wtorek, Listopad 21, 2017

Gry indie. Cztery klasyczne tytuły

0

To właśnie w świecie niezależnych deweloperów powinniśmy szukać dowodów na to, że gry wideo mogą być sztuką. Oto cztery klasyczne już tytuły, które są potwierdzeniem tych słów.

Co dokupić do drona?

0

Quadrocoptery stały się niezwykle popularnym rodzajem gadżetu, z którego chętnie korzystają zarówno młodsi, jak i nieco starsi użytkownicy. Oczywiście w zależności od typu drony mogą być postrzegane jako kolejny rodzaj nowoczesnej zabawki lub jako rodzaj profesjonalnego sprzętu do wykonywania zdjęć, lub do nagrywania filmów wideo z wysokości kilkunastu, a czasami nawet kilkuset metrów. W tym drugim przypadku do obsługi drona potrzebne są jednak specjalne uprawnienia, dlatego w tym miejscu skupimy się jedynie na akcesoriach dla dronów do zastosowań amatorskich – niekomercyjnych. Jakie to akcesoria? Czy każdy sklep je posiada? Co warto kupić, inwestując w niewielki quadrocoptery, aby zapewnić sobie większą frajdę?

Dodatkowa bateria

Drony zasilane są przez baterie litowo-jonowe o określonej, zwykle niezbyt dużej pojemności. Jest to taki sam rodzaj baterii, jakie stosowane są do zasilania laptopów lub nowoczesnych telefonów komórkowych. Ładowanie takich baterii jest dość czasochłonne, a czas lotu na jednym ładowaniu dość krótki – zwykle jest to maksymalnie kilkanaście minut lotu. Dlatego kupując drona, od razu warto dokupić do niego dodatkową baterię. Sklep sprzedający drony powinien mieć w swojej ofercie również pojedyncze baterie, przewody USB do ładowania tych baterii, a także dedykowane dla nich ładowarki.

Antena

Większość niewielkich dronów przeznaczonych do zabawy, latających na niskich wysokościach i dość krótkich dystansach, może korzystać ze standardu łączności Wi-Fi. Jeśli chcemy poprawić zasięg i jednocześnie utrzymać wysoką jakość połączenia pomiędzy quadrocopterem i kontrolerem lotu, powinniśmy zainwestować w specjalną antenę, dzięki której poprawi się jakość sygnału. Dzięki dodatkowej antenie sygnał będzie mocniejszy i rzadziej będzie się rwał – nie stracimy kontroli nad dronem, który oddali się od nas na większy dystans.

Śmigła

To najbardziej podatny na uszkodzenia element techniczny każdego drona. Wiele małych dronów posiada specjalne osłony na śmigła, jednak te z czasem i tak ulegają uszkodzeniu lub naturalnemu zużyciu. Na szczęście odwiedzając sklep z dronami, zwykle możemy zaopatrzyć się w dodatkowe śmigła pasujące do konkretnego modelu quadrocoptera – uszkodzonych śmigieł nie sklejamy, ponieważ zaburzymy ich wagę i dron stanie się mniej sterowny. Poza tym większość dostępnych w sprzedaży dronów już fabrycznie wyposażonych jest w dodatkową parę śmigieł na wymianę.

W zależności od wielkości i parametrów technicznych drona dodatkowym sprzętem, jaki możemy do niego dokupić, będzie kamera i gimbal, czyli profesjonalne urządzenie do stabilizowania ruchu kamery w czasie lotu dronem.

Xbox One X – konsola warta zainteresowania?

0

Gdy Microsoft zapowiedział nową odsłonę konsoli Xbox One, rynek elektroniczny na chwilę wstrzymał oddech. Na horyzoncie pojawił się bowiem sprzęt, który miał zagwarantować wydajność na niespotykanym dotąd poziomie.

Okazje do wykorzystania – warto sprawdzić!

0

Nowe gry, dodatkowa pamięć RAM, mocniejsze karty graficzne, o klawiaturach mechanicznych i myszach gamingowych nawet nie wspominamy. Każdy, kto na poważnie interesuje się grami wie, że hobby to wymaga pewnych inwestycji. Na szczęście można przy tym nieco zaoszczędzić – i to bez odmawiania sobie rzeczonych zakupów!

Strój strażacki kiedyś i dziś

0

Dobrze wiadomo, że strażacy narażają się na wiele zagrożeń, w tym toksyczne opary, niestabilne struktury i, oczywiście ekstremalne temperatury. Robią to nie ze względu na chwałę, ale ze względu na ich pragnienie ochrony ludzi.

Jaki jest najlepszy hosting na WordPressa?

0

WordPress w dzisiejszych czasach jest jednym z najpopularniejszych systemów CMS na którym stawia się nie tylko blogi tematyczne, ale również profesjonalne strony www i rozbudowane sklepy internetowe. Każdy kto chce skorzystać z dobrodziejstwa WordPressa musi jednak pamiętać o tym, że do jego instalacji wymagany jest odpowiedni hosting, który musi spełniać klika warunków. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo jaki jest najlepszy hosting na WordPressa i na co zwracać szczególną uwagę podczas wybierania hostingu.

Legend Online – fantasy dla fanów MMORPG

0

Zostań herosem i zarządzaj miastem! Zagraj w Legend Online i daj się porwać tak jak już od 5 lat robią to miliony graczy na całym świecie.

Top gry 2017 w które warto zagrać

0

Rok 2017 będzie bogaty w jeszcze ciekawsze gry do pobrania niż w ubiegłym roku. Czekają nas takie premiery gier jak SpellForce 3, The Guild 3, Destiny 2, Project Cars 2 i wiele innych gier na PC i nie tylko.

Jaki laptop do gier za 2500 zł?

0

Szukasz dobrego laptopa do gier, ale nie chcesz przepłacać? W takim przypadku zapraszamy do zapoznania się z naszym poradnikiem, który pomoże ci w znalezieniu najlepszego modelu!

Jak kupować AGD i RTV?

0
Jak kupować AGD i RTV?

Zakup nowego sprzętu AGD i RTV to spory wydatek, z którym trzeba się liczyć raz na kilka lat. Niestety, ale obecnie wykonywany sprzęt nie zawsze jest doskonałej jakości, poza tym zużywa się naturalnie i trzeba liczyć się z opcją, że będzie trzeba go wymienić. Oczywiście, zakupić można sprzęt droższy i mniej zawodny, ale cena nie jest żadnych wyznacznikiem jakości. Okazuje się bowiem, że można z powodzeniem zakupić także sprzęt RTV oraz AGD w niskich cenach, ale kierować należy się opiniami innych użytkowników. Jak kupować tak, aby się nie zrazić?

Cena nie jest wyznacznikiem jakości

To, że cena nie jest żadnym wyznacznikiem jakości, jest bardzo ważne. Wiele osób myśli, że płacąc więcej otrzymają sprzęt lepszej klasy. Zazwyczaj jest to prawda, ale nie zawsze się to sprawdza i czasami sprzęt nie jest najlepszy. Z kolei zbyt niska cena nie znaczy złej jakości. Warto jednak pamiętać o tym, że podejrzanie niska cena powinna być niepokojąca. Mimo wszystko dobre podzespoły i sprawdzone rozwiązania kosztują, czasami naprawdę sporo, więc nikt nie sprzeda markowego sprzętu za bezcen, bez zarobku!

Kieruj się opiniami

Opinie o RTV i AGD znaleźć można przede wszystkim w Internecie. W sieci jest masa blogów tematycznych, a także fora i grupy dyskusyjne, gdzie można wymienić się wrażeniami na temat konkretnego sprzętu. W takich miejscach bez problemów można znaleźć opinie na temat różnorodnych typów sprzętu zarówno AGD i RTV. Jeśli nie ma tam opinii na temat sprzętu, który planujesz zakupić, zawsze możesz zadać pytanie i dowiedzieć się coś więcej na temat planowanego zakupu. Warto sprawdzać opinie w różnych miejscach w sieci. Niestety, ale popularną praktyką jest tak zwany marketing szeptany. Polega on na tym, że firmy płacą osobom, które zamieszczają, nie zawsze prawdziwe, opinie na temat ich sprzętu w sieci. Im więcej recenzji i dyskusji na dany temat przeczytasz, tym lepszy pogląd na sprawę będziesz mieć!

Nie przepłacaj, ale sprawdź sprzęt

Nie jest żadną niespodzianką fakt, że w sieci można zakupić sieć RTV oraz AGD w dużo niższych cenach. Dobrym wyborem jest jednak zobaczenie sprzętu na żywo, o ile jest taka możliwość. W tym celu najlepiej udać się do sklepu stacjonarnego ze sprzętem RTV oraz AGD, gdzie można zobaczyć, a często także przetestować dany sprzęt. Dzięki temu można zobaczyć, czy wygląda on ładnie i czy jest wygodny w użyciu.

Kupowanie sprzętu AGD i RTV to nic strasznego! Należy do tego podejść z rozsądkiem i na pewno uda się uniknąć problemów związanych ze złymi wyborami.