poniedziałek, Styczeń 20, 2020

Serwer do gier – jaki wybrać, by płynnie działał?

0
Serwer do gier

Od dłuższego czasu zastanawiasz się nad rozwiązaniem, które mogłoby pozwolić na rozgrywkę bez lagów i z niskim pingiem Tobie i Twoim znajomym? Wybierając dedykowany serwer gier, zapewniasz sobie wysokiej jakości rozgrywkę. Jest to dobry sposób, by w pełni kontrolować przestrzeń, w której grasz wraz ze swoimi znajomymi. Po wstępnym zapoznaniu się z wymaganiami serwera do gry w waszą ulubioną grę będziesz w stanie stwierdzić, czy lepiej zainwestować we własny hosting, czy może lepiej wynająć miejsce na serwerze.

Jak zabezpieczyć komputer przed wirusami?

0
Jak zabezpieczyć komputer przed wirusami

Wirusy, robaki lub konie trojańskie to programy komputerowe, które mogą uszkodzić nasze urządzenie, usunąć dane, przejąć kontrolę nad systemem lub wykraść nasze dane. Istnieje szereg narzędzi i dobrych praktyk, które pomogą ustrzec się przed wymienionymi zagrożeniami.

Zabezpieczenie komputera przed wirusami to jedna z podstawowych czynności jaką należy wykonać od razu po zakupie nowego komputera. Zagrożenia w internecie nie powinny być przez nas bagatelizowane. Zabezpieczenie komputera przed wirusami to powszechna praktyka. Warto wiedzieć, co można zrobić, aby zagwarantować sobie lepszą ochronę w sieci.

Sposoby zabezpieczania komputera przed wirusami

Kupując nowy lub używany komputer należy odpowiednio przygotować urządzenie. Jeśli ktoś korzystał z niego przed nami, należy usunąć wszystkie dane i od nowa zainstalować system operacyjny. Dzięki temu będziemy mieli pewność, że wirusy, które mogły zainfekować komputer w przeszłości nie będą zagrażały naszym danym. Kolejnym sprawdzonym sposobem na zabezpieczenie komputera jest regularne aktualizowanie systemu. Twórcy wirusów często wykorzystują luki w zabezpieczeniach oprogramowania. Aktualizacje zapewniają więc nie tylko większą stabilność pracy systemu, ale również chronią nas przed nowymi rodzajami ataków.

Jak zabezpieczyć komputer?

Innym sposobem na zabezpieczenie komputera przed wirusami są specjalne programy antywirusowe. Warto wybierać sprawdzone tytuły, które są regularnie uaktualniane i cieszą się uznaniem użytkowników. Tu również należy pamiętać o regularnych aktualizacjach i pobieraniu oprogramowania antywirusowego tylko z oficjalnych źródeł.

Zagrożenia w internecie

Zabezpieczenie komputera za pomocą dedykowanego oprogramowania antywirusowego nie zapewni stuprocentowej ochrony, jeśli użytkownik komputera będzie korzystał z niego w sposób nieostrożny i nieodpowiedzialny. Nigdy nie należy otwierać załączników do wiadomości e-mail, które pochodzą z nieznanych nam źródeł. Wystrzegajmy się klikania w podejrzane linki, nawet jeśli otrzymujemy je od znajomych. Bardzo często mogą to być sfabrykowane wiadomości przesłane z kont, które padły wcześniej ofiarą oszustów. Phishing, whaling i smishing to popularne zagrożenia w internecie. Wszystkie polegają na podszywaniu się pod inne osoby i instytucje, w celu wyłudzenia danych lub zmuszenia nas do określonych działań. W ten sposób oszuści mogą zainfekować nasz komputer wirusami.

Nie powstało jeszcze zabezpieczenie komputera, które daje nam stuprocentową ochronę przed wirusami. Zagrożenia w internecie wciąż ewoluują, dlatego najlepszym sposobem na bezpieczeństwo w sieci jest nasza uważność, ostrożność i ograniczone zaufanie do podejrzanych stron, linków i załączników.

Gry komputerowe i na konsole na płytach przechodzą do lamusa – kolejny powód, aby przejść na światłowód

0
Gry komputerowe i na konsole na płytach przechodzą do lamusa – kolejny powód, aby przejść na światłowód

Rozmiar kultowej gry Super Mario Bros. z 1985 roku wynosił około 31 kB. Obecnie wielkość przeciętnej gry z górnej półki może przekraczać nawet 100 GB, czyli 100 milionów kB! Kilka lat temu wydawało się, że płyty i napędy Blu-Ray rozwiążą problem gier wymagających bardzo dużej ilości danych. W praktyce okazuje się, że gracze chętniej od fizycznych nośników wybierają dziś wersje cyfrowe gier, zarówno na konsolach, jak i komputerach. Jak szybko pobierać tak duże gry? Odpowiedź jest jedna – światłowód!

Gry komputerowe i na konsole – wydania pudełkowe odchodzą powoli do historii

Każdy, kto zaczynał swoją przygodę z grami komputerowymi czy na konsolę pod koniec XX wieku, pamięta ekscytujące wyprawy do sklepu, gdzie można było przebierać w pięknie wydanych, dużych i kolorowych pudełkach z płytami. Dziś zakup gier wygląda zupełnie inaczej – dane pokazują, że zdecydowanie częściej wymaga on jedynie przejrzenia zawartości cyfrowego sklepu, kliknięcia wybranej pozycji i ściągnięcia jej na komputer lub konsolę.

Na PC gry w wersji cyfrowej wyparły gry w pudełku już dawno. Według portalu Statista, w 2018 roku sprzedaż wydań cyfrowych gier wynosiła aż 83%! Zmienia się również rynek gier na konsole, chociaż trend jest ten sam.

Według danych zaprezentowanych przez Sony pierwszy kwartał 2019 roku był pierwszym w historii, kiedy sprzedaż wydań cyfrowych PlayStation prześcignęła gry w pudełkach. Na razie przewaga „digitalu” jest nieznaczna – 53% do 47% – ale wszystko wskazuje, że będzie tylko rosła.

Gry cyfrowe – ile miejsca zajmują i ile czasu potrzeba, by je ściągnąć?

Gry cyfrowe to wygoda, dostęp do liczących tysiące tytułów bibliotek, a często także atrakcyjna cena. Największą barierą dla wielu graczy może być natomiast czas pobierania danych. Gry są coraz bardziej dopracowane, szczegółowe, a przez to zajmują coraz więcej miejsca. Jak duże są najpopularniejsze gry i jak dużo czasu zajmie ich pobranie przy łączu o prędkości 20 MB/s? Sprawdźmy!

  • Red Dead Redemption 2 – 92 GB danych do pobrania; czas pobrania – blisko 10 godzin 30 minut;
  • FIFA 20 – 40 GB; czas – 4 godziny 30 minut;
  • Wiedźmin 3 – 50 GB; czas – 5 godzin 40 minut;
  • Grand Theft Auto 5 – 60 GB; czas – 6 godzin 50 minut;
  • Call of Duty: Modern Warfare (2019) – 175 GB; czas – prawie 20 godzin.

Jak wynika z powyższych danych, od chwili zakupu do faktycznego rozpoczęcia rozgrywki może minąć naprawdę sporo czasu. Dodatkowo trzeba brać pod uwagę fakt, że niemożliwe jest pobieranie danych cały czas z maksymalną prędkością. W końcu w tak długim czasie któryś z domowników może chcieć obejrzeć coś na serwisie streamingowym lub zagrać w grę on-line, a wówczas prędkość downloadu może znacznie spaść.

Trzeba też pamiętać, że bardzo często do pakietu danych niezbędnych do instalacji trzeba doliczyć tak zwane patche i poprawki, które również mogą liczyć kilka, a nawet kilkanaście GB. To wydłuży czas jeszcze bardziej. Czy cały proces można usprawnić?

Orange Światłowód – szybki internet bez limitu

Odpowiedzią na rosnącą wielkość gier cyfrowych jest szybki internet bez limitu. Obecnie technologią, która umożliwia pobieranie danych z najwyższą prędkością, jest światłowód. Największym polskim dostawcą tej technologii jest Orange. Ze szczegółami oferty można zapoznać się pod tym linkiem: https://www.orange.pl/view/oferta/internet-domowy.

Światłowód Orange operatora potrafi osiągnąć prędkość pobierania do 1 GB/s. Taka szybkość pozwoli pobrać Call of Duty: Modern Warfare (2019) w… mniej niż 24 minuty. W świat Wiedźmina 3 będzie można zanurzyć się w ciągu zaledwie 7 minut, a pierwsze bramki w grze FIFA 20 padną w 6 minut od rozpoczęcia pobierania.

Bardzo ważną cechą Światłowodu Orange jest fakt, że jest to internet bez limitu. Można zatem pobierać dowolną ilość danych bez obawy, że po przekroczeniu pewnej wartości prędkość łącza spadnie. Światłowód Orange można wybrać jako internet domowy lub w pakiecie Orange Love, gdzie obok dostępu do internetu abonent otrzyma też pakiet usług multimedialnych i telekomunikacyjnych – telewizję, abonament komórkowy i telefon stacjonarny.

Artykuł sponsorowany.

Split paymentu nie trzeba się bać. Nowy mechanizm na vatowskich oszustów!

0
Split paymentu nie trzeba się bać. Nowy mechanizm na vatowskich oszustów!

Wszyscy, którzy zamierzają lub też już prowadzą własną działalność gospodarczą koniecznie muszą już teraz poznać czym jest tak zwana płatność split payment. To pojęcie wkracza bowiem coraz śmielej w sektor gospodarczy i dotyczy każdego kto sprzedaje czy to towary czy też usługi. Chcąc zatem szybko wyjaśnić wszelkie pojawiające się wątpliwości stwierdzamy, iż jest to nic innego jak po prostu mechanizm podzielonej płatności.

Polega on na tym, iż podczas realizacji danej transakcji płatność, którą uiszcza kupujący jest dzielona i podąża jakby dwiema drogami. Pierwszym kanałem jest oczywiście droga na rachunek bankowy sprzedającego, czyli po prostu jego zysk. Drugą natomiast drogą jest wpływ na specjalne konto podatkowe. Warto tutaj jednak nadmienić, iż ten drugi przypadek dotyczy jedynie tej części zysku, którą i tak przedsiębiorca musiałby oddać do budżetu państwa. Dlaczego więc taki właśnie mechanizm prawodawca w Polsce zdecydował się wprowadzić?

Głównym celem takiego rozwiązania jest walka z nieuczciwymi przedsiębiorcami, którzy przez swoje niewłaściwe praktyki podatkowe narażali skarb państwa na znaczne straty. Jak szacują eksperci w ostatnich latach z budżetu naszego kraju wyciekła w wyniku takich nielegalnych działań niemal równowartość rocznego finansowania programu 500 plus. Dawać to więc może realny obraz tego z jak poważnym problemem mamy do czynienia.

Warto w tym wszystkim jednak dodać, że dla uczciwych sprzedawców ta metoda ma wiele zalet. Powiedzmy więc co zyska przedsiębiorca stosujący split payment. Najważniejszą korzyścią może być znacznie przyspieszony czas, w którym następuje zwrot podatku VAT oraz brak zastosowania przepisów o solidarnej odpowiedzialności. Warto też dodać, iż dzięki tej metodzie przedsiębiorcy nie są narażeni na konsekwencje prawne grożące za niewłaściwe rozliczenie tegoż właśnie zobowiązania. Jak zatem widzimy na tym mechanizmie zyskuje nie tylko budżet państwa (czyli właściwie my wszyscy), lecz także szefowie zarówno małych, średnich jak i dużych przedsiębiorstw.

Czym jest C++?

0
Czym jest C++?

C++ przewija się nieustannie w mediach w odniesieniu do programowania. Żeby o nim usłyszeć, nie trzeba nawet szczególnie się tym tematem interesować ani posiadać w nim żadnego doświadczenia. Jest to też jeden z pierwszych języków, na który natrafimy chcąc rozpocząć swoją przygodę z programowania. Wobec tego czym jest C++? Czy jest to trudny do nauczenia język? Kiedy się z niego korzysta?

Co to jest C++?

C++ jest językiem programowania, którego cechą charakterystyczną jest mnogość jego zastosowań.  Ponadto programy, gry i inne rzeczy stworzone za jego pomocą są niezwykle wydajne.

Gdzie możemy spotkać się z C++? W zasadzie niemal wszędzie. Przy jego pomocy tworzy się między innymi aplikacje komputerowe, w tym takie, które bez wątpienia zna niemal każdy (chociażby produkty z pakietu Microsoft Office, takie jak Word czy Power Point). C++ jest także wykorzystywane w niektórych silnikach gier. Mowa tu na przykład o doskonale znanych wszystkim graczom silnikach Unity i Unreal Engine.

Czy C++ jest dobry dla początkujących programistów?

W związku z tym, jak często wykorzystywanym i popularnym językiem programowania jest C++, możemy czuć pokusę, aby to właśnie od niego rozpocząć swoją przygodę z programowaniem. Nie jest to jednak tak dobre rozwiązanie, jak mogłoby się wydawać.

C++ jest językiem programowania o znacznie wyższym stopniu trudności niż te, które zazwyczaj poleca się osobom początkującym, czyli na przykład Python. Oczywiście C++ również warto znać i nic nie stoi na przeszkodzie, aby nauczyć się go w późniejszym czasie, jednak w pierwszej kolejności powinniśmy pójść w innym kierunku.

Różne typy zmiennych C++ https://techpolska.pl/cpp-typy-zmiennych/ i inne ważne elementy tego języka nie będą nam wtedy sprawiały aż takich problemów, jak gdybyśmy podeszli do nich nie mając wiedzy na temat żadnego innego języka programowania.

Nauka C++ może się opłacić

Nauka C++ nie jest łatwa ani szybka, zaczynając od typów zmiennych https://techpolska.pl/cpp-typy-zmiennych/ po bardziej skomplikowane elementy. Nie da się ponadto ukryć, że w ostatnich latach C++ zostało nieco przyćmione przez inne języki, takie jak chociażby Java i Python. Jednak nie oznacza to, że można C++ zapowiadać rychły koniec – wręcz przeciwnie.

Niedaleka przyszłość daje nadzieję na znaczne wzrosty na rynku VR, co z kolei przyczyni się do większego zapotrzebowania na ekspertów od C++. Zresztą nawet obecnie takie zapotrzebowanie istnieje, więc jeśli ktoś rzeczywiście zna ten język bardzo dobrze, to ma przed sobą prostą drogę do dobrych zarobków i świetnej kariery.

Czołgi RC – pojazdy zdalnie sterowany dla dziecka

0
czołg do sterowania zdalnego dla dziecka?

Zabawa wojskowymi pojazdami to dla dziecka zabawa, która umożliwia wcielanie się w role żołnierzy. W dzisiejszych czasach szczególnie popularne są czołgi RC czyli takie, które są zdalnie sterowane. Zapewniają świetną zabawę dziecku i można nimi pokonywać przeszkody, również takie, które są w terenie.

Jaki czołg RC wybrać dla dziecka?

Czołgi tak jak wszystkie inne modele wykonane są w odpowiedniej skali. Skala informuje nas o wielkość modelu względem jego oryginalnego odpowiednika. Jeżeli chodzi o czołgi, najczęściej wykonywane są w skali 1:30, 1:24 oraz 1:16.

Czołgi-zabawki zazwyczaj mają skale 1:70. Skala pojazdu jest istotnym parametrem, ponieważ wpływa na możliwości czołgu. Czołgi, które wykonane są w skali 1:30, uznawane są jako zabawki dla amatorów. Takim pojazdem można się poruszać wyłącznie po pomieszczeniach domowych. Ten model czołgu wyposażony jest w specjalne moduły dźwiękowe, które zabawy dają jeszcze większą frajdę dziecku. Taki czołg steruje się za pomocą radia.

Czołgi RC dla dzieci

Skala 1:24 jest przeznaczona dla większych modeli czołgów. Ten rodzaj również jest dedykowany do zabawy domowej. Jednak nic się nie stanie, jeżeli będzie używany na zewnątrz, na równym podłożu. W taki czołg wbudowany jest moduł dźwiękowy i działka.

Czołgi RC, są największa i najbardziej odwzorowują rzeczywisty pojazd. Taki czołg jest trwały i odporny na uszkodzenia, zawdzięcza to materiałom, z których jest wykonany. Do produkcji takich czołgów wykorzystuje się tylko materiały wysokiej jakości. Działa takich czołgów mają spory zasięg, a sam pojazd porusza się na gąsienicach. Czołgi RC w tym rozmiarze umożliwiają poruszanie się nawet po terenie, który ma trudne warunki.

Ile kosztują czołgi RC?

Czołgi RC dostępne w sklepach, zarówno stacjonarnych, jak i internetowych mają różne ceny. Możemy spotkać pojazd za kilkadziesiąt złotych, ale i taki za kilkaset.

Małe czołgi do zabawy w domu, są najtańszą wersją. Są idealnym pomysłem na prezent dla dziecka lub osoby początkującej. Ich wadą jest to, że maja ograniczone możliwości manewrowe. Najlepszym wyborem są czołgi RC ze średniej półki cenowej.

Przeczytaj też: http://www.pc-power.pl/czesci-do-modeli-rc-dla-dzieci-jak-wybrac-odpowiednie/

Etui do telefonu – czy to tylko modny gadżet?

0
Etui do telefonu

Ciężko wyobrazić sobie współczesne, codzienne życie bez telefonu dotykowego. Służą nam nie tylko do komunikacji, ale również do płacenia, kontrolowania swojej pracy, a także fotografowania i edytowania. Smartfony to urządzenia, które stały się również bardziej wydajne, a także smukłe i świetnie prezentujące się. Jednak są również mniej odporne na uszkodzenia i urazy mechaniczne. Designerskie etui łączy w sobie dwie funkcje: odpowiednią ochronę i stylowe wykończenie, dzięki czemu nasz telefon jest nie tylko bezpieczny, ale również doskonale prezentuje się w każdej sytuacji.

Codzienne zagrożenia dla smartfona

Każdy, kto choć raz musiał wymienić swój telefon ze względu na uszkodzenia dnia codziennego, doskonale wie, jak ważna jest odpowiednia ochrona na smartfona. Damska torebka czy męska kieszeń to miejsca, w których nasze telefony są szczególnie narażone na różnego typu zniszczenia. Najczęściej obiektami niebezpiecznymi stają się ostre przedmioty, takie jak klucze. Wystarczy chwila nieuwagi, a klucze mogą wyrządzić na smartfonie mnóstwo szkód, które sprawią, że telefon będzie nadawał się do wyrzucenia. O ile pojedyncze rysy na obudowie wpływają tylko na wygląd estetyczny urządzenia, o tyle pęknięcia ekranu mogą być dyskwalifikujące w dalszym użytkowaniu urządzenia. Duża ekran i obudowa są bardzo podatne na wszelkiego rodzaju zarysowania i wyszczerbienia, których sprawcami mogą okazać się praktycznie wszystkie twarde przedmioty. Designerskie etui na Asus Zenfone 3 ZE520KL to produkt, który pozwala na odpowiednią ochronę urządzenia w niezależnie od miejsca jego przechowywania. Dzięki przemyślanej konstrukcji i materiałom dobrej jakości, pozwala na bezpieczne użytkownie telefonu.

Etui – sposób na wyrażenie siebie

Krótki czas użytkowania smartfonów spowodował, że na rynku zaczęły się pojawiać specjalne ochrony i pokrowce na telefony, które mają za zadanie odpowiednio zabezpieczać nasze urządzenia. Wśród setek modeli i wzorów możemy wyróżnić trzy podstawowe typy zabezpieczeń. Pierwsze chronią przednią szybę urządzenia. Wszelkiego rodzaju folie i szkła ochronne mają ustrzec wyświetlacz przed porysowaniem i amortyzować przy uderzeniu. Drugie z nich to etui silikonowe, które ma za zadanie chronić telefon przy upadkach i dbać o tył urządzenia. Trzeci to pokrowiec z klapką, który pozwala na zabezpieczenie telefonu z każdej strony. Dzięki temu możemy wybrać designerskie etui na Asus Zenfone 3 ZE520KL, które będzie odpowiednio dostosowane do naszych potrzeb w zależności od tego, w jaki sposób użytkujemy telefon.

Trampolina na starcie – biuro rachunkowe online

0
Trampolina na starcie - biuro rachunkowe online

Ilu ludzi, choć miało wspaniałe pomysły na ciekawe i pewnie opłacalne przedsiębiorstwa, lecz ich idee zabiło brak obeznania z zarządzaniem takim biznesem. Dziesiątki, setki? Obawiam się, dziesiątki i setki, ale tysięcy przedsiębiorców.

Pytanie jest tylko jedno, czy ty, drogi młody i pełen energii przedsiębiorco chcesz też zaliczać się do tej długiej listy ludzi boleśnie doświadczonych przez brak obeznania i doświadczenia. Jeśli jesteś dzielny i myślisz, że sam dasz radę uporać się z tym potworem sam, to krzyżyk na drogę, a potem na grobie twojego kiełkującego przedsiębiorstwa. Ale jeżeli masz inne zamiary, to mam dla Ciebie dobrą wiadomość.

Biuro rachunkowe online to jedno, a może nawet i jedyne wyjście jak poradzić sobie na tym morzu dokumentów i wszelakich papierów. Oczywiście są też sekretarki, czy może jacyś wspólnicy, czy ludzie, którzy się fachowo znają na tych zagadnieniach, ale… po pierwsze nie każdego początkującego ( czy nawet już doświadczonego ) przedsiębiorcę stać na taką wygodę, a po drugie czy aby na pewno wygoda?

Główne zalety internetowych programów dla biur rachunkowych to właśnie niska cena, a co ważniejsze wygoda i błyskawiczna możliwość skorzystania z takiego konta, czego nie gwarantuje prywatna sekretarka czy inne standardowe metody. Ale to nie wszystko. Takie oprogramowanie dla biura rachunkowego, pomaga Ci w papierkowej robocie. W ten sposób nabierzesz doświadczenia i obycia w tym stosie dokumentów, co przyda Ci się w twojej przyszłej karierze.

Biuro rachunkowe online pomoże Ci też w opłacaniu wszelkich podatków. Dzięki czemu nie musisz się martwić, że pewnego słonecznego dnia komornik wraz ze skarbówką, zainkasują Ci całego twojego dobytku. Duża zaleta, prawda? No raczej. Dzięki takiemu wsparciu i pomocy, w momencie gdy jeszcze nic nie wiesz o prowadzeniu firmą a każdy twój ruch będzie wpływał na przyszłość twojego pomysłu, możesz zaoszczędzić sobie wielu dramatycznych wpadek. Więc skorzystaj z tej trampoliny do biznesu, jakim jest właśnie biuro rachunkowe online.

Biura rachunkowe – oprogramowanie

0
Biura rachunkowe - oprogramowanie

Istnieje wiele rodzajów podatków. Najbardziej popularnym podatkiem jest rzecz jasna podatek VAT. Wiele osób nie do końca zdaje sobie sprawę z tego, czym właściwie ten podatek się charakteryzuje i jak wielki ma wpływ na budżet państwa. Otóż podatek VAT, to inaczej podatek od towarów i usług. Jest to podatek opłacany przez konsumenta, co jest bardzo charakterystyczną cechą podatku od towarów i usług. Polega to na tym, że kupując produkt lub usługę, płacimy kwotę brutto, czyli kwotę netto powiększoną o 23-procentowy podatek VAT.

Drugim najbardziej popularnym podatkiem jest podatek dochodowy, czyli podatek PIT. Istnieje w dwóch wersjach, 18% oraz 32%. To do jakiego progu podatkowego zostaniemy zaklasyfikowani, zależy od tego jaki dochód uzyskujemy w skali roku. Osoby, które zarabiają więcej pieniędzy muszą odprowadzać wyższy podatek dochodowy. Jest to dość niesprawiedliwe, jednak należy uświadomić sobie, że podatki trzeba płacić. Kolejnym istotny podatkiem jest tak zwana akcyza, czyli opłata nałożona na niektóre produkty, takie jak paliwo, alkohol czy papierosy. Dzięki tym trzem podatkom najbardziej powiększa się budżet państwa.

Istnieje również całe mnóstwo mniejszych podatków, takich jak na przykład podatek od deszczu, opłata emisyjna czy podatek od nieruchomości. Można się w tym wszystkim pogubić, dlatego na pomoc przychodzą nam biura rachunkowe. Są to firmy, które oferują swoim klientom pomoc w zakresie prowadzenia rachunkowości. Jest to niesamowicie wygodne rozwiązanie dla osób, które dopiero zaczynają przygodę z własnym biznesem i nie są do końca zorientowane w kwestii podatków. Biura podatkowe korzystają ze specjalnych programów, które automatyzują pracę i zmniejszają ryzyko wystąpienia jakichkolwiek pomyłek.

Program dla biur rachunkowych stanowi absolutną konieczność w tego typu miejscach. Ciekawym programem jest oprogramowanie dla księgowych mb24.pl. Uzyskujemy do niego dostęp w formie miesięcznej subskrypcji. Dobrze dobrane oprogramowanie dla biur rachunkowych znacznie ułatwia pracę.

Cień na tarasie

0
Cień na tarasie

Taras w sezonie wiosennym i letnim jest doskonałym miejscem wypoczynku dla całej rodziny. Stanowi on doskonałą alternatywę dla tradycyjnego balkonu, gdyż umożliwia bezpośrednie zejście do przydomowego ogrodu.

W środku lata intensywne promienie słoneczne utrudniają relaks na świeżym powietrzu, dlatego też wiele osób zastanawia się jak zrobić cień na tarasie. Nadmierne promieniowanie szkodliwie wpływa na zdrowie i samopoczucie.

Pod adresem slonko.eu dostępne jest niezwykle bogata oferta firmy, która zajmuje się produkcją pergoli, markiz, rolet, plis i żaluzji. Wszystkie oferowane artykuły tworzone są z najwyższej jakości materiałów, dzięki czemu cechuje je wytrzymałość, trwałość i odporność na wiele szkodliwych czynników.

Zastanawiając się co dla danego budynku będzie lepszym wyborem, pergola czy markiza, warto zapoznać się z opiniami i ocenami innych użytkowników, którzy zdecydowali się na konkretny produkt i po pewnym czasie dzielą się swoimi spostrzeżeniami na forach i portalach internetowych.

Markiza występuje w wielu wzorach i kolorach. Prezentuje się ona bardzo subtelnie i delikatnie. Wygodne składanie i rozkładanie umożliwia poręczna i niewielkich rozmiarów kaseta. Z kolei pergola pełni nie tylko funkcję praktyczną, ale również bardzo dekoracyjną. Często jest ona wykorzystywana także jako podpora dla pnących kwiatów i krzewów. Odpowiednio dopasowana pergola zapewnia spokój, komfort i intymność nawet na bardzo zatłoczonym osiedlu.

Wiele klientów decyduje się również na stworzenie ogrodu zimowego. Dzięki temu można cieszyć się pięknym krajobrazem i wypocząć na tarasie nawet w zimowe popołudnia.

Ogród zimowy jest szczelny i ciepły, dzięki czemu wiele kwiatów i roślin może w nim intensywnie wzrastać i regularnie kwitnąć.

Tego typu ogród stworzony jest ze specjalistycznych materiałów odpornych na szkodliwe czynniki atmosferyczne i w dużej mierze składa się ze szklanych paneli, przez które dociera światło dzienne. Koszt stworzenia takiego ogrodu wynosi kilka tysięcy złotych.