. Wybierając kominek i drzwiczki kominkowe, trzeba mieć na uwadze przeznaczenie takiej instalacji. Jeżeli z kominka korzystamy sporadycznie, nie warto wybierać ogromnej nocy czy decydować się na model o wysokiej sprawności, ponieważ jest to po prostu niepotrzebne. W tym wypadku walory estetyczne liczą się dużo bardziej. Wszystko zależy od tego, z jaką częstotliwością będziemy korzystać z kominka i czy będzie nam służył także do dogrzania pomieszczeń w domu.

Czy warto?

Na pewno kominek to fajny gadżet w domu, ale nie jest oczywiście niezbędny. Warto posiadać kominek, jeśli nas na niego stać i wiem, że będziemy z niego korzystać, w innym wypadku to będą pieniądze wyrzucone w błoto. Taka decyzja na pewno nie może być podejmowana pochopnie.

Technologie chłodnicze, dzięki którym twoje jedzenie dłużej pozostanie świeże

0
Technologie chłodnicze, dzięki którym twoje jedzenie dłużej pozostanie świeże

Producenci lodówek prześcigają się we wprowadzaniu coraz to nowszych technologii do swoich sprzętów. Kostkarki do lodu, sterowanie za pomocą aplikacji w smartfonie, czy też system umożliwiający ustawienie różnych temperatur w chłodziarce i zamrażarce to tylko kilka z wielu funkcji, które mogą posiadać dziś lodówki. Pozwala to na dużo prostsze i przyjemniejsze korzystanie z urządzeń chłodzących. To bardzo ważne, jednak jeszcze ważniejsze okazują się technologie chłodnicze, które sprawiają, że lodówki są dużo bardziej efektywne oraz energooszczędne.

Jakie są najnowocześniejsze technologie chłodnicze?

Firma Liebherr od lat szczyci się nienaganną jakością swoich urządzeń, które dzięki wykorzystaniu zaawansowanych technologii chłodniczych zapewniają ogromną wygodę użytkowania. Zajrzyj na: http://www.liebherr.aged.com.pl/produkty/urzadzenia-domowe/, by poznać najnowocześniejsze urządzenia domowe oferowane przez firmę.

Poniżej przedstawiamy najważniejsze technologie chłodnicze, które usprawnią działanie każdej lodówki i pozwolą na dłuższe przechowywanie żywności w pełnej świeżości.

NoFrost – dla długiej świeżości produktów i wysokiej jakości chłodzenia

Ciesz się świeżością swoich ulubionych produktów i miej je zawsze z zasięgu ręki. Umożliwi ci to technologia zapewniająca chłodzenie obiegowym powietrzem oraz odprowadzanie wilgoci na zewnątrz. System NoFrost sprawi, że w lodówce nie będzie wytwarzał się nadmiar lodu, a produkty, które się w niej znajdują, nie będą oszronione. Pozwoli ci to uniknąć kłopotliwego rozmrażania.

Szuflady BioFresh – by twoje produkty dłużej zachowały wszystkie witaminy i minerały

Szuflady w lodówkach Liebherr wyposażone są w system BioFresh, który zapewnia idealną temperaturę do przechowywania owoców, warzyw, mięs, ryb, a także produktów mlecznych. Pozwala im to na dłużej zachować wszystkie dobroczynne składniki, doskonały aromat i apetyczny wygląd. W szufladach BioFresh panuje temperatura nieco powyżej 0°C.

FrostSafe – optymalna temperatura nawet przy otwartych drzwiach

Mówi się, że nie wolno otwierać drzwi lodówki na zbyt długo. Dzięki technologii FrostSave ten problem nie będzie cię już dotyczył. Kiedy otworzysz lodówkę, by np. schować do niej wszystkie zakupy, system chłodzący będzie pracował nawet przy otwartych drzwiczkach, a przezroczyste fronty szuflad pozwolą ci sprawdzić, co jest w środku bez konieczności ich otwierania.

DuoCooling – dwie niezależne temperatury w lodówce i zamrażarce

Chłodziarko-zamrażarki z systemem DuoCooling pozwolą ci na ustawienie różnych temperatur w obu częściach urządzenia. Między jedną a drugą częścią nie dochodzi do wymiany powietrza, dzięki czemu produkty nie wysychają i nie dochodzi do mieszania się zapachów.

Technologia w służbie człowiekowi

W dzisiejszym świecie technologii ułatwiających codzienne funkcjonowanie jest coraz więcej i każda z nich ma za zadanie usprawnić życie człowieka. Zaskakujące, że jeszcze dwadzieścia lat temu nie słyszeliśmy o wielu z nich, a dzisiaj udogodnienie, takie jak kostkarka do lodu nie robi już na wielu osobach wrażenia. O takich technologiach można mówić bez końca. Więcej informacji znajdziesz na: http://www.liebherr.aged.com.pl.

Ubezpieczenie wyświetlacza smartfonu – doskonały sposób na ochronę telefonu

0
Ubezpieczenie wyświetlacza smartfonu – doskonały sposób na ochronę telefonu

Nikogo nie trzeba przekonywać jak ważny jest telefon komórkowy. W dzisiejszych czasach to wielofunkcyjne urządzenie, bez którego trudno wyobrazić sobie życie. Uszkodzenie jego wyświetlacza może skutecznie uniemożliwić korzystanie ze smartfona. Dlatego też na rynku pojawiły się ubezpieczenia ekranu. Tego rodzaju polisę ma w swojej ofercie Towarzystwo Ubezpieczeniowe Europa.

Tablet do gier. Który wybrać?

0
Tablet do gier. Który wybrać?

Gry są przyjemnością, której nic nie może zepsuć. Dlatego, kiedy decydujemy się na tablet do gier, musi on być przede wszystkim wygodny. Jakie inne kryteria powinny spełniać tablety, żeby nadawały się do tego typu rozrywkowych celów? Sprawdźmy.

Tablet do gier. Czego nie może zabraknąć?

Tablet do gier to niełatwy wybór. Gracze są wymagający, nie czują się spełnieni i szczęśliwi, kiedy w ich ręce trafia jakikolwiek sprzęt. Wręcz przeciwnie, mają oni wyśrubowane wymagania. I tak np. tablet do gier powinien mieć 8-10 cali przekątnej ekranu i szerokie kąty widzenia. Tylko w ten sposób uda się zachować jednocześnie wygodę użytkowania i precyzję odbioru. Taka ergonomia sprawdza się również dlatego, że przecież gry często wciągają nas na całe godziny. Przy okazji trzeba też zwrócić uwagę na obudowę urządzenia. Tablety, które mają ramkę i plecy z gładkiego plastiku, mogą się ślizgać w dłoniach. W związku z tym warto zainwestować w model pokryty materiałem antypoślizgowym bądź z ogumionymi brzegami lub ewentualnie można dokupić odpowiedni futerał.

Przyda się też pojemny (minimum 2 GB) dysk twardy (przede wszystkim dlatego, że najbardziej zaawansowane gry przeglądarkowe czy flash, bo głównie takie mamy na naszych mobilnych urządzeniach, potrafią być bardzo zasobożerne) i 4-rdzeniowy procesor. Oczywiście nie można pominąć też dobrej karty graficznej. Warto również zwrócić uwagę na długość działania i pojemność baterii.

Rynkowe przykłady

Tablet do gier mają w swojej ofercie tacy producenci jak Samsung, Apple, Lenovo, czy Acer. Różnią się one pewnymi cechami. A ponieważ nie chcemy być gołosłowni, powołamy się na kilka przykładów.

Samsung Galaxy Tab S3 poza 4-rdzeniowym procesorem ma wyświetlacz o przekątnej 9,7 cala, wykonany w technologii Super AMOLED. Do tego dochodzą 4 GB pamięci operacyjnej RAM i system Android w wersji 7.0. Pomocne w tym przypadku są też cztery głośniki, które automatycznie dostosowują się do kierunku, w który skierowany jest ekran. Marka zadbała też o wytrzymałą baterię, która pozwala cieszyć się zabawą przez wiele godzin.

Natomiast Apple ma tablety z 10,5-calowym wyświetlaczem. W ofercie tego producenta możemy znaleźć urządzenie napędzane 6-rdzeniowym procesorem i 4 GB pamięci operacyjnej RAM. Całością zaś dyryguje system operacyjny iOS, a bateria wytrzymuje na jednym ładowaniu 10 godzin.

Tablet Lenovo Tab 3 to 7-calowe urządzenie z rozdzielczością HD, 8GB pamięci i 1GB RAM. Jest w nim też 4-rdzeniowy procesor i pojemna bateria. Natomiast za sprawą ultracienkiego, krystalicznego ekranu dotykowego, każdy wyświetlony obraz wydaje się bardziej żywy i wyrazisty.

Można rozważyć również wybór tabletu Acer Predator 8. Ma on cztery głośniki oraz dwa silniki wibracyjne. Takie cechy odpowiadają za dostarczanie realistycznych wrażeń podczas jazdy samochodem po nierównościach czy symulowanie odrzutu broni w czasie eliminowania kolejnych wirtualnych wrogów. W tym przypadku już sam projekt urządzenia nie pozostawia złudzeń, że mowa o sprzęcie adresowanym do graczy. Widzimy agresywną linię, kontrastujące kolory i grafitowe wstawki z gumowego tworzywa jako miejsce na dłonie.

Sterownik o międzynarodowym poziomie

0
Sterownik o międzynarodowym poziomie

Przed projektantami aplikacji stoją dzisiaj nie lada wyzwania. Spełnienie wszystkich lub przynajmniej większości międzynarodowych standardów regulacyjnych, zapewnienie odpowiedniej sprawności energetycznej i zużycia energii to trudne zadanie. Do tego przydałaby się jeszcze minimalizacja liczby komponentów i uzyskanie dokładnych parametrów wyjściowych. Do zrobienia?

Mało, mniej, jeszcze mniej

Zacznijmy od tego ostatniego tematu. Podstawową zaletą zasilaczy impulsowych jest mała waga oraz gabaryty, dzięki czemu nie zajmują dużo miejsca i nie wpływają w znaczący sposób na sumaryczną wagę urządzenia. Nie mamy tutaj do czynienia z dużymi stratami cieplnym, a więc i zbędne okazują się radiatory chłodzące. Zasilacze impulsowe o mocy nawet kilkuset watów są zaskakująco małych rozmiarów, a radiator chłodzący, w przypadku zastosowania wentylatora, to często aluminiowa blaszka. Zmniejszenie liczby komponentów staje się coraz bardziej osiągalne dzięki najnowszym sterownikom zasilaczy impulsowych. Na rynku pojawiają się już układy charakteryzujące się prostotą i niską liczbą komponentów po stronie pierwotnej. Jednocześnie zapewniają one wysoką wydajność kontroli po stronie wtórnej. Jak to działa? Bardzo prosto wbrew pozorom – liczba komponentów w aplikacji zasilacza może zostać zmniejszone dzięki wysokiemu poziomowi integracji układu. Dzięki wysokiej sprawności operacyjnej, układy bez problemu spełniają rygorystyczne normy wydajności. Z kolei regulacja po stronie pierwotnej otwiera drogę do zastosowania prostych, a także tańszych transformatorów. Jednym słowem: sterowniki zapewniają spełnienie najwyższych norm regulacyjnych, a jednocześniej pozwalają obniżyć koszty produkcji.

Dokładność

Jak zwiększyć wydajność produkcji i obniżyć całkowite koszty aplikacji? Dzięki dokładności! Nie ulega wątpliwości, że podstawową zaletą zasilaczy impulsowych jest ich mała waga, skromne gabaryty, a jednocześnie duża wydajność oraz sprawność. Obecnie technologia cyfrowa pozwala na przekazywanie (przy użyciu bezpiecznej bariery izolacyjnej) bardzo dokładnych pomiarów napięcia i prądu po stronie wtórnej. Unikamy w ten sposób (niezbędnych jeszcze do niedawna) kompromisów dotyczących jakości i dokładności regulacji po stronie pierwotnej. Znalazł się więc w końcu klucz do precyzyjnej kontroli bez użycia drogich transoptorów. Do tego w najnowszych sterownikach zasilaczy impulsowych dochodzi również mniejsza wrażliwość na tolerancję podzespołów wewnętrznych (patrz: diody, kondesatory, rezystory).