czwartek, Kwiecień 26, 2018

W jakich sytuacjach wystarczający będzie laptop do 1500 zł?

0

Sprzęty komputerowe od momentu wejścia na rynek przeszły ogromną metamorfozę i to w bardzo krótkim czasie. Nie chodzi nawet o to, jak duże mają obecnie możliwości, ale o fakt ich dostępności w związku z coraz bardziej atrakcyjnymi cenami. Czy można kupić laptop do 1500 złotych i być z niego zadowolonym?

Laptop – szeroki wybór

0

Kiedyś laptop był synonimem luksusu i kojarzył się z osobami prowadzącymi swoje firmy. Aktualnie sytuacja się całkowicie zmieniała i taki sprzęt posiada niemal każda osoba. Laptop służy zarówno do pracy, jak i rozrywki. To nieodłączny element, gdyż ciężko sobie wyobrazić jego brak w przestrzeni domowej. Co ważne obecne laptopy są bardzo lekkie stąd można je wszędzie ze sobą zabierać. Zmieszczą się zarówno w damskiej torebce, jak i męskiej torbie.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze laptopa?

Pomimo tego, że smartphony towarzyszą nam niemal cały czas, to jeżeli chcemy dokonać przelewu, czy zrobić większe zakupy przez internet, na ogół wybieramy właśnie laptop, dzięki jego wydajności.

Przede wszystkim przy wyborze laptopa warto wybrać model, który spełni nasze oczekiwania. Jeżeli ma nam służyć tylko do przeglądania internetu, czy płatności online, nie musimy wybierać modelu z najlepszymi podzespołami i mocną kartą graficzną, jak w przypadku laptopa dedykowanego dla zawodowych graczy. Jednak ważne jest, aby sprzęt posiadał wyjście HDMI, D-Sub, port RJ-45 oraz wewnętrzny modem 3G i wejście na kartę Sim.

Od czego zależy wydajność laptopa?

Przede wszystkim laptop powinien być wydajny i nie zacinać się w trakcie przeglądania. Zależy to od dysku, pamięci Ram i procesora. Dobre procesory to np. Intel i3 i i5. Zapewnia to szybkość przekazu, jak i odbioru danych. Ważna jest również pamięć Ram, wystarczy tylko 4GB, jeżeli laptop służy nam do przeglądania internetu. Przy wyborze dysku lepszy będzie SDD, gdyż jest także wstrząsoodporny. Wybór pojemności dysku zależy od naszych potrzeb, jeżeli zamierzamy przechowywać wiele zdjęć, czy też notatek lepiej wybrać model z większą pamięcią. Istnieje również możliwość uzupełnienia laptopa o dysk zewnętrzny. Wielkość matrycy i jego przekątna zależą od naszych upodobań, tak samo jak rodzaj obudowy. Ważna jest również bateria, a zasadniczo jej wydajność, jeżeli zamierzamy korzystać z laptopa np. w podróży.

Laptop dedykowany do naszych potrzeb

Wybór laptopa najlepiej dopasować do naszych potrzeb. Na stronie empik.com znajdziemy szeroki wybór różnych modeli. To zarówno laptopy dedykowane dla zawodowych graczy, które charakteryzują się pojemną kartą graficzną, jak i laptopy dla osób, które w swojej pracy je wykorzystują. Wtedy można zdecydować się na model, który jest wodoodporny zatem sprawdzi się nawet w podróży, a matryca o dużym kącie chroni wzrok i nie obciąża go zbytnio. Natomiast jeżeli wiele czasu spędzamy w samochodzie, warto wtedy zdecydować się na model, który ma pojemną i wytrzymałą baterię, stąd można puszczać bajki dzieciom, co sprawi, że nie będą się nudzić w czasie podróży.

Ciekawym modelem jest laptop ASUS R541UA, ma on klasyczny designe i ciekawą gładką obudowę. Jego działanie jest bardzo płynne, włącza się już w 2 sekundy. Technologia SonicMaster zapewnia najlepszą jakość dźwięku, z kolei system audio sprawi, że poczujemy się jak w kinie. Laptop Asus posiada panel dotykowy, który jest niezwykle czuły. Warto także zwrócić uwagę na klawiaturę, która zapewnia komfort pisania i dodatkowo jest bardzo cicha.

Kogo to numer?

0

Jeśli kiedyś miałeś problemy z połączeniami telefonicznymi z obcych numerów telefonów to na pewno wiesz, że jest to sytuacja mało komfortowa. Zwykle w ludzkiej głowie pojawiają się wtedy różne myśli dotyczące tego kto to może dzwonić oraz czyj to numer. Jest to naturalne bowiem niepokoją nas tacy dziwni abonenci, którzy nie wiadomo czemu mają chęć się z nami skontaktować. Dlatego aby rozwiać wszystkie tego typu wątpliwości konieczne jest skorzystanie z wyszukiwarki numerów.

Nie wiem kto dzwonił

0

Są strony internetowe, które pełnią rolę obszernych baz numerów telefonów. Przybierają one postać różnych serwisów i portali, takich jak chociażby czyjnumertelefonu.pl. Znaleźć tam można całe mnóstwo obcych numerów telefonów wraz z informacjami, które mogą podpowiedzieć do kogo należy taki numer telefonu. Jednak często pojawiają się pytania, dotyczące tego, czy takie portale są wiarygodne? Stanowisk w tej sprawie może być wiele, jednak z serwisów tych korzysta wiele użytkowników, strony te są bardzo popularne – to chyba o czymś świadczy.

Zastosuj nowoczesny konwerter mp3?

0

Poznajemy możliwości pewnych programów i cieszymy się, że działają one na coraz wyższym poziomie. My zdajemy sobie sprawę, że ich zastosowanie jest dla nas bardzo cenne. Jednym z nich jest program, który gwarantuje nam opcję skonwertowania muzyki. Okazuje się, że jest ona zapisywana w odpowiednim formacie. A czasami chcielibyśmy uzyskać ją w innym formacie muzycznym, aby korzystać z niej na przykład w naszym telefonie, radiu samochodowym bądź w jeszcze innym miejscu, urządzeniu.

Jak sprawdzić kto dzwonił?

0

W sytuacji, w której masz połączenie z nieznanego numeru, nie wiesz do kogo należy ten numer, a chciałbyś się dowiedzieć kto dzwonił, masz bardzo dobre rozwiązanie. Rozwiązaniem tym jest specjalna strona, która zrzesza różne numery telefonów, zarówno komórkowych, jak i stacjonarnych.

Rozliczenie podatkowe 2018

0

Każda osoba, która posiada udokumentowany przychód ma obowiązek złożenia rocznego zeznania podatkowego i rozliczenia się z urzędem skarbowym. Dla wielu osób jest to niezwykle trudne i stresujące zadania. Na szczęście istnieje wiele sposobów, pomagających w poprawnym wypełnieniu popularnych PIT- ów. 

Czym jest PIT?

Okazuje się, że wiele osób nie ma pojęcia, co znaczy to słowo. Jest ono skrótem od pochodzącego z języka angielskiego wyrażenia Personal Income Tax, oznaczającego po prostu podatek dochodowy. Druk PIT jest formularzem, który należy uzupełnić, aby obliczyć otrzymany w ubiegłym roku dochód, a następnie oszacować  należny podatek.  W zależności od sposobu opłacania podatków  w czasie trwania całego roku, możemy mieć nadpłatę- w tym przypadku urząd skarbowy będzie musiał dokonać  zwrotu należnych na pieniędzy- lub niedopłatę. W drugim przypadku, to my będziemy zobligowaniu do uregulowania zadłużenia.

W zależności od rodzaju otrzymywanych dochodów, do wyboru mamy kilka rodzajów druków PIT- najpopularniejsze z nich to PIT 36 oraz PIT 37. Uzupełnione druki można doręczyć do odpowiedniego urzędu osobiście lub za pośrednictwem poczty. Możliwe jest również rozliczanie pit przez internet. W tym celu przyda się specjalny program.

Rozliczanie PIT-ów przez internet

Jeśli chcesz wypełnić i wysłać drogą elektroniczną pit 2018 program który jest najlepszy, to bez wątpienia PITax. Jest on bezpłatny, a pobrać go można tutaj: https://www.pitax.pl/rozliczenie-pit/.

Jest bardzo intuicyjny i prosty w obsłudze. Nie powinien sprawić trudności nawet osobom nie korzystającym na co dzień z komputera, czy seniorom. Szybko i sprawnie przeprowadzi Cię przez cały proces rozliczenia, na bieżąco wychwytując ewentualne błędy i dając  możliwość poprawienia ich. Sam, na podstawie podawanych przez Ciebie informacji, pomoże wybrać prawidłową opcję, np. odpowiedni druk PIT. Po wypełnieniu wszystkich rubryk warto dokładnie sprawdzić że nie popełniliśmy żadnych błędów, ani niczego nie pominęliśmy. Następnie wystarczy wygenerować dokument, wybrać właściwy oddział urzędu skarbowego i za pomocą jednego przycisku wysłać do niego nasze rozliczenie.

Na koniec należy upewnić się, że dostaliśmy potwierdzenie otrzymania dokumentu przez placówkę.  Jeśli otrzymaliśmy wiadomość zwrotną zawierającą UPO, czyli Urzędowe Potwierdzenie Odbioru,  jest to koniec formalności. UPO należy wydrukować i zachować. To wszystko- pity 2018 mamy już z głowy. Łatwo, szybko, bez zbędnego stresu i konieczności wychodzenia z domu.

Alternatywne metody budowy działów IT

0

Potrzebujesz utalentowanych i kompetentnych programistów? Chcesz zbudować doskonale działający dział rozwoju oprogramowania? Nie chcesz brać udziału w rynkowej „wojnie o talenty”? Może warto podejść do sprawy w sposób kreatywny?

Miętowa zieleń, pastelowy róż i marmur. Co jeszcze pojawi się w łazienkach na miarę 2018 roku?

0

Według Instytutu Pantone, w 2018 roku sporą popularnością w trendach designerskich cieszyć się będzie pastelowy róż i miętowa zieleń. Modne będą również zestawienia czerni i bieli, cechujące się mocnym kontrastem. Detale w postaci złota i miedzi oraz akcenty z marmuru będą dodawać łazience majestatu. Zobaczmy, czym jeszcze zachwycą nas projektanci w tym sezonie.

Minimalistyczne detale z marmuru

W łazienkach pojawiać się będą eleganckie minimalistyczne kabiny prysznicowe z cienkimi ramkami w kolorze aluminium i czystym szkłem. W połączeniu z luksusowym marmurem, dają one bardzo ekskluzywne wykończenie. Można też łączyć je z białymi kafelkami, które nadają łazience nieco industrialnego i surowego sznytu.
Cyfrowe panele prysznicowe w minimalistycznym wydaniu
Dużym powodzeniem w 2018 roku cieszyć się będą zaawansowane technologicznie prysznice o minimalistycznym designie i sterowanym w sposób cyfrowy panelem. Ważne jest przede wszystkim to, że za sprawą nowoczesnych paneli można w pełni kontrolować również temperaturę wody. Wbrew pozorom, nowoczesne urządzenia nie wymagają wcale specjalistycznych zabiegów, jeśli chodzi o czyszczenie i konserwację.

Funkcjonalne radia do łazienki

W trendy oparte na nowoczesnych technologiach wpisuje się białe radio do łazienki, które wypełnia domową przestrzeń najlepszą muzyką, zupełnie odmieniając oblicze tego pomieszczenia i podwyższając jakość jego użytkowania. Radio można zamówić za pośrednictwem strony internetowej http://eissound.pl.
Jeśli chcemy wykorzystać w łazience płytki z wyrazistym wzorem, warto zdecydować się na ich ułożenie na ścianie, a podłogę pozostawić zupełnie jednokolorową i gładką. Wówczas w pełni wydobędziemy wzór widoczny na ścianie.

Akcenty kolorystyczne w łazience

W tym sezonie dużą popularnością będą cieszyć się odcienie subtelnej mięty czy pastelowego różu, zestawione z elementami w kolorze złota, mosiądzu i miedzi. Wciąż nieodłącznym kolorem w łazience jest także biel. Z mody nie wychodzi również beton architektoniczny i detale z drewna.

Złote krany w łazience w stylu retro
Sporym powodzeniem w łazienkach z nutą vintage cieszyć się będą złote krany. Jak ulał będą pasować do wolnostojących wanien o zaokrąglonym kształcie. Złoto świetnie uzupełnia monochromatyczny schemat kolorów i dodaje łazience światowego szyku. Do kompletu można dodać cienkie ramki na designerskie wydruki, przedstawiające na przykład motywy botaniczne.

Nie śpiewaj, lecz słuchaj w łazience

0

To pomieszczenie przeżywa swoisty renesans. Przez wiele lat było jedynie domowym ośrodkiem higieny, dziś natomiast staje się małym SPA, miejscem relaksu i wypoczynku, które wielu Polaków stara się urządzić sobie możliwie jak najbardziej komfortowo. Łazienka ma być miejscem oczyszczania ciała, ale i relaksu ducha. Nic więc dziwnego, że coraz popularniejsze stają się systemy nagłaśniające, które zapewniają użytkownikom łazienek możliwość słuchania muzyki, audiobooków czy podcastów nawet podczas brania prysznica czy kąpieli.

Muzyka z sufitu

Jednym z takich rozwiązań są wodoodporne głośniki łazienkowe: https://www.aquasound.pl/glosniki-lazienkowe/. Montuje się je w suficie, a więc w miejscu, gdzie zalanie wodą jest praktycznie niemożliwe. Sama wilgoć czy para wodna nie stanowi dla nich żadnego problemu, ponieważ są w całości wykonane z wodoodpornych materiałów i odpowiednio uszczelnione. Taka lokalizacja sprawia też, że głośniki w ogóle nie zabierają miejsca, a więc nawet w niewielkiej łazience można je bezstratnie zainstalować. Wykonuje się to we własnym zakresie, fachowcy nie są potrzebni.

Głośniki te współpracują z tunerem radiowym, który posiada także możliwość nagrywania muzyki na nośnik danych. Użytkownik ma ponadto do dyspozycji wodoodpornego pilota.

Można na różne sposoby

Producenci prześcigają się w rozwiązaniach. Na rynku znaleźć już można nawet radia podtynkowe, w tym zintegrowane z oświetleniem albo z czujnikiem ruchu. Mogą one posiadać rozliczne funkcje dodatkowe, jak na nowoczesne urządzenie elektroniczne przystało.

Mniej wymagający miłośnicy łazienkowych koncertów mogą korzystać z wodoodpornych głośników Bluetooth, również przenośnych, które na czas kąpieli ustawiane są w dowolnym punkcie pomieszczenia. Wodoodporny smartfon leżący na półce czy pralce służy im jako źródło dźwięku, choć może też – choćby dla bezpieczeństwa, na wszelki wypadek, znajdować się w innym pomieszczeniu. Jedyną niedogodnością może być kwestia baterii, które trzeba co jakiś czas wymieniać.

Wodoodporne są niektóre odtwarzacze MP3 – one także bywają zabierane do łazienki, jeśli ich posiadacze nie mogą lub nie chcą rozstawać się z ulubioną muzyką. Warto w tym miejscu wspomnieć o dousznych słuchawkach bezprzewodowych dedykowanych głównie sportowcom, ale z tego względu odpornym na wilgoć. W takich słuchawkach łazienkową muzyką mogą się rozkoszować mieszkańcy bloków, w których głośniki w łazience byłyby dość wątpliwą atrakcją dla sąsiadów.

Z kolei miłośnicy muzyki pod prysznicem mogą instalować kabiny prysznicowe z wbudowanym modułem radiowym i głośnikami.