środa, Sierpień 15, 2018

Tablet do gier. Który wybrać?

0
Tablet do gier. Który wybrać?

Gry są przyjemnością, której nic nie może zepsuć. Dlatego, kiedy decydujemy się na tablet do gier, musi on być przede wszystkim wygodny. Jakie inne kryteria powinny spełniać tablety, żeby nadawały się do tego typu rozrywkowych celów? Sprawdźmy.

Tablet do gier. Czego nie może zabraknąć?

Tablet do gier to niełatwy wybór. Gracze są wymagający, nie czują się spełnieni i szczęśliwi, kiedy w ich ręce trafia jakikolwiek sprzęt. Wręcz przeciwnie, mają oni wyśrubowane wymagania. I tak np. tablet do gier powinien mieć 8-10 cali przekątnej ekranu i szerokie kąty widzenia. Tylko w ten sposób uda się zachować jednocześnie wygodę użytkowania i precyzję odbioru. Taka ergonomia sprawdza się również dlatego, że przecież gry często wciągają nas na całe godziny. Przy okazji trzeba też zwrócić uwagę na obudowę urządzenia. Tablety, które mają ramkę i plecy z gładkiego plastiku, mogą się ślizgać w dłoniach. W związku z tym warto zainwestować w model pokryty materiałem antypoślizgowym bądź z ogumionymi brzegami lub ewentualnie można dokupić odpowiedni futerał.

Przyda się też pojemny (minimum 2 GB) dysk twardy (przede wszystkim dlatego, że najbardziej zaawansowane gry przeglądarkowe czy flash, bo głównie takie mamy na naszych mobilnych urządzeniach, potrafią być bardzo zasobożerne) i 4-rdzeniowy procesor. Oczywiście nie można pominąć też dobrej karty graficznej. Warto również zwrócić uwagę na długość działania i pojemność baterii.

Rynkowe przykłady

Tablet do gier mają w swojej ofercie tacy producenci jak Samsung, Apple, Lenovo, czy Acer. Różnią się one pewnymi cechami. A ponieważ nie chcemy być gołosłowni, powołamy się na kilka przykładów.

Samsung Galaxy Tab S3 poza 4-rdzeniowym procesorem ma wyświetlacz o przekątnej 9,7 cala, wykonany w technologii Super AMOLED. Do tego dochodzą 4 GB pamięci operacyjnej RAM i system Android w wersji 7.0. Pomocne w tym przypadku są też cztery głośniki, które automatycznie dostosowują się do kierunku, w który skierowany jest ekran. Marka zadbała też o wytrzymałą baterię, która pozwala cieszyć się zabawą przez wiele godzin.

Natomiast Apple ma tablety z 10,5-calowym wyświetlaczem. W ofercie tego producenta możemy znaleźć urządzenie napędzane 6-rdzeniowym procesorem i 4 GB pamięci operacyjnej RAM. Całością zaś dyryguje system operacyjny iOS, a bateria wytrzymuje na jednym ładowaniu 10 godzin.

Tablet Lenovo Tab 3 to 7-calowe urządzenie z rozdzielczością HD, 8GB pamięci i 1GB RAM. Jest w nim też 4-rdzeniowy procesor i pojemna bateria. Natomiast za sprawą ultracienkiego, krystalicznego ekranu dotykowego, każdy wyświetlony obraz wydaje się bardziej żywy i wyrazisty.

Można rozważyć również wybór tabletu Acer Predator 8. Ma on cztery głośniki oraz dwa silniki wibracyjne. Takie cechy odpowiadają za dostarczanie realistycznych wrażeń podczas jazdy samochodem po nierównościach czy symulowanie odrzutu broni w czasie eliminowania kolejnych wirtualnych wrogów. W tym przypadku już sam projekt urządzenia nie pozostawia złudzeń, że mowa o sprzęcie adresowanym do graczy. Widzimy agresywną linię, kontrastujące kolory i grafitowe wstawki z gumowego tworzywa jako miejsce na dłonie.

Sterownik o międzynarodowym poziomie

0
Sterownik o międzynarodowym poziomie

Przed projektantami aplikacji stoją dzisiaj nie lada wyzwania. Spełnienie wszystkich lub przynajmniej większości międzynarodowych standardów regulacyjnych, zapewnienie odpowiedniej sprawności energetycznej i zużycia energii to trudne zadanie. Do tego przydałaby się jeszcze minimalizacja liczby komponentów i uzyskanie dokładnych parametrów wyjściowych. Do zrobienia?

Mało, mniej, jeszcze mniej

Zacznijmy od tego ostatniego tematu. Podstawową zaletą zasilaczy impulsowych jest mała waga oraz gabaryty, dzięki czemu nie zajmują dużo miejsca i nie wpływają w znaczący sposób na sumaryczną wagę urządzenia. Nie mamy tutaj do czynienia z dużymi stratami cieplnym, a więc i zbędne okazują się radiatory chłodzące. Zasilacze impulsowe o mocy nawet kilkuset watów są zaskakująco małych rozmiarów, a radiator chłodzący, w przypadku zastosowania wentylatora, to często aluminiowa blaszka. Zmniejszenie liczby komponentów staje się coraz bardziej osiągalne dzięki najnowszym sterownikom zasilaczy impulsowych. Na rynku pojawiają się już układy charakteryzujące się prostotą i niską liczbą komponentów po stronie pierwotnej. Jednocześnie zapewniają one wysoką wydajność kontroli po stronie wtórnej. Jak to działa? Bardzo prosto wbrew pozorom – liczba komponentów w aplikacji zasilacza może zostać zmniejszone dzięki wysokiemu poziomowi integracji układu. Dzięki wysokiej sprawności operacyjnej, układy bez problemu spełniają rygorystyczne normy wydajności. Z kolei regulacja po stronie pierwotnej otwiera drogę do zastosowania prostych, a także tańszych transformatorów. Jednym słowem: sterowniki zapewniają spełnienie najwyższych norm regulacyjnych, a jednocześniej pozwalają obniżyć koszty produkcji.

Dokładność

Jak zwiększyć wydajność produkcji i obniżyć całkowite koszty aplikacji? Dzięki dokładności! Nie ulega wątpliwości, że podstawową zaletą zasilaczy impulsowych jest ich mała waga, skromne gabaryty, a jednocześnie duża wydajność oraz sprawność. Obecnie technologia cyfrowa pozwala na przekazywanie (przy użyciu bezpiecznej bariery izolacyjnej) bardzo dokładnych pomiarów napięcia i prądu po stronie wtórnej. Unikamy w ten sposób (niezbędnych jeszcze do niedawna) kompromisów dotyczących jakości i dokładności regulacji po stronie pierwotnej. Znalazł się więc w końcu klucz do precyzyjnej kontroli bez użycia drogich transoptorów. Do tego w najnowszych sterownikach zasilaczy impulsowych dochodzi również mniejsza wrażliwość na tolerancję podzespołów wewnętrznych (patrz: diody, kondesatory, rezystory).

Naprawa laptopów w Otwocku

0

Gdy komputer odmawia posłuszeństwa, musimy działać szybko. Sprzęt często potrzebny jest nam do pracy lub nauki, a każdy dzień awarii może skutkować przykrymi konsekwencjami. W sytuacji, gdy nasz komputer się psuje, zwykle udajemy się do fachowca, który czym prędzej postawi diagnozę i naprawi to, co nie działa poprawnie. Jak znaleźć profesjonalistę w Otwocku? Czym się kierować, wybierając serwis naprawy?

Jak kupić idealny telefon?

0

W obliczu dynamicznego postępu technologicznego, kupno idealnego telefonu, który zaspokoi wszystkie oczekiwania użytkownika, nie jest proste. Producenci smartfonów oferują modele w rozmaitych przedziałach cenowych i funkcjach, spełniających oczekiwania nawet najbardziej wybrednych użytkowników. Czym się kierować przy wyborze telefonu? Pomocnym narzędziem może okazać się porównywarka telefonów.

Jak nie tracić czasu w epoce smartfonów?

0

W dobie Internetu trudno nie zgodzić się z faktem, że bardzo duża część społeczeństwa nie potrafi żyć bez technologii. Większość czasu spędza na zwyczajnym marnowaniu swojego dnia, przeglądając po kolei rozmaite serwisy społecznościowe. Nie jest to jednak zjawisko jednorazowe, tylko codzienność każdego nastolatka, a obecnie nawet coraz większej ilości dzieci i dorosłych. Co zrobić, jeśli, pomimo starań, nie potrafimy zrezygnować z używania smartfona, a bezsensowne przesiadywanie na Facebooku, Instagramie lub podobnych portalach zaczyna nas zwyczajnie nudzić?
Obecnie prawie każdy dotykowy telefon pozwala nam na instalację aplikacji posiadającej interesujące nas funkcje. Oczywiście w czołówce znajdują się wspomniane już wyżej strony internetowe lub gry podążające za aktualnymi trendami. Niestety, używanie ich wciąż w głównej mierze wiąże się ze startą czasu. Z tego powodu warto przyjrzeć się kategorii związanej z edukacją. Pewnie dla dużej części uczniów zabrzmi to jak tortura. Przecież uczęszczanie do szkoły przez pięć dni w tygodniu to wystarczająca katorga, więc po co uczyć się dodatkowych rzeczy, zamiast się relaksować?

Uwaga! Nauka naprawdę może być interesująca i odprężająca. Jeśli chcesz podszkolić język angielski, godna polecenia jest aplikacja „Doulingo”. Pomaga w nauce, na przykład poprzez wykorzystanie obrazków, które pozwalają na utrwalenie słówek. Gdy Twoja znajomość angielskiego jest na wyższym poziomie, warto skupić się na poznaniu innego języka. Dobrym wyborem będzie więc „Memrise”. Na każdym poziomie poznajesz nowe zwroty i możesz powtórzyć te, które wystąpiły już wcześniej, dzięki czemu utrwalasz swoją wiedzę. Warto wspomnieć, że, jeżeli interesują Cię zupełnie inne zagadnienia, aplikacja daje możliwość wyboru wielu kategorii, takich jak literatura, nauki ścisłe i wiele innych. A może marzysz o tym, żeby samemu tworzyć tego typu programy? Jeśli tak, droga programisty stoi otworem. SoloLearn, tworząc „Learn C#”, ”Learn HTML” i wiele innych, dało możliwość przyswojenia zagadnień związanych z różnorodnymi środowiskami programistycznymi, łącząc teorię z praktyką.

Strata czasu czy przyjemne z pożytecznym? Wybór należy do Ciebie. Czy warto? Zdecydowanie. Przede wszystkim łączysz naukę z rozrywką, a rozwijanie zainteresowań staje się jeszcze większą przyjemnością. I to zupełnie za darmo!

https://www.technologie.info.pl/

Microsoft Dynamics NAV – rozwiązanie dla nowoczesnej firmy

0

Współczesne realia wymagają od niemal każdej firmy stosowania nowoczesnych rozwiązań informatycznych. Jedynie małe tradycyjne działalności mogą się obyć bez dedykowanego oprogramowania, lecz jest to już bardzo rzadkie zjawisko. Większość firm musi mieć takie czy inne systemy komputerowe i oprogramowanie, aby nie tylko móc odnosić sukcesy na rynku, ale wręcz po to, aby móc prawidłowo funkcjonować. Dla firm, które chcą być liderami w swoich branżach czy na innych obszarach, stosowanie profesjonalnego softu to obowiązek.

W jakich sytuacjach wystarczający będzie laptop do 1500 zł?

0

Sprzęty komputerowe od momentu wejścia na rynek przeszły ogromną metamorfozę i to w bardzo krótkim czasie. Nie chodzi nawet o to, jak duże mają obecnie możliwości, ale o fakt ich dostępności w związku z coraz bardziej atrakcyjnymi cenami. Czy można kupić laptop do 1500 złotych i być z niego zadowolonym?

Laptop – szeroki wybór

0

Kiedyś laptop był synonimem luksusu i kojarzył się z osobami prowadzącymi swoje firmy. Aktualnie sytuacja się całkowicie zmieniała i taki sprzęt posiada niemal każda osoba. Laptop służy zarówno do pracy, jak i rozrywki. To nieodłączny element, gdyż ciężko sobie wyobrazić jego brak w przestrzeni domowej. Co ważne obecne laptopy są bardzo lekkie stąd można je wszędzie ze sobą zabierać. Zmieszczą się zarówno w damskiej torebce, jak i męskiej torbie.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze laptopa?

Pomimo tego, że smartphony towarzyszą nam niemal cały czas, to jeżeli chcemy dokonać przelewu, czy zrobić większe zakupy przez internet, na ogół wybieramy właśnie laptop, dzięki jego wydajności.

Przede wszystkim przy wyborze laptopa warto wybrać model, który spełni nasze oczekiwania. Jeżeli ma nam służyć tylko do przeglądania internetu, czy płatności online, nie musimy wybierać modelu z najlepszymi podzespołami i mocną kartą graficzną, jak w przypadku laptopa dedykowanego dla zawodowych graczy. Jednak ważne jest, aby sprzęt posiadał wyjście HDMI, D-Sub, port RJ-45 oraz wewnętrzny modem 3G i wejście na kartę Sim.

Od czego zależy wydajność laptopa?

Przede wszystkim laptop powinien być wydajny i nie zacinać się w trakcie przeglądania. Zależy to od dysku, pamięci Ram i procesora. Dobre procesory to np. Intel i3 i i5. Zapewnia to szybkość przekazu, jak i odbioru danych. Ważna jest również pamięć Ram, wystarczy tylko 4GB, jeżeli laptop służy nam do przeglądania internetu. Przy wyborze dysku lepszy będzie SDD, gdyż jest także wstrząsoodporny. Wybór pojemności dysku zależy od naszych potrzeb, jeżeli zamierzamy przechowywać wiele zdjęć, czy też notatek lepiej wybrać model z większą pamięcią. Istnieje również możliwość uzupełnienia laptopa o dysk zewnętrzny. Wielkość matrycy i jego przekątna zależą od naszych upodobań, tak samo jak rodzaj obudowy. Ważna jest również bateria, a zasadniczo jej wydajność, jeżeli zamierzamy korzystać z laptopa np. w podróży.

Laptop dedykowany do naszych potrzeb

Wybór laptopa najlepiej dopasować do naszych potrzeb. Na stronie empik.com znajdziemy szeroki wybór różnych modeli. To zarówno laptopy dedykowane dla zawodowych graczy, które charakteryzują się pojemną kartą graficzną, jak i laptopy dla osób, które w swojej pracy je wykorzystują. Wtedy można zdecydować się na model, który jest wodoodporny zatem sprawdzi się nawet w podróży, a matryca o dużym kącie chroni wzrok i nie obciąża go zbytnio. Natomiast jeżeli wiele czasu spędzamy w samochodzie, warto wtedy zdecydować się na model, który ma pojemną i wytrzymałą baterię, stąd można puszczać bajki dzieciom, co sprawi, że nie będą się nudzić w czasie podróży.

Ciekawym modelem jest laptop ASUS R541UA, ma on klasyczny designe i ciekawą gładką obudowę. Jego działanie jest bardzo płynne, włącza się już w 2 sekundy. Technologia SonicMaster zapewnia najlepszą jakość dźwięku, z kolei system audio sprawi, że poczujemy się jak w kinie. Laptop Asus posiada panel dotykowy, który jest niezwykle czuły. Warto także zwrócić uwagę na klawiaturę, która zapewnia komfort pisania i dodatkowo jest bardzo cicha.

Kogo to numer?

0

Jeśli kiedyś miałeś problemy z połączeniami telefonicznymi z obcych numerów telefonów to na pewno wiesz, że jest to sytuacja mało komfortowa. Zwykle w ludzkiej głowie pojawiają się wtedy różne myśli dotyczące tego kto to może dzwonić oraz czyj to numer. Jest to naturalne bowiem niepokoją nas tacy dziwni abonenci, którzy nie wiadomo czemu mają chęć się z nami skontaktować. Dlatego aby rozwiać wszystkie tego typu wątpliwości konieczne jest skorzystanie z wyszukiwarki numerów.

Nie wiem kto dzwonił

0

Są strony internetowe, które pełnią rolę obszernych baz numerów telefonów. Przybierają one postać różnych serwisów i portali, takich jak chociażby czyjnumertelefonu.pl. Znaleźć tam można całe mnóstwo obcych numerów telefonów wraz z informacjami, które mogą podpowiedzieć do kogo należy taki numer telefonu. Jednak często pojawiają się pytania, dotyczące tego, czy takie portale są wiarygodne? Stanowisk w tej sprawie może być wiele, jednak z serwisów tych korzysta wiele użytkowników, strony te są bardzo popularne – to chyba o czymś świadczy.