niedziela, Listopad 17, 2019

Prezenty dla graczy: gry, gadżety i akcesoria gamingowe pod choinkę

0
Prezenty dla graczy: gry, gadżety i akcesoria gamingowe pod choinkę

Dla zapalonych fanów gier komputerowych najlepszym prezentem pod choinkę będzie upragniony tytuł, gadżet nawiązujący do zainteresowań lub nowoczesne akcesoria gamingowe, dzięki którym będzie mógł jeszcze pełniej zanurzyć się w wirtualną rzeczywistość. Jeżeli w twojej rodzinie lub wśród przyjaciół jest ktoś, kto pasjonuje się światem gier, koniecznie przeczytaj ten artykuł przed rozpoczęciem wybierania gwiazdkowych upominków! Dzięki niemu dowiesz się, jak uniknąć nietrafionych prezentów i na co zwrócić uwagę podczas zakupów.

 1. O czym pamiętać podczas zakupów?
 1. Gry dla dzieci
 1. Gry dla młodzieży
 1. Gdy dla dorosłych
 1. Akcesoria gamingowe
 1. Gadżety dla graczy

O czym pamiętać podczas zakupów?

Aby prezent był trafiony, warto kierować się kilka prostymi zasadami. Przede wszystkim powinieneś najpierw dowiedzieć się, czy gracz nie posiada już danego tytułu, gadżetu czy akcesorium. Jeżeli go nie ma, należy sprawdzić, czy wybrany prezent będzie kompatybilny ze sprzętem gamingowym, który posiada obdarowywany (na przykład Ghost Recon ps4 nadaje się na PlayStation 4, ale nie pójdzie na innych konsolach, komputerze stacjonarnym czy laptopie). Poza tym, upominek powinien być dopasowany do wieku i preferencji gracza – osoba pasjonująca się historią i skomplikowanymi grami strategicznymi może być średnio zadowolona, gdy pod choinką znajdzie symulator wyścigów samochodowych. Natomiast gry z dużą ilością przekleństw i przemocy nie są odpowiednie dla małych dzieci lub bardzo wrażliwych osób. Pamiętaj też, aby zwrócić uwagę na dostępność polskiej wersji językowej – nie wszystkie gry posiadają dubbing lub napisy, co może być dużym problemem dla graczy bez znajomości obcego języka (z reguły angielskiego). Jeżeli w dalszym ciągu masz wątpliwości dotyczące wyboru konkretnego tytułu, akcesorium czy gadżetu, możesz skorzystać z pomocy asystentów w sklepie, przeczytać poradnik online lub dyskretnie wypytać obdarowywaną osobę o jej preferencje.

Gry dla dzieci

Jeżeli szukasz propozycji dla młodszych graczy, możesz wybierać spośród bardzo wielu tytułów. Na rynku dostępny jest szeroki wybór gier edukacyjnych, które pomagają rozwijać zdolności manualne i refleks, a także zdobywać i poszerzać wiedzę z różnych dziedzin. Można też znaleźć gry, które nadają się dla całej rodziny. Wśród tytułów odpowiednich dla najmłodszych (a także starszych) graczy znajdziesz między innymi takie gry, jak FIFA 19, Plants vs. Zombies, Need for Speed, Farming Simulator, Minecraft czy gry z serii LEGO. Wybierając prezent dla dziecka, zwróć uwagę na jego aktualne zainteresowania – w tym wieku potrafią się zmieniać naprawdę często! Jeżeli kupujesz upominek dla cudzej pociechy, najlepiej zapytać o zdanie jego rodziców. Unikniesz wówczas wręczenia nietrafionego prezentu lub czegoś, co rodzice malucha mogliby uznać za nieodpowiednie.

Gry dla młodzieży

Osoby w wieku nastoletnim stanowią dużą część graczy. Jeżeli szukasz prezentu dla kogoś w wieku od 12 do 18 lat (lub starszego, ale młodego duchem) możesz sięgnąć po takie tytuły jak The Sims i dodatki, Syberia 3, Warhammer Chaosbane, Styx, Terminator Resistance, Diablo 3, Fortnite czy Battlefield V. Szeroki wybór propozycji znajdziesz pod adresem gry rtv euro agd. Jeśli nie masz pewności, czy dany tytuł jest odpowiedni dla gracza w konkretnym wieku, możesz sprawdzić międzynarodowe określenie PEGI (Pan European Game Information). Na opakowaniu powinny się także znajdować odpowiednie oznaczenia ostrzegające przed przemocą, zachowaniami seksualnymi, wulgaryzmami czy używkami, które mogą pojawić się w grze. W przypadku nastolatków powinieneś zwrócić szczególną uwagę na dopasowanie prezentu do zainteresowań obdarowywanej osoby – w przeciwnym razie gra może wylądować na półce i już tam pozostać!

Gry dla dorosłych

Dorośli również kochają gry komputerowe! Jeśli szukasz propozycji dla osób, które ukończyły już 18 lat, możesz sięgnąć po takie tytuły jak Grand Theft Auto 5, Assassin’s Creed, Wiedźmin 3: Dziki Gon, Ghost Recon, Fallout 76, Resident Evil, Mortal Combat, Red Dead Redemption, Tomb Raider, Watch Dogs czy Cień Mordoru.

Akcesoria gamingowe

Na rynku dostępny jest szeroki wybór akcesoriów gamingowych. Należą do nich przede wszystkim urządzenia peryferyjne do komputera lub konsoli: głośniki, myszy komputerowe, słuchawki, mikrofony, monitory czy klawiatury. Coraz popularniejsze stają się również specjalne fotele gamingowe, profesjonalne podkładki pod myszy i nadgarstki czy elementy oświetlenia. Upodobania graczy dotyczące funkcji, cech użytkowych i designu są bardzo różne, dlatego przed zakupem warto jest dowiedzieć się więcej o preferencjach danej osoby. Przede wszystkim powinno się nie dublować sprzętu z tym, który już znajduje się w posiadaniu użytkownika (chyba, że kupujesz urządzenie znacznie wyższej klasy), a także sięgać po produkty wysokiej jakości – jeżeli nie dysponujesz odpowiednią sumą, lepiej złożyć się z kimś na prezent lub kupić coś innego.

Gadżety dla graczy

Doskonałym prezentem dla każdego gracza będą z pewnością gadżety gamingowe. Ilość dostępnych propozycji jest niemal nieograniczona: można zdecydować się między innymi na figurkę przedstawiającą postać z ulubionej gry, podkładkę pod myszkę, zabawne breloki, pendrive’y, otwieracze do piwa, korkociągi, latarki czy kubki. Takie prezenty są stosunkowo niedrogie, ale potrafią sprawić wiele radości i wywołać uśmiech na twarzy obdarowanego, ponieważ stanowią bardzo osobisty i przemyślany upominek.

Dlaczego warto teraz założyć sklep w Sieci?

0
Dlaczego warto teraz założyć sklep w Sieci?

Sprzedaż internetowa jest coraz popularniejszym sposobem zakupów. Z miesiąca na miesiąc przybywa kupujących w Sieci ale też powstają nowe sklepy internetowe. Praktycznie nie ma asortymentu, który nie mógłby być w ten sposób sprzedany czy zakupiony. Sklepy w Sieci często mają swoje stacjonarne wersje, jednak coraz częściej sprzedaż internetowa jest jednym sposobem działalności biznesowej. Znane są przypadki szybkiego pomnażania fortuny na skutek znalezienia prawidłowej odpowiedzi na potrzeby kupujących. O pełnym sukcesie świadczy również fakt, że do rozpoczęcia takiego biznesu nie trzeba zbyt wysokiego start – upu.

Dlaczego teraz jest najlepszy czas na założenie sklepu w Sieci?

Przede wszystkim dlatego, że warunki są sprzyjające jak nigdy przedtem. Dotyczy to głównie wyboru formy opodatkowania, jak też formy prawnej. Nie mniej jednak, jeżeli nie było wcześniej żadnej działalności typu biznesowego, to zazwyczaj wszyscy wybierają jednoosobową działalność gospodarczą, jako najwygodniejszą formę.

Następnym powodem, dla którego najlepiej założyć teraz sklep internetowy jest fakt, że istnieje jeszcze sporo niezagospodarowanych obszarów, gdzie podaż konkretnego towaru równa się popytowi, albo wręcz mu nie dorównuje. Dlatego tak ważne jest rozpoznanie rynkowe i analiza najpilniejszych potrzeb klientów. A to właśnie dzięki internetowi, można w łatwy i szybki sposób określić te parametry i dodatkowo na bieżąco obserwować poczynania konkurencji.

Innymi warunkami sprzyjającymi powstawaniu sklepów w Sieci jest styl życia potencjalnych klientów. Coraz więcej osób korzysta z internetu a jednocześnie ceni sobie swój własny czas a swoje pieniądze pragnie wydawać w sposób przemyślany. Takie osoby pragną dokładnie poznać towar przed zakupem, zaznajomić się z opiniami na jego temat i pozostać w stałym kontakcie ze sprzedawcą. Ponadto klienci sami wybierają porę i formę kontaktu i zakupu. Zazwyczaj są to osoby, które nie mają czasu ani też chęci zaznajamiać się z ofertą rynkową w tradycyjny sposób.

Ponadto trzeba zaznaczyć, że prowadzenie sklepu internetowego jest bardzo tanią i wygodną działalnością. Oszczędzając na kosztach wynajmu lokalu i powierzchni magazynowej, sprzedawca  może więcej środków skierować na zakup asortymentu.

Samo zakładanie sklepu nie jest działaniem kosztownym ani pracochłonnym. Dzięki specjalnym miejscom w Internecie, takim jak to:
https://www.idosell.com/pl/shop/why-iai/jak-zalozyc-sklep-internetowy-krok-po-kroku/ , rozpoczęcie biznesu będzie szybkie i bezproblemowe. Firma jest w stanie poprowadzić każdego początkującego przez trudny etap zaczynania. Można tutaj dostać pełne techniczne wsparcie, konkretne narzędzia i aplikacje. Dodatkowo cały czas wdrażane są nowe rozwiązania, które pasują to tego co już jest. Tak więc postęp i unowocześnianie jakości usług nie wymaga żadnych gruntownych zmian systemowych. Dodatkową ofertą jest również pomoc w korzystaniu z tanich usług kurierskich i stosowaniu wygodnych płatności. Ponadto firma istnieje już na rynku blisko dwie dekady i ciągle rośnie liczba jej zadowolonych klientów.

Fifa 20 – rewolucyjne zmiany w kultowej grze

0
Fifa 20 - rewolucyjne zmiany w kultowej grze

Na datę 27 września 2019 r. czekali fani na całym świecie. Już tradycyjnie, jesienią, kultowa gra fifa 20 powróciła, aby zaskoczyć wieloma zmianami. Czy są to zmiany na lepsze?

 1. Najważniejsze zmiany w grze fifa 20
 2. Nowa wersja, stare problemy…?
 3. Jakie wymagania sprzętowe ma gra fifa 20?
 4. Gra fifa 20: ile to kosztuje?
 5. Polscy piłkarze w fifie?

EA Sports postawiło na ryzyko – gra przywitała swoich miłośników wieloma nowościami. Czym zaskoczyła najbardziej?

 1. Najważniejsze zmiany w grze fifa 20

Niektórzy sprawdzili to już na 3 dni przed oficjalną premierą, w wersji ”FIFA 20 edycja ultimate”. Inni nadal zastanawiają się nad zakupem. Jakich wrażeń dostarcza gra fifa 20? Niektóre zmiany wyszły jej na dobre, inne niekoniecznie…

 • tryb Volta: mecze uliczne, które można rozgrywać na hali, na betonie i w klatce. Bardzo atrakcyjna opcja, dzięki której można skorzystać również z realnie istniejących boisk, np. w Amsterdamie. Widać, że producenci kładli duży nacisk na dokładne oddanie specyfiki gry, w zależności od tego, na jakiej nawierzchni i gdzie jest rozgrywana. Tryb Volta to świetna opcja na wspólną grę w towarzystwie znajomych
 • gracz może decydować o zachowaniach bramkarza w polu karnym i poza nim, przy użyciu kilku komend
 • system wykonywania rzutów rożnych i wolnych z celownikiem
 • bardziej realistyczne odzwierciedlenie zachowania zawodników bez piłki, sterowanych przez system
 • poprawiony odbiór piłki w stosunku do poprzednich wersji gry fifa
 • konferencje i wywiady, które odbywają się po meczu, mają widoczny związek z moralami całej drużyny
 • spowolnienie rozgrywki: głównym celem było spowodowanie, żeby gra stała się jeszcze bardziej realistyczna. Czy spowolnienie rozgrywki zapewniło ten efekt? Nie do końca. Niektórzy twierdzą, że przez tę zmianę całość stała się bardziej toporna, a zawodnicy na początku sprawiają wrażenie ociężałych. Faktem jest, że nowa wersja to także większa dynamika gry w sytuacjach jeden na jednego.
 • gra fifa 20 wymaga większego wyczucia i precyzji działania: na niedokładnym podaniu łatwo skorzysta przeciwnik.
 1. Nowa wersja, stare problemy…?

Fifa 20 nadal bez Juventusu Turyn; mistrzowską drużynę z Włoch w grze zastąpiła Piemonte Calcio, w której składzie znajdziemy niektórych zawodników Juventusu. Bez zmian pozostaje również kwestia krytykowana już w poprzednich wersjach gry: zdecydowana większość meczów rozgrywana jest z pominięciem środka pola. Liczą się długie podania, błyskawiczni skrzydłowi i jeszcze szybsze podania.

Większość starych i wciąż aktualnych zarzutów, dotyczy oczywiście głównie zawodników sterowanych przez sztuczną inteligencję.

 1. Jakie wymagania sprzętowe ma gra fifa 20?

Grę można uruchomić na Nintendo Switch, PlayStation 4, Xbox One i – oczywiście – klasycznym komputerze PC. Nie skorzystają posiadacze Xbox 360, ani PlayStation 3, co dla wielu okazało się sporym rozczarowaniem. Pozostałe wymagania to głównie:

 • dostęp do Internetu (minimum 512 kb/s)
 • pamięć RAM 8 GB
 • dysk twardy: min. 50 GB wolnego miejsca
 • karta graficzna Nvidia GeForce GTX 660, AMD Radeon HD 7850 2 GB (albo odpowiedniki)
 • gra fifa 20 będzie działać na 64-bitowych wersjach systemów operacyjnych, tj. Windows 7, Windows 8.1 oraz Windows 10.

Tym, którym zależy jedynie na niewymagającej zabawie, wystarczy komputer z procesorem Intel Core i3-2100 lub AMD Phenom 965.

 1. Gra fifa 20: ile to kosztuje?

Cena podstawowej wersji gry to wydatek 169 zł, dla posiadaczy Nintendo Switch. W wersji na PC, zapłacimy więcej, a konkretnie 209 zł. Wersja na xbox fifa 20, tak jak PlayStation 4, kosztuje 249 zł. Tradycyjnie więcej zapłacą ci, którzy chcieliby mieć na swój użytek edycje mistrzowskie. Jednak w tym przypadku wyższa cena wiąże się ze złotymi paczkami FUT, czyli cyfrowymi bonusami, strojami FUT oraz ikoną na wypożyczenie do wyboru. Czy gra fifa 20 to duży wydatek? Niektórzy twierdzą, że zbyt duży, w stosunku do jakości. Jednak na pewno ne są to kwoty, których nie zapłaciliby wierni fani, oczekujący na premierę najnowszej wersji od dawna.

 1. Polscy piłkarze w Fifie?

Wśród 100-u zawodników z najwyższymi umiejętnościami, którzy znaleźli się w najnowszej wersji gry, nie ma wielkich zaskoczeń. Do tego grona należą 2 polskie nazwiska: Robert Lewandowski z oceną 89 i Wojciech Szczęsny z oceną 86. Do pozostałych polskich piłkarzy, których umiejętności w pewien sposób doceniono, należy Arkadiusz Milik, Łukasz Piszczek, Piotr Zieliński, Kamil Glik oraz Krzysztof Piątek. Zaskoczenie? Niekoniecznie.

W grze znalazły się zespoły PKO Bank Polski Ekstraklasy, a w rodzimej lidze najwyżej oceniony został piłkarz Wisły Kraków, Jakub Błaszczykowski.

W najnowszej wersji ps4 fifa 20, tak jak dotychczas nie zawodzi odwzorowanie ligi angielskiej i hiszpańskiej oraz Bundesligi.

Warto pamiętać, że wszystkie opinie, również głosy krytyczne, to jedynie indywidualne odczucia graczy. Fani poprzednich wersji, nawet jeśli rozczarowani niektórymi aspektami, wciąż chętnie sięgają po nowe wydania, co mimo wszystko świadczy o niesłabnącej sile gry fifa.

Bezprzewodowa telewizja w Poznaniu

0
Bezprzewodowa telewizja w Poznaniu

Nikt nie lubi przewodów w mieszkaniu. Może poza gryzoniami, ale to sprawia, że właściciele gryzoni jeszcze bardziej nie lubią przewodów w swoich mieszkaniach, bo muszą na nie szczególnie uważać. Reszta z nas też nie przepada za kablami – nie wyglądają estetycznie, można się o nie potknąć lub niechcący wyrwać je z gniazdka, utrudniają sprzątanie. A mamy ich coraz więcej, bo coraz więcej urządzeń w naszych domach zasilane jest przez prąd, a do tego coraz więcej komunikuje się ze sobą. Dlatego producenci chętnie sięgają po rozwiązania, które pozwalają ograniczyć ilość kabli: Bluetooth, IrDA czy Wi-Fi. Tak samo jest przy telewizorach. Tu również możliwe jest zmniejszenie ilości przewodów – przynajmniej w przypadku telewizji kablowej.

Jaki wybrać monitor gamingowy?

0
Jaki wybrać monitor gamingowy?

Wiele osób używa komputera głównie w celach rozrywkowych. Część korzysta z portali internetowych, inni wręcz nałogowo oglądają filmy bądź seriale. Dużą część internautów stanowią natomiast gracze komputerowi, wśród których jest także sporo dzieci i młodzieży. Jak dostosować komputer do potrzeb pociechy i czy warto inwestować w specjalny monitor?

Nietypowe prezenty świąteczne dla Gracza

0
Nietypowe prezenty świąteczne dla Gracza

Wybór prezentu dla mężczyzny na Święta to nie zawsze łatwe zadanie dla Pań. Jeśli dorzucimy do tego fakt, że mężczyzna czy też chłopak jest fanem gier – sytuacja jest jeszcze bardziej skomplikowana. Bo czy jest sens kupować mu grę, która nie wiadomo czy mu się spodoba? A co jeśli, wymarzona gra kosztuje fortunę, która zdecydowanie przekracza budżet na prezenty świąteczne? Na szczęście nawet dla graczy można wyszukać świetne pomysły na prezent i to wcale nie w postaci gry! Poniżej przedstawiamy kilka genialnych gadżetów, które mogą Was lub Wasze partnerki zainspirować.

Tusz do drukarki – o czym należy wiedzieć przed zakupem?

0
Tusz do drukarki – o czym należy wiedzieć przed zakupem?

Zakup tuszu do drukarki to zadanie, przed którym – prędzej czy później – staje każdy właściciel tego urządzenia. Wśród dostępnych na rynku produktów, znajdziemy wiele różnych tuszów przeznaczonych do stosowania w drukarkach, które różnią się rozmaitymi parametrami. W jaki sposób wybrać ten odpowiedni tusz, pasujący akurat do używanej przez nas drukarki? Czy wybrać tusz oryginalny, czy może warto skusić się na tańszy zamiennik? Czy wybrany rodzaj tuszu ma wpływ na jakość wydruku? Zapraszamy do lektury, w trakcie której postaramy się odpowiedzieć na te i inne pytania, najczęściej zadawane przez posiadaczy drukarek.

Kilka słów o samych drukarkach

Drukarki to coraz częściej i chętniej stosowane urządzenia. Stanowią element standardowego wyposażenia nie tylko w biurach, placówkach oświaty, punktach administracji publicznej, prywatnych firmach, ale także w znacznej części gospodarstw domowych. Wśród stosowanych, znajdziemy przede wszystkim dwa typy drukarek – drukarki atramentowe oraz laserowe. W przypadku tej pierwszej, jej nieodłączną częścią jest odpowiedni tusz, bez którego nie będą w stanie pełnić swoich podstawowych funkcji. Tusze, niestety, bywają dość drogie, zwłaszcza w przypadku produktów pochodzących od oryginalnych dostawców, przeznaczonych do stosowania w określonych modelach urządzeń. Z tych powodów, wiele osób stających przed zadaniem zakupu tuszu szuka możliwie najkorzystniejszej ekonomicznie oferty. Sytuacja ta dotyczy szczególnie małych przedsiębiorców, dla których wybór odpowiednich tuszy może być świetnym sposobem na ograniczenie ilości wydatków.

Podstawowym problemem, przed którym stają osoby pragnące dokonać zakupu tuszy jest dylemat: wybrać tusz oryginalny, dedykowany przez dystrybutora danego urządzenia, czy też może zdecydować się na tańszy zamiennik?

Co wybrać – tusz oryginalny czy jego zamiennik?

Stosowanie tuszy oryginalnych pociąga za sobą szereg korzyści, o których warto wiedzieć przed dokonaniem decyzji w sprawie zakupu. Przede wszystkim, oryginalne tusze do drukarek są produkowane przez tych samych producentów, z których urządzenia korzystamy. Zazwyczaj, są po prostu wprowadzane na rynek wraz z danym urządzeniem, jako jego produkt komplementarny. Stosując tusz oryginalny, mamy pewność, że wszystkie jego parametry będą idealnie pasowały do naszego urządzenia, a jakość wydruku będzie optymalna.

Warto przy tym zauważyć, że niektóre z dostępnych na rynku drukarek wyposażone są w specjalne wkłady, przeznaczone do regularnego uzupełniania. Wkłady takie podlegają zwrotom, czyszczeniu oraz ponownemu napełnieniu. W przypadku awarii są one dodatkowo pozbawiane wadliwych części, wymienianych na nowe.

Zamienniki tuszy do drukarek są natomiast produkowane przez wytwórców, którzy nie zajmują się tworzeniem drukarek lub innych urządzeń służących drukujących. Mimo to, wśród dostępnych zamienników znaleźć możemy tusze idealnie pasujące do naszych urządzeń, pracujące w sposób równie niezawodny, co ich oryginalne odpowiedniki. Jeśli zamiennik został dobrze dobrany – to znaczy, jego skład jest zbliżony lub niemal identyczny ze składem tuszu oryginalnego – wówczas jakość wykonywanego wydruku może odpowiadać wydrukowi wykonanemu przy użyciu oryginalnego wkładu. Może to dotyczyć zarówno poziomu nasycenia drukowanych barw, jak i precyzji wykonania poszczególnych elementów.

Jaki wkład wybrać w przypadku częstego używania drukarki?

Drukarki obecne w gospodarstwach domowych stosujemy z różną częstotliwością. Większej ilości wydruków dokonuje się za pomocą drukarek zlokalizowanych w miejscach pracy, biurach i innych placówkach. Właścicielom takich miejsc polecamy wybór tuszy oryginalnych, które nadają się do dłuższego stosowania niż tusze zamienne. W składzie tuszów oryginalnych znajdują się dodatkowe substancje, które uniemożliwiają wysychanie atramentu, a także przeciwdziałają negatywnym tego konsekwencjom, jak np. blokowanie pracy głowic. Z tego powodu, stosowanie tuszy oryginalnych sprzyja także samej „żywotności” danego urządzenia, wydłuża czas jego przydatności do użycia oraz zapobiega powstawaniu potencjalnych usterek.

Kiedy usterka telefonu wymaga wizyty w serwisie?

0
Kiedy usterka telefonu wymaga wizyty w serwisie

Zdarzają się sytuacje, gdy iPhone przestaje działać prawidłowo. Wiele usterek w smartfonach można rozwiązać samodzielnie, ale są jednak sytuacje, gdy pomóc może tylko fachowiec. W tym artykule podpowiemy, kiedy należy skorzystać z pomocy serwisu Apple.

Uszkodzony smartfon – co robić?

Smartfony z roku na rok są coraz ładniejsze, a ich możliwości coraz większe. Mimo zaawansowanych technologii, mogą pojawić się problemy, które uniemożliwiają normalne funkcjonowanie. W pierwszej kolejności podpowiadamy, aby nie panikować. Może okazać się, że dany problem jest chwilowy i kilka prostych kroków rozwiąże sprawę. Poniżej przedstawiamy popularne usterki, z którymi poradzisz sobie sam.

Usterki, które można rozwiązać samodzielnie

Biały ekran iPhone’a i brak reakcji

Biały ekran telefonu może pojawić się podczas nieudanej próby zainstalowania aplikacji. W takim przypadku należy przede wszystkim zrestartować urządzenie. Jeśli to dalej nie pomaga, to dobrym pomysłem jest wprowadzenie telefonu w tryb DFU (Device Firmware Upgrade). Pamiętaj, że to może doprowadzić do utraty wszystkich zapisanych danych. Telefon podłączony do komputera za pomocą przewodu USB umożliwia zainstalowanie systemu z poziomu aplikacji iTunes. W wielu przypadkach to w pełni rozwiązuje problem ekranu.

Problemy z Face ID

Zdarza się, że w nowych iPhone’ach wyposażonych w kamerę TrueDepth może nie działać prawidłowo funkcja rozpoznawania twarzy. Aby rozwiązać ten problem należy przede wszystkim przeczyścić wycięcie w ekranie. Drobne zabrudzenia kamery bardzo często uniemożliwiają poprawną pracę. Przy zmianie wyglądu, system może nie rozpoznawać prawidłowo użytkownika, dlatego warto dodać nowy wygląd w ustawieniach. Jeśli powyższe kroki nie pomogły, to pozostaje zresetowanie Face ID. Skonfigurowanie jej od nowa w wielu przypadkach w pełni rozwiązuje problem. Zanim udasz się do serwisu, warto sprawdzić wszystkie możliwości, które zakłócają pracę tej technologii.

Zawieszające się aplikacje

Niektóre aplikacje mogą nie działać prawidłowo, co jest całkowicie normalne. W pierwszej kolejności należy wymusić jej zamknięcie. Po ponownym uruchomieniu wszystko powinno wrócić do normy. Jeśli tak się nie dzieje, to sprawdź, czy w AppStore nie ma uaktualnienia od producenta. Tego typu problemy są bardzo często rozwiązywane na bieżąco. Dobrym pomysłem jest również zainstalowanie najnowszej wersji systemu iOS. Poprawki, jakie wprowadza Apple wpływają na wydajność i bezproblemowe działanie telefonu.

Problemy z połączeniem, z WiFi

Twój iPhone nie może nawiązać połączenia z siecią WiFi? Jest na to rozwiązanie! Wejdź w ustawienia sieci i sprawdź, czy przy nazwie punktu dostępu nie widnieje informacja o problemach z siecią. System iOS automatycznie wykrywa problemy i zwraca uwagę na to, co może powodować kłopoty z połączeniem. Klikając na niebieską ikonę obok nazwy sieci, możesz wprowadzić dodatkowe dane takie jak proxy, czy DNS. To powinno pomóc w połączeniu.

Z tymi problemami lepiej udać się do serwisu Apple

Według serwisu AppleFix z Wrocławia klienci najczęściej odwiedzają ich serwis z usterkami mechanicznymi. W zdecydowanej większości przypadków smartfon po upadku przestaje funkcjonować prawidłowo.

Uszkodzony wyświetlacz lub szybka

Kolorowe pasy na ekranie, brak reakcji na dotyk i charakterystyczne rozbicie na przednim panelu wskazują, że konieczna jest wymiana ekranu w iPhonie. Jeśli w telefonie działa dotyk, a jedynie przednia szybka jest rozbita, to można ją łatwo wymienić. Refabrykacja panelu polega na wymianie uszkodzonego szkła przy zachowaniu oryginalnego wyświetlacza. Taka usługa jest tańsza niż wymiana całego panelu. Serwis zapewnia 6 miesięcy gwarancji, dlatego nie ma obaw, że po kilku tygodniach użytkowania problem powróci. Tego typu naprawy są naprawiane na miejscu, dlatego już po kilku godzinach użytkownik otrzyma swojego iPhone’a z powrotem.

Problemy z czasem pracy na baterii

iPhone’y działają dobrze na baterii, ale po pewnym czasie pojawiają się kłopoty z osiągnięciem kilku godzin, bez konieczności podłączania ładowarki. To zupełnie normalne, ponieważ ogniwa litowo-jonowe mają ograniczoną ilość cykli ładowania. Zazwyczaj po dwóch latach od zakupu telefonu, przestaje on pracować tak jak powinien. Uszkodzona bateria może powodować przypadkowe wyłączenie iPhone’a, a także znaczne spowolnienie jego pracy.

Wymiana baterii na nową jest najlepszym rozwiązaniem. Serwis AppleFix podkreśla, że warto stosować oryginalne akumulatory. Tanie zamienniki nie są w stanie tak długo utrzymywać ładunku, co skutkuje kolejnymi kłopotami. Koszt usługi wymiany baterii to około 100-200 złotych. Tak naprawdę wszystko zależy od modelu iPhone’a.

Przegrzewanie smartfona

Gdy telefon jest intensywnie użytkowany, to zwykle jego temperatura jest nieco wyższa niż zwykle. Zdarza się, że taki stan utrzymuje się przez dłuższy czas. To wskazuje, że konieczna może być wizyta w serwisie. Układ U2 stosowany m.in w iPhone’ach 6, gdy jest wadliwy objawia się właśnie przegrzewaniem smartfona. Dodatkowo użytkownicy mogą mieć problemy z włączeniem urządzenia. Komponent umieszczony jest na płycie głównej, dlatego do jego wymiany jest potrzebne doświadczenie serwisanta. AppleFix dodatkowo prowadzi pełną diagnostykę iPhone’a, co pozwala na dokładne zbadanie danej usterki.

Zalanie obudowy wodą

Po premierze iPhone’a 7, wszystkie telefony Apple są odporne na działanie wody. Nie zawsze certyfikat wodoodporności gwarantuje, że urządzenie nie zostanie uszkodzone. Należy pamiętać, że po zalaniu telefonu cieczą nie wolno go włączać. Wstrząśnięcie smartfonem i wytarcie go z wody, to jedyne co można zrobić. Z takim przypadkiem należy jak najszybciej udać się do serwisu.

Serwis urządzeń marki Apple

0
Serwis urządzeń marki Apple

Apple to marka coraz chętniej i częściej kupowana w naszym kraju. Nie powinno to dziwić – jej produkty cieszą się uznaniem ze względu na wysoki poziom zaawansowania technologicznego oraz ponadprzeciętną użyteczność. Zgodnie ze statystykami, wiele osób, które zdecydowało się na zakup pierwszego urządzenia tej marki, pozostaje jej wiernych przy dokonywaniu kolejnych zakupów. Apple wydaje się wobec tego czymś więcej niż tylko serią urządzeń technologicznych. Dla wielu osób jest to ważny komponent ich tożsamości oraz stylu życia, znacząco ułatwiający poruszanie się w rzeczywistości wirtualnej, a także codzienne funkcjonowanie.

Apple – technologia użytkowa najwyższej jakości

Marki Apple nie trzeba nikomu przedstawiać. Z jej produktów korzystają członkowie niemal wszystkich grup i warstw społecznych. Specyfiką tej firmy jest tworzenie urządzeń technologicznych o najwyższym poziomie użyteczności, w których konstrukcji korzysta się z najnowszych technologii. W historii Apple można wskazać wiele momentów, w których wypuszczane na rynek urządzenie okazywało się nie tylko strzałem w dziesiątkę, ale także technologicznym ewenementem: pierwsze komputery osobiste czy palmtopy nie tylko pozwalały zaspokoić najważniejsze potrzeby rozwijającego się technologicznie społeczeństwa, ale na trwałe zmieniały strukturę jego wyborów konsumenckich.

W rezultacie, Apple jest dziś marką kojarzącą się z postępem, nowinkami technologicznymi i wysokim poziomem użyteczności.

O serwisowaniu produktów marki Apple

Popularność tej marki sprzyja nie tylko kupowaniu jej produktów, ale – co równie ważne – ich serwisowaniu. Podobnie jak w przypadku każdego rodzaju technologii użytkowej, urządzenia Apple mogą ulec uszkodzeniom na skutek ich niewłaściwego używania, upadku, nadmiernego nacisku lub w wyniku zaistnienia innych niesprzyjających okoliczności. Gdy dojdzie do takiej sytuacji, nie pozostaje nic innego jak skorzystać z oferty punktu serwisowego, oferującego usługi naprawy urządzeń tej marki.

Przy wyborze konkretnego serwisu warto zwrócić uwagę nie tylko na cennik opłat za poszczególne usługi (przykładowy cennik znajdziesz pod adresem: https://iclinica.pl/cennik/). Równie istotna, a w niektórych sytuacjach nawet ważniejsza, jest jakość świadczonych usług. Technologia wypełniająca „wnętrze” urządzeń tej marki wymaga bowiem bardzo dużo ostrożności i precyzji w trakcie jej naprawiania. Z tych powodów, nie należy zbyt pochopnie podejmować decyzji o wyborze serwisu.

Warto w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na opinie krążące w internecie na temat danego serwisu. Użytkownicy urządzeń Apple chętnie zostawiają w internecie swoje opinie – zarówno te dobre, jak i złe – które mogą stanowić dla Ciebie użyteczną wskazówkę. Zwróć uwagę na takie aspekty jak terminowość wykonywania zleceń, dostęp do odpowiedniego sprzętu czy zakres oferowanych usług.

Rozmawiając z pracownikiem danego serwisu, dopytaj o źródło zaopatrzenia w specjalistyczne części, z którego w danym punkcie się korzysta. Nie wszystkie zamienniki oryginalnych części są niepraktyczne, niemniej – korzystanie z oryginalnych części daje większą gwarancję na ich całkowitą kompatybilność z twoim urządzeniem.

Równie istotne w dokonywaniu wyboru może okazać się położenie danego serwisu lub – w przypadku jego znacznego oddalenia od twojego miejsca zamieszkania – możliwość naprawy „na odległość” (usługa serwisowania wysyłkowego znajduje się m.in. w ofercie https://iclinica.pl/).

Sprzęt komputerowy poleasingowy

0
Sprzęt komputerowy poleasingowy

Każdy kto przymierza się do zakupu dobrego sprzętu IT powinien rozważyć jego nabycie z oferty: poleasingowy sprzęt komputerowy. Osoby, które systematycznie korzystają z oferty takich wyprzedaży wiedzą, że jest to sprzęt wysokiej jakości proponowany po bardzo atrakcyjnych cenach. Firmy, w których korzysta się z leasingu na sprzęt elektroniczny, szybko go rotują, co nie jest jednoznaczne z jego błyskawiczną i nadmierną eksploatacją. Wiąże się to raczej rozliczeniem księgowym i przyspieszoną amortyzacją.

Tak więc posiłkując się sprzętem z takiego sprawdzonego rynku wtórnego mamy dużą szansę zyskać bardzo dobrej klasy komputery poleasingowe w naprawdę okazyjnych cenach.

Obecnie na rynku można znaleźć bardzo bogatą propozycję różnych osób prywatnych i firm sprzedających używany poleasingowy sprzęt komputerowy, ale dla niektórych kupujących właśnie ten wyprzedawany przez firmy, zwłaszcza z branży IT stanowi gwarancję udanych zakupów.

Niemal każde przedsiębiorstwo informatyczne wykorzystujące w swojej działalności sprzęt elektroniczny dba o to, aby był on w najwyższej dostępnej na rynku jakości. O poziom świadczonych przez siebie usług dbają również poprzez eksploatację takiego specjalistycznego sprzętu w najefektywniejszym dla niego czasie użytkowania.

Innym czynnikiem determinującym częstą wymianę wyposażenia elektronicznego w firmach działu IT jest niebywała innowacyjność i rozwój tej dziedziny techniki. To co jeszcze wczoraj było nowością w takim zakładzie, dzisiaj jest już powszedniością zastępowaną czymś doskonalszym. Są to oczywiście standardy, które swoimi parametrami dalece odbiegają od norm zadowalających komputerowego laika. Nie mniej jednak wyprzedawany poleasingowo sprzęt IT stanowi prawdziwą gratkę i potrafi zadowolić nawet wytrawnego konesera pracy na komputerze. Dlatego każdy, kto zastanawia się nad zakupem dobrego sprzętu w korzystnej cenie nie powinien przeoczyć oferty wyprzedażowej firm informatycznych. Niemal na pewno znajdzie tam coś dla siebie. W tej kategorii zakupowej bogatą i atrakcyjną propozycję stanowią laptopy poleasingowe. Dodatkowo, dla osób, które pożądają wartościowego sprzętu, ale mniej rozpoznają marki działu elektronicznego, taka oferta może stanowić rozeznanie i podpowiedź o klasie sprzętu najbardziej cenionego na tym rynku.

Istnieje grono klientów, które swój sprzęt komputerowy kompletują tylko w oparciu o ofertę sprzedaży poleasingowej. Ich satysfakcja najlepiej świadczy o zadowoleniu z jakości i stanu technicznego oferowanych produktów. To właśnie jest najlepszą rekomendacją dla zakupów elektronicznego sprzętu poleasingowego.