poniedziałek, Luty 18, 2019

Pomoce naukowe online dla każdego ucznia

0
Pomoce naukowe online dla każdego ucznia

Żyjemy w czasach, w których Internet i urządzenia elektroniczne, takie jak laptop, tablet czy smartphone, które pozwalają na podłączenie się do sieci są w codziennym użyciu – zarówno przez dorosłych, młodzież, jak i dzieci. Z jednego punktu widzenia może to wyglądać na niepokojące zjawisko – coraz częściej relacje międzyludzkie przenoszą się do wirtualnego świata. Tam też szuka się wiedzy, również tej pomocnej każdemu uczniowi w szkole.

Wróżby online – dlaczego warto skorzystać?

0
Wróżby online

Wiele osób potrzebuje porad wróżek, wróżbitów, jasnowidzów czy doradców, co ma miejsce szczególnie wtedy, gdy nie wiedzą, którą ścieżkę życia obrać. W dobie współczesnego postępu technologicznego wróżenie online sukcesywnie poszerza grono zwolenników, stając się coraz bardziej rozpowszechnioną i lubianą formą kontaktu. Jest to szybka i wygodna usługa. Do równie istotnych atutów należy stosunkowo niska cena w porównaniu z kontaktem bezpośrednim. Co więcej gwarantują dyskrecję, minimalizując poczucie wstydu dlatego, że kontakt odbywa się w całości na drodze internetowej.

Wróżby online są prostym sposobem na uzyskanie pomocy w podjęciu decyzji. Portal ezoteryczny wrozbytarot.online skupia w swoim gronie tylko sprawdzonych i profesjonalnych doradców ezoterycznych. Przemawiają za nimi lata praktyki. Wszyscy posiadają bezkonkurencyjne doświadczenie, dzięki czemu wzbudzają zaufanie. Zajmują się szeroko rozumianą ezoteryką, dlatego są również terapeutami oraz uzdrowicielami.

Dlaczego warto korzystać po rejestracji?

Aby dokonać rejestracji na portalu wystarczy tylko podać nazwę użytkownika, adres e-mail, hasło oraz ustalić indywidualny kod PIN. Jest to tylko kilka kroków, dzięki którym zyskujesz możliwość znacznie tańszych połączeń z wróżką. Jedyne, co musisz zrobić to doładować swoje konto, a następnie wybrać bezpośredni numer stacjonarny do wróżki, z którą chcesz się skontaktować. Jest on dostępny z każdego zakątka na świecie jak i z Polski tak i z zagranicy. Jeśli dana wróżka online, jest w tym momencie nieosiągalna możesz się rozłączyć i wówczas nie ponosisz żadnych kosztów związanych z połączeniem. Oprócz tego, rejestrując się otrzymujesz szansę na częste promocje związane z doładowywaniem konta. Dzięki temu nigdzie nie znajdziesz tak konkurencyjnej oferty. Rozmawiasz z wróżką w najniższych cenach – żaden portal nie oferuje tak niskich cen za połaczenia z tymi samymi wróżkami! Nie tylko w całej Polsce, ale i za granicą!

Tarot online – co Ci powie?

Tarot online cechuje się największą skutecznością, dlatego jest doskonałą metodą wróżenia przez Internet lub telefon. Jest odpowiedni dla każdej dorosłej osoby. Jedyne przeciwwskazanie stanowi ciąża. Tarot od wieków zachwyca i fascynuje. Dostosowany jest po indywidualne potrzeby i datę urodzenia. Dzięki niemu uzyskamy odpowiedź na wszystkie nurtujące nas tematy i życiowe sytuacje. Dzięki naszym zaangażowanym wróżkom na portalu wrozbytarot.online znaleźć możesz darmowe wróżby w postaci horoskopów – codziennie Wróżka Lusi pisze horoskop połączony z wydźwiękiem numerologicznym na dany dzień, co tydzień AstroNumerolog Eva HL pisze horoskop tygodniowy, a co miesiąc nagrywa swój horoskop miesięczny Wróżbita Oskar Rybczyński – Saleos.

Sms do wróżki – jak to działa?

Na portalu WrozbyTarot.Online, wysyłając  sms do wróżki otrzymujesz odpowiedź do 1200 znaków. Jest to jedyny portal ezoteryczny, który posiada taką konkurencyjną ofertę. Stanowi to znaczące wyróżnienie na tle pozostałych serwisów, które odpisują w maksymalnie 160 znakach. U nas Wróżki odpowiadają więcej niż jednym słowem czy zdaniem! Ponadto po skończonej rozmowie i odebranej wiadomości SMS, portal nie udostępnia Twoich danych, ani nie używa ponownie Twojego numeru! Dane osobowe naszych klientów traktujemy bardzo poważnie, nie wysyłamy spamu do naszych klientów, nie sprzedajemy numerów telefonów żadnym firmom, instytucją, a treści SMSów są 3 dni po zakończonym ruchu telekomunikacyjnym usuwane z systemów. Pamiętaj wróżby online to dyskrecja i czysty regulamin bez żadnych niejasności.

Wartym zwrócenia uwagi przede wszystkim są portale, które po wysłaniu przez klienta SMSa z jasnym, prostym pytaniem odpowiadają: „Widzę, ze…. o kurcze! To ważne, pisać dalej?” -> Tak, nasz portal też uważa to za szczyt bezczelnosci – u nas wróżki mają zakaz wysyłania takich smsów – Jeśli zaawansowany algorytm znajdzie taką treść od razu wysyła takiego SMSa do Biura Obsługi Klienta naszego portalu, który bezdyskusyjnie zwalnia daną wróżką. Dla nas jako portalu to jest jasne – że skoro klient zadał jasne pytanie, to chce wiedzieć wszystko na temat tego pytania. Jako jedyni uczciwie podchodzimy do takich kwestii! Warto wziąć to pod uwagę przy wyborze portalu z wróżbami online.

Co powinien posiadać każdy miłośnik gier?

0
Co powinien posiadać każdy miłośnik gier?

Jesteś fanem wirtualnej rozrywki i wolne chwile spędzasz grając online z przyjaciółmi z internetu? W takim razie koniecznie zapoznaj się z akcesoriami, dzięki którym każda gra jeszcze bardziej zyska na dynamice, a Twój komfort będzie o wiele wyższy. Sprawdź które przedmioty będą i niezbędne!

Jak zrobić serwer dedykowany? Jak postawić serwer dedykowany?

0
Jak zrobić serwer dedykowany? Jak postawić serwer dedykowany?

Trochę teorii, czyli czym właściwie jest serwer dedykowany

W tym artykule dowiesz się, czym jest serwer dedykowany oraz co trzeba zrobić, by go uruchomić. Serwer dedykowany jest prywatnym komputerem, który pełni rolę serwera. Jest to serwer prywatny. Użytkownik serwera dedykowanego ma prawo zainstalować oprogramowanie oraz konfigurować system operacyjny. Cała moc obliczeniowa wraz z pamięcią należy do właściciela. Jest on dużo droższy i bardziej zaawansowany od serwera VPS. Z serwera dedykowanego korzystają głównie osoby używające protokołu SSH, którzy korzystają z systemu Linux lub mają zdalny pulpit. Z serwerów tych korzystają głównie duże firmy, szczególnie te, które mają w swojej ofercie usługi internetowe. Takie firmy to głównie dostawcy takich usług internetowych jak: poczta, strony www, radia i telewizje internetowe, serwery, hostingi czaty oraz inne aplikacje. Dla większości ludzi ten typ serwera jest zbyt zaawansowany i przede wszystkim za drogi.

Dlaczego warto wykupić serwer VPS w cal.pl?

Serwer VPS (ang. Virtual Private Server) jest zwirtualizowanym prywatnym serwerem. Jest on wydajny, dynamiczny i bezpieczny. Inwestując w serwer VPS możesz sam skonfigurować serwer. Wszystko to otrzymujesz dzięki panelowi administracyjnemu oraz dostępowi root przez SSH. Klienci Cal mają możliwość logowania się powłoki shell. Aktywacja serwera VPS jest bezpłatna. Z nami staniesz się administratorem systemu operacyjnego. Będziesz miał do niego całkowity dostęp. Cal oferuje również hosting dowolnej ilości stron internetowych. Posiadają duże doświadczenie, wynajmują serwery i hostingi od 2004 roku. Liczba obsłużonych przez nich klientów sięga już przeszło dwieście tysięcy osób. Nasze serwery VPS są cechują się dużą dynamiką, stabilnością i bezpieczeństwem. Takie działanie zapewnia wysokiej jakości oprogramowanie oraz środowisko wirtualizacji OpenVZ. Specjaliści Cal pracują non-stop, codziennie, 24 godziny na dobę. Współczynnik dostępności usług w czasie trwania okresu rozliczeniowego (SLA) jest na poziomie 99,9%. W swojej ofercie posiadają cztery pakiety serwerów

 • VPS Start,
 • VPS Extra,
 • VPS Pro
 • VPS Turbo

Biorąc pod uwagę konkurencje, ceny usług cal są bardzo korzystne. Najtańszy pakiet -VPS Start to koszt zaledwie 49 zł miesięcznie, Klienci wraz z każdym pakietem mają: dostęp do panelu wirtualizacji, dostęp root przez SSH, Backup FTP serwera. Dostępna jest także instalacja panelu DirectAdmin. Co ważne oferują bezpłatną pomoc techniczną i reinstalację systemu. Istotne jest to, że każdy serwer VPS w cal.pl zapewnia dostęp do serwera fizycznego, którego zasobów nie przekroczy. Stąd nie musisz się obawiać o żadne przeciążenia spowodowane przez innych użytkowników. Użytkownicy serwera VPS z serii Managed dodatkowo otrzymują dedykowanego konsultanta. Jest on w stałym kontakcie z klientem. Służy pomocą i doradza. Dedykowany konsultant chętnie pomoże Ci wyborze oprogramowania, rozwiąże problemy techniczne. Jak widać serwery dedykowane nie są dobrym rozwiązaniem dla większości użytkowników. W przeciwieństwie do serwerów dedykowanych, serwery VPS cechuje dobry stosunek jakości do ceny. Już dziś zaufaj profesjonalistom i wykup serwer VPS w cal.pl.

Skuteczny antywirus na telefon

0
Skuteczny antywirus na telefon

Każdy z nas codziennie korzysta ze swojego telefonu, odwiedzamy dziesiątki stron, otwieramy liczne aplikacje. Wszędzie tam kryje się potencjalne zagrożenie w postaci złośliwego oprogramowania oraz wirusów. Zarówno smartphony, jak i tablety, zwłaszcza te działające na najbardziej popularnym systemie, czyli Androidzie są w takim samym stopniu atakowane jak komputery stacjonarne. By zabezpieczyć się przed ryzykiem utraty danych lub nawet uszkodzenia urządzenia, warto zainstalować antywirus na telefon – polecamy produkt https://www.kaspersky.pl/android-security

Jakie rozwiązanie wybrać

Na rynku w tej chwili jest bardzo dużo programów antywirusowych dla urządzeń mobilnych, jednak nie wszystkie mają rozbudowane funkcje i nie są wystarczająco często aktualizowane. Jednym z najbardziej godnych polecenia przykładów tego rodzaju oprogramowania jest Kaspersky Internet Security for Android. Ten antywirus został ze sklepu Google ściągnięty ponad 50 milionów razy, a liczba ta ciągle rośnie.

Klienci chętnie wybierają ten program, ponieważ zapewnia on bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa, działając na wielu poziomach. Nie tylko chroni dane zgromadzone w pamięci urządzenia, ale także pozwala na czynności zwiększające komfort korzystania z internetu na sprzęcie mobilnym.

Można śmiało powiedzieć, że programy z logo Kaspersky są gwarancją jakości, skutecznego działania i bezpieczeństwa dla każdego urządzenia, na którym są zainstalowane. Dlatego warto zapoznać się z najważniejszymi cechami, jakie oferuje ten antywirus na telefon.

Kaspersky Internet Security for Android — kluczowe funkcje

Wykorzystane przy tworzeniu tego oprogramowania technologie skutecznie blokują szkodliwe aplikacje, nie pozwalają na otwieranie niebezpiecznych lub podejrzanych odnośników. Jedną z bardzo użytecznych opcji jest blokowanie niechcianych połączeń telefonicznych oraz wiadomości tekstowych.

Jako że antywirus ten stworzony został z myślą o smartphonach, umożliwia także ochronę danych, historii połączeń, kontaktów. Nawet gdy telefon zostanie skradziony, niepożądane osoby nie będą w stanie dostać się do zapisanych w pamięci urządzenia informacji. Ochrona, jaką uzyskuje użytkownik, może być rozszerzona o produkty z systemem Android Wear, co jest praktycznym i wygodnym rozwiązaniem.

Wszystkie te funkcje w żaden sposób nie wpływają na szybkość działania telefonu, a obsługa i instalacja jest prosta. Kaspersky Internet Security for Android jest bardzo rozbudowanym antywirusem na telefon, oferuje wiele przydatnych funkcji. Gdy zależy nam na bezpieczeństwie, aplikacja ta wydaje się najlepszym rozwiązaniem.

Xiaomi to nie tylko smartfony – 5 najciekawszych urządzeń chińskiej marki

0
Xiaomi to nie tylko smartfony - 5 najciekawszych urządzeń chińskiej marki

Nie można uniknąć porównania marki Xiaomi z marką Apple. Mówi się nawet, że Xiaomi produkuje tańsze podróbki smartfonów z logo nadgryzionego jabłka. Firma powstała w 2010 roku, ale historia marki rozpoczęła się już w 2004 roku. Jej asortyment to nie tylko nowoczesne telefony komórkowe, ale i odkurzacze, słuchawki, głośniki, smartwatche, aparaty, a nawet szczoteczki do zębów.

Historia marki Xiaomi

Chińska marka Xiaomi, która dosłownie oznacza „technologia prosa” została założona 6 kwietnia 2010 roku. Specjalizuje się w projektowaniu, tworzeniu i sprzedaży smartfonów, ale nie tylko. Xiaomi swoją siedzibę ma w Pekinie. Jej założycielem jest Lei Jun, który przez lata był zafascynowany firmą Apple i historią Steve`a Jobsa. Xiaomi wyspecjalizowało się w obniżaniu kosztów dystrybucji swoich produktów, dzięki czemu są one dostępne w korzystnej cenie na rynkach światowych.

Potentat na rynku smartfonów

Po roku od powołania marki Xiaomi do życia, wprowadziła ona na chiński rynek swój pierwszy smartfon Mi 1. Po 7 latach od tego wydarzenia strefa Xiaomi w dziedzinie produkcji smartfonów stale się powiększa, a firma zajmuje obecnie pozycję jednego z największych producentów tych urządzeń na świecie. Pierwszy smartfon Xioami – Mi 1 sprzedał się w siedmiu milionach egzemplarzy. W ofercie znalazł się również model Xiaomi Mi 2 o doskonałej specyfikacji. Później przyszedł czas na serię Redmi, czyli ofertę smartfonów ze średniej półki cenowej. Smartfony Xiaomi dostępne obecnie, m.in. Redmi Note 4, Redmi 5 Plus i Mi4i są bardzo popularne na całym świecie.

Robot sprzątający

Strefa Xiaomi obejmuje produkty inne niż smartfony, ale równie użyteczne i zaawansowane pod względem technicznym. Jednym z takich urządzeń jest odkurzacz Xiaomi Roborock Mi Robot 2 Mija Robot Vacuum Cleaner 2. Jest przenośnym, bezprzewodowym i inteligentnym urządzeniem domowym, które łączy w sobie funkcjonalność bezobsługowego odkurzacza i mopa. Odkurza on i myje powierzchnie płaskie.

Xiaomi Air oczyści powietrze

Sprzątanie konwencjonalne to nie wszystko, w czym pomagają produkty Xiaomi. Można za ich pomocą oczyścić także powietrze w naszych domach. Pozwala na to Xiaomi Air. Jedno urządzenie jest zdolne oczyścić nawet 47 mkw. Steruje się nim za pomocą smartfona lub przycisków znajdujących się na urządzeniu. Co ważne zwłaszcza dla polskich klientów, filtr dołączony do urządzenia Xiaomi Air pochłania smog, kurz, dym papierosowy i alergeny. Filtry trzeba jednak wymieniać co kilka miesięcy, ale urządzenie samo nam zakomunikuje taką konieczność.

Smartwatche Xiaomi

Kolejnym produktem w strefie Xiaomi są smartwatche, czyli inteligentne zegarki, które mają doskonałe parametry, a przy tym ich cena pozostaje bardzo konkurencyjna. Ich bateria pozwala na wielogodzinne korzystanie z nich – nawet przez 30-45 dni. Zaletą jest lekkość, a przy tym wysoka funkcjonalność. Smartwatche Xiaomi współpracują z systemami Android i iOS. Przydają się w szczególności dla osób, które zawodowo lub rekreacyjnie uprawiają różne dyscypliny sportowe.

Robot Xiaomi

Strefa Xiaomi obejmuje coraz bardziej nowoczesne i innowacyjne produkty. Między innymi są wśród nich roboty, czego przykładem jest robot Mi Robot Builder, zbudowany z 978 części. Ma system utrzymania równowagi, graficzne programowanie modułowe i można nim sterować za pomocą smartfona. Jak do tej pory tego rodzaju roboty Xiaomi pełnią raczej funkcje rekreacyjne i służą zabawie.

Xiaomi nie ustaje w oferowaniu coraz ciekawszych rozwiązań, które mają ułatwiać codzienne życie, bawić i uczyć. Trudno przewidzieć,  jakie jeszcze urządzenia zaproponuje nam ten producent w przyszłości.

Logo strony internetowej – istotny element?

0
Logo strony internetowej - istotny element?

Logo strony internetowej jest dość istotną sprawą, jeśli chcesz by Twoja strona była rozpoznawalna. Często osoby decydują się na samodzielne projektowanie logo swojej strony internetowej czy sklepu. Decydując się na darmowe programu do tworzenia tego typu grafik. To bardzo.. bez sensu.

Projektowanie logo lepiej zlecić profesjonalnego grafikowi, bądź firmie, która zajmuje się tego typu projektami – nie tylko w bardzo profesjonalny sposób stworzą dla Was logo – chwytliwe, rzucające się w oczy, zostające w pamięci… to jeszcze sprawdzi rynek, czy aby na pewno projekt nie będzie „powielony”, bo ktoś mógłby zaskarżyć Was o plagiat.

Oczywiście kiedy profesjonalista stworzy dla Was projekt, odda Go Wam w kilku wersjach – kolorowej, czarno białej, poziomej, pionowej – do Was będzie należał ostateczny wybór. Wraz z projektem otrzymacie również prawa autorskie do projektu. Będziecie mogli go więc dowolnie używać.

Projektowanie logotypu – komu zlecić? Gdzie znaleźć kogoś odpowiedniego?

Oczywiście w dzisiejszych czasach, w dobie internetu, dziwnym by było gdybyśmy szukali firmy czy osoby prywatnej do wykonania projektu logo – osobiście.

Ofertę firm jak i samodzielnych grafików komputerowych znajdziemy w sieci – spośród setek ofert na pewno znajdziecie odpowiednią dla siebie – bez wychodzenia z domu – bez zbędnych formalności, wszystko za pośrednictwem internetu, maila. Nie będziecie nawet potrzebować papierowych dokumentów.

Jak szukać? Prosto. Wpisując w wyszukiwarkę takie hasła jak: projektowanie logo, zaprojektować logo, logo projektowanie, gdzie zlecić logo, projektowanie logotypu… itp.

Owszem, projektowanie logo może się okazać dla Ciebie sporym wydatkiem (bo koszt profesjonalnego logo to koszt nawet około 1000zł, czasami się zdarza, że agencje reklamowe zażądają nawet od 5-10 tysięcy złotych!

Czy warto wydawać tyle pieniędzy na tak malutki, wręcz niewidoczny element, który jest właściwie tylko dodatkiem, drobnym elementem strony internetowej czy folderu?

ładna czcionka, ładny kolor… – i logo gotowe – pomyślicie?

Niestety, to nie wygląda tak kolorowo.

Zaprzyjaźniony grafik, albo Wy sami możecie przecież wymyślić coś „na szybko” ? Myśląc w ten sposób, robicie naprawdę duży błąd.

Logo to element niesamowicie ważny. Osoba – przyszły klient np. szybciej zaufa firmie, szybciej coś od niej kupi bądź nawiąże z Wami współpracę – co udowodniły nie jedne badania i ankiety przeprowadzane na temat porządnego, chwytliwego logo.

Jeśli jeszcze nie zdecydowaliście, czy samodzielnie będziecie robić logo do swojej firmy, strony internetowej, na papeterię, długopisy itd… To przeczytajcie w sieci plusy wydania większej sumy pieniędzy i zlecenie projektu profesjonalistom. Znajdźcie takich, których dotychczasowe projekty najbardziej się Wam podobają – wybór jest naprawdę duży, więc nawet Ci, których wymagania są bardzo wysokie, znajdą odpowiednią firmę do wykonania logo dla siebie.

Używane laptopy na allegro – dlaczego warto je kupić?

0
Używane laptopy na allegro - dlaczego warto je kupić?

Poszukiwania dobrego laptopa to czasochłonne przedzieranie się przez gigantyczną ilość informacji, najnowsze trendy, zestawienia cech i opinie innych użytkowników. Nowy czy używany? Ze sklepu stacjonarnego czy internetowego? Jakie powinien mieć parametry, wagę i wgrane dodatki? Technologiczne rozwiązania zmieniają się w dynamicznym tempie i zalewają nimi użytkowników. Ten duży wybór tylko pozornie może pogrążyć w chaosie. Tak naprawdę współczesność oferuje nam indywidualne dopasowanie, dzięki którym znalezienie idealnego modelu jest po prostu możliwe. Poświęcenie czasu na dobrą decyzję, jest zazwyczaj inwestycją na lata. Wiele laptopów można kupić za pomocą allegro. Laptopy na allegro są oczywiście różne, niektóre ze sprzętów są używane. Czy warto je kupić?

PO CO LAPTOP? – PRZED ZAKUPEM ROZWAŻ MOTYWACJE

Żeby dobrze wybrać, trzeba tak naprawdę zastanowić się nad tym czego dokładnie potrzebuję. Jakie mam cele i w jaki sposób ten przenośny komputer ma mi służyć – czy potrzebuję go do pracy, szkoły, oglądania filmów czy tworzenia projektów w czasie podróżowania pociągiem? Określenie sensu zakupu i znalezienie motywacji zobrazuje to, czego szukam. Od okoliczności i potrzeb powinna zależeć moja decyzja: uwzględnienie wielkości, wagi, karty graficznej, pamięci RAM, stopnia działania baterii oraz innych istotnych cech laptopa. Czy interesuje mnie ekran dotykowy? Albo wodoodporna klawiatura? Jakie zadania muszę tak naprawdę wykonać w ciągu dnia?

UŻYWANE LAPTOPY NA ALLEGRO – PLUSY

W poszukiwaniu idealnego modelu warto zalogować się na allegro i przejrzeć dostępne tam laptopy. Użytkowanie jakiegoś sprzętu absolutnie nie skazuje go na gorszą jakość. Przeciwnie – w rozsądnej cenie można zakupić odpowiadający nam komputer, w pełni satysfakcjonujący i spełniający nasze wymagania. Coraz częściej kupuje się użytkowane wcześniej mieszkania, telefony i samochody. Jest to powszechna praktyka. Dlaczego więc nie podjąć jej na gruncie komputerowym? Dobra i niska cena to niewątpliwie jeden z plusów kupna używanego laptopa. Na allegro nie brakuje produktów z tak zwanego outletu, dzięki czemu można ze strony producenta otrzymać gwarancję. Używane laptopy na allegro nie zawsze znajdują się w sklepach stacjonarnych – co z pewnością jest kolejnym atutem korzystania z tej formy zakupu. Rozważenie motywacji i potrzeb precyzuje wybór. Jeśli nasza potrzeba obejmuje korzystanie z laptopa wyłącznie w biurze lub w domu, ma on służyć pisaniu i odbieraniu maili (albo użytkowaniu podstawowego programu edytorskiego), tanie, używane laptopy na allegro są właściwym zakupem. Przedział cenowy wynosi mniej więcej 500-1000 zł i warto w takiej sytuacji skorzystać z oferty allegro. To też oczywiście doskonały obszar na poszukiwanie pierwszego laptopa dla dorastającego dziecka. Wiele aukcji podlega licytacji, więc przy odrobinie szczęścia, można również wylicytować dobry komputer za niewielkie pieniądze.

UŻYWANE LAPTOPY NA ALLEGRO – MINUSY

To co często zniechęca użytkowników do kupna laptopa z tak zwanej drugiej ręki, to po prostu brak zapachu…nowości! Szczególnie narażeni są na to gadżeciarze, dla których nowy, zupełnie nieużywany sprzęt ma duże, osobiste znaczenie. Inwestycja w nowy laptop to otrzymanie gwarancji producenta i faktury, czego rzeczywiście nie możemy być pewni na allegro. Zakup używanych rzeczy ciągle jeszcze postrzegany bywa jako zakup rzeczy brudnych, zniszczonych lub popsutych. I chociaż tak nie jest, trzeba upewnić się, że stan techniczny komputera (oraz jego historia) nadają się do ponownego użytkowania. Jeśli właściciel aukcji umożliwia osobisty odbiór produktu – nie ma powodów do zmartwień. Warto wcześniej skorzystać z umieszczonego na stronie formularza kontaktowego, wypytując o wszystkie interesujące nas szczegóły. O ile w przypadku nowych laptopów zakupionych w sklepie stacjonarnym, trudno mówić o jakimś ryzyku pochodzenia i stanu laptopa, o tyle na allegro ryzyko rzeczywiście się zwiększa. Kontaktowanie się za pomocą maili (jeśli właściciel nie udostępnia numeru telefonu) wymaga też cierpliwości.

Jaki laptop do czego?

Graficy, fotografowie i filmowcy powinni oczywiście zainwestować w większy sprzęt. Dla kogoś kto nieustannie przemieszcza się i laptopa używa do prowadzenia korespondencji, odbioru informacji ze świata czy czytania e-booków, lepszą decyzją będzie natomiast mały, podręczny laptop. Zaletą mniejszych laptopów jest też zazwyczaj ich niewielka waga, korzystnie odbijająca się na aktywnym trybie życia. Można powiedzieć, że zarówno wielka matryca, jak i ta najmniejsza, obciążone są największymi kosztami. Powszechnie pracuje się najczęściej na ekranach średniej wielkości, ale to nie oznacza, że ich ceny są średnie. W przypadku używanych laptopów sprzedawanych na allegro są bardzo często niskie. Wybierając swój idealny laptop, trzeba jednak hamować niektóre zapędy oszczędzania. Wybór laptopa, który wiąże się np. z jednoczesną rezygnacją z wgranego już systemu operacyjnego, to duży błąd. Wykupienie licencji i zainstalowanie go będzie wtedy po stronie naszych dodatkowych kosztów. Wspomniane we wstępie nowinki tj. np. klawiatura odporna na wodę niekoniecznie przydadzą się w pracy biurowej, nie służą też zachowaniu zdrowia wzroku i kręgosłupa.

Wybór komputera zależy od wielu czynników i indywidualnych upodobań każdego człowieka. Jedno jest pewne – komputer pozostaje wciąż podstawowym narzędziem aktywności, a jego jakość jest priorytetowa. Używane laptopy na allegro nie tracą tej jakości i sukcesywnie zajmują biurka wielu firm i prywatnych mieszkań. Przeglądanie ofert dostępnych na allegro nie tylko otwiera przed nami znacznie więcej możliwości i ofert, ale też oszczędza czas na dojazdy i chodzenie po sklepach stacjonarnych. Przemyślenie swoich potrzeb to klucz do najlepszego wyboru – serwis allegro umożliwia jasne i szybkie określenie preferencji, po których wyświetla już wyłącznie dopasowane do nas produkty. W trosce o bezpieczeństwo, warto pamiętać o kontakcie z właścicielem aukcji i zdobyciu najważniejszych informacji.

Źródło: https://shoplet.pl

Jaki laptop do gier sprawdzi się najlepiej?

0
Jaki laptop do gier sprawdzi się najlepiej?

Jeszcze kilka lat temu trudno było kupić dobry laptop do gier. Większość gamerów musiała zadowolić się klasycznymi komputerami stacjonarnymi, które zajmują dużo miejsca na biurku. Dziś najlepsze urządzenia przeznaczone z myślą o grach wyróżniają się wysokiej jakości kartą graficzną, dużą pojemnością pamięci RAM i szybkim procesorem.

Jakie parametry powinien mieć dobry laptop do gier?

Cienki i lekki laptop do gier z technologią Nvidia Max Q, taki jak na przykład MacBook Pro, świetnie spełnia oczekiwania graczy. W tym roku jednak wiele firm oferuje równie atrakcyjne i znaczne tańsze modele. Poniżej krótki przegląd najważniejszych parametrów, jakie powinien mieć dobry laptop do gier.

 • przekątna ekranu – laptop gamingowy powinien mieć dość duży ekran, który dobrze odda każdy detal oraz uczyni rozgrywkę przyjemną i emocjonującą;
 • karta graficzna – współczesne gry bazują przede wszystkim na aspekcie wizualnym, dlatego mają coraz większe wymagania sprzętowe; dobierając kartę graficzną, należy zwrócić uwagę na to, jakie powinna mieć parametry, aby dobrze poradzić sobie z naszymi ulubionymi grami; duża liczba ustawień wyświetlania i szczegółów graficznych może wymagać od karty pojemnej pamięci RAM; z pewnością nie powinna być ona mniejsza niż 2GB, aby sprostać współczesnym tytułom;
 • karta dźwiękowa – zintegrowana z laptopem powinna być dostosowana do zewnętrznych urządzeń nagłośnieniowych; warto się upewnić, że wyjścia audio odpowiadają naszym głośnikom;
 • atrakcyjny design – obecnie laptopy gamingowe nie wiążą się z dużą wagą i toporną obudową; z roku na rok zyskują coraz bardziej smukły wygląd;
 • wydajny procesor – jest szczególnie potrzebny w przypadku gier, w których dokonywanych jest wiele obliczeń, na przykład w grach strategicznych obliczanie ruchu jednostek widocznych i niewidocznych na ekranie oraz ich zadań wymaga wydajnego procesora;
 • solidne i ciche chłodzenie – hałaśliwe chłodzenie może być powodem do rozproszenia w czasie gry, dlatego lepiej wybierać laptopy o cichym, choć skutecznym chłodzeniu;
 • klawiatura i mysz gamingowa – zewnętrzne kontrolery powinny być dobrej jakości, mieć wysoką czułość i szybkość reakcji; kluczowe jest nie tylko odpowiednie profilowanie myszy i klawiszy, ale również waga, którą w przypadku lepszych modeli możemy dopasować do osobistych preferencji.

Porównywarka laptopów ułatwia zakup odpowiedniego modelu. Wśród szczególnie pożądanych laptopów do gier wymienia się Asus ROG Zephyrus GX501 czy Razer Blade 15. Popularny ranking laptopów obejmuje także model Gigabyte Aero 15X v8 oraz Acer Predator Helios 300.

Jaki kominek do domu?

0
Jaki kominek do domu?

Salon z kominkiem to marzenie wielu osób, nie mniej jednak trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że to takie dodatkowa praca, szczególnie jak jest dość często eksploatowany. Jaki kominek wybrać i na co zwrócić uwagę podczas takich zakupów?

Po pierwsze trzeba zdecydować się na zakupy od renomowanego producenta. W ofercie ignif.com można znaleźć takie rzeczy jak wkłady kominkowe, drzwiczki kominkowe na wymiary czy kasety kominkowe. Inwestycja w kominek to duża sprawa, koszty zakupu i montażu takiego systemu grzewczego są spore i niestety dość powoli się zwracają. Nie mniej jednak kominek to dobra opcja, szczególnie jak mieszkanie jest zimne i zimą czy jesienią zazwyczaj marzniemy.

Dużą zaletą kominka jest to, że bardzo szybko się nagrzewa i daje dużo ciepła. Można nim dogrzać praktycznie wszystkie pomieszczenia w domu. Jest doskonałą alternatywą w przypadku awarii centralnego ogrzewania.

Jakie drzwiczki kominkowe wybrać?

Bardzo ważnym elementem są drzwi kominkowe, które są dostępne w różnych wariantach. Obecnie można zdecydować się na drzwiczki do komina na wymiar, także można je dopasować do swoich potrzeb bez większych problemów. Ważne jest to, aby drzwiczki do kominka spełniały odpowiednie normy bezpieczeństwa, co jest kluczowe.

Za i przeciw

Każdy z nas ma inne potrzeby i wymagania. Wybierając kominek i drzwiczki kominkowe, trzeba mieć na uwadze przeznaczenie takiej instalacji. Jeżeli z kominka korzystamy sporadycznie, nie warto wybierać ogromnej nocy czy decydować się na model o wysokiej sprawności, ponieważ jest to po prostu niepotrzebne. W tym wypadku walory estetyczne liczą się dużo bardziej. Wszystko zależy od tego, z jaką częstotliwością będziemy korzystać z kominka i czy będzie nam służył także do dogrzania pomieszczeń w domu.

Czy warto?

Na pewno kominek to fajny gadżet w domu, ale nie jest oczywiście niezbędny. Warto posiadać kominek, jeśli nas na niego stać i wiem, że będziemy z niego korzystać, w innym wypadku to będą pieniądze wyrzucone w błoto. Taka decyzja na pewno nie może być podejmowana pochopnie.