poniedziałek, Kwiecień 22, 2019

Gry strzelanki – jaki naprawdę jest ich wpływ na graczy?

0
Gry strzelanki - jaki naprawdę jest ich wpływ na graczy?

Gry strzelanki często są określane jako szkodliwe i wywołujące agresję, a przez to niezdrowe dla dzieci i młodzieży. Przypisywane im są negatywne cechy, a często wskazuje się je nawet jako przyczynę nieodpowiedniego zachowania. Ile jest w tym prawdy?

Nieodpowiednie zachowanie to skutek problemów

Niegrzeczne lub agresywne dzieci często stają się takie na skutek przemocy domowej, problemów w kontaktach z rówieśnikami lub nieleczonych zaburzeń psychicznych. Dorosłym łatwiej jest oczywiście zrzucić winę na gry strzelanki, co pozwala im pozbyć się poczucia winy i odpowiedzialności. Jednak badania naukowe jednoznacznie wykazują, że gry nie mają negatywnego wpływu na rozwój i zachowanie dzieci – wręcz przeciwnie!

Gry strzelanki są bardzo rozwijające

Podczas gry umysł człowieka jest maksymalnie skupiony – dlatego często tak trudno jest usłyszeć wołanie lub odpowiedzieć na zadane pytanie. Gry strzelanki multiplayer często są jeszcze trudniejsze i bardziej wymagające. Ich działanie opiera się na wspólnej grze nawet kilkuset osób na jednej mapie, więc zawodnik musi być czujny i przygotowany na ruchy przeciwników.

Gry strzelanki na PC uczą współpracy

Gry strzelanki multiplayer dają doskonałą sposobność do rozwijania umiejętności pracy w grupie. Nierzadko zadanie wymaga utworzenia drużyny i wspólnego wykonania misji. Gracz biorący udział w takim przedsięwzięciu poznaje wiele zalet, ale też i wad, z jakimi wiąże się praca w grupie. To doświadczenie, z którego można wyciągać wartościowe wnioski i wykorzystywać w prawdziwym życiu.

Gry strzelanki inspirują do poznawania

Gry strzelanki do pobrania motywują do poznawania świata. Każdy uczy się historii w szkole, ale bardzo często jest to jedyny kontakt z taką wiedzą. Gry pokroju Call of Duty oraz inne gry strzelanki 3D osadzone są w realiach prawdziwych wydarzeń historycznych. Gracz angażujący się w swoje zadanie szczegóły wydarzeń, w których uczestniczy, dzięki czemu czerpie jeszcze więcej rozrywki z gry i wiele się uczy. Dla dziecka nawet gra w Pasjansa Pająka na Windowsie może sprawić, że szybko nauczy się podstawowego nazewnictwa kart. Grając w gry takie jak Assassin’s Creed, można poznać ciekawostki historyczne i fakty, o których nie uczy się w szkołach.

Gry strzelanki multiplayer – gdzie je znaleźć?

W internecie gry strzelanki są bardzo popularne. Z łatwością można znaleźć rzetelny ranking ze szczegółowym opisem i ocenami graczy. To znakomity sposób na znalezienie dopasowanej do swoich wymagań pozycji, w którą można zagrać nawet online.

Kultowe gry na PC – sprawdź najlepsze tytuły

0
Kultowe gry na PC – sprawdź najlepsze tytuły

Branża gier jest jedną z największych na świecie. Przyczynił się do tego rozwój technologii i oddanie graczy, ale największą zasługę mają tytuły, które podbiły serca wszystkich fanów wirtualnej rozrywki. Sprawdź, jakie gry na PC przeszły do historii.

Marynarzu nie zapomnij się rozliczyć!

0
Marynarzu nie zapomnij się rozliczyć!

Każda osoba, posiadająca miejsce zamieszkania w Polsce, powinna złożyć do 30 kwietnia 2019 r. zeznanie podatkowe. Obowiązek rozliczenia się z osiągniętych w ubiegłym roku przychodów nie omija osób pracujących na morzu. Bez względu na to, czy pensję otrzymywały one od polskiego pracodawcy, czy od zagranicznej korporacji, jeżeli są obywatelami Polski, to muszą rozliczyć się z fiskusem.

Trudno rozliczyć podatek za pracę marynarzy

Każdy kogo zainteresowało rozliczanie podatków marynarzy po pewnym czasie stwierdzi, że jest to kwestia bardzo zawiła i niejednoznaczna. Trudne pod względem prawnym bywa również rozliczanie podatkowe rodzin marynarzy. Na Portalu Podatkowym jest już dostępne rozliczenie przygotowane przez Krajową Administrację Skarbową. Teoretycznie powinno ono obejmować cały przychód danej osoby za zeszły rok. W praktyce jednak KAS nie posiada danych o wynagrodzeniu otrzymywanym przez nią za granicą. W takim przypadku osoba ta będzie musiała samodzielnie rozliczyć się z Urzędem Skarbowym. Wiąże się to z wieloma wątpliwościami dotyczącymi interpretacji krajowych przepisów.

Gdzie szukać pomocy w razie problemów?

Podatki marynarskie i ich rozliczanie dostarczają wielu problemów natury prawnej. Osoby pracujące na zagranicznych statkach morskich, należących do firm mających siedzibę w państwach, które podpisały z Polską umowę o unikaniu podwójnego opodatkowania, rozliczają się inaczej, niż osoby pracujące na statkach pływających pod banderą państw, które takiej umowy nie posiadają. Do każdego przypadku należy podchodzić indywidualnie. Nie ma bowiem jasnych i jednoznacznych przepisów jak traktować podatki dla marynarzy. W celu przygotowania poprawnego zeznania podatkowego warto zasięgnąć porady prawnej. Na stronie internetowej: radcaprawny-trojmiasto.pl widnieją informacje z jakimi problemami mogą spotkać się marynarze przy składaniu deklaracji podatkowej. Doświadczony radca prawny pomoże szybko się z nimi uporać. Jeżeli osoby pracujące na morzu poszukują rozwiązania, które sprawi, że skutecznie uregulują swoje kwestie podatkowe, to kancelaria radcowska jest zdecydowanie odpowiednim dla nich miejscem.

Pokój gracza – jak urządzić idealne miejsce do grania

0
Pokój gracza - jak urządzić idealne miejsce do grania

Pokój gracza to nie jest zwykłe pomieszczenie – dla zamieszkującego go nastolatka, to świątynia, gdzie oddaje się swojemu ulubionemu kultowi i gdzie nic nie może go rozpraszać. Przed rodzicami urządzającymi pokój nastolatka, który większość wolnego czasu spędza grając na komputerze, stoi nie lada zadanie…

Prezent dla komputerowego geeka – 4 nowinki technologiczne, które na pewno go ucieszą!

0
Prezent dla komputerowego geeka – 4 nowinki technologiczne, które na pewno go ucieszą!

Każdy nas ma wśród znajomych jedną osobę, którą nie sposób nazwać inaczej niż komputerowych geek. Zastanawiasz się nad tym, czym obdarować takiego przyjaciela na urodziny czy też z innej okazji? Oto kilka pomysłów na prezenty, które z pewnością ucieszą miłośnika nowoczesnych gadżetów!

Pomoce naukowe online dla każdego ucznia

0
Pomoce naukowe online dla każdego ucznia

Żyjemy w czasach, w których Internet i urządzenia elektroniczne, takie jak laptop, tablet czy smartphone, które pozwalają na podłączenie się do sieci są w codziennym użyciu – zarówno przez dorosłych, młodzież, jak i dzieci. Z jednego punktu widzenia może to wyglądać na niepokojące zjawisko – coraz częściej relacje międzyludzkie przenoszą się do wirtualnego świata. Tam też szuka się wiedzy, również tej pomocnej każdemu uczniowi w szkole.

Wróżby online – dlaczego warto skorzystać?

0
Wróżby online

Wiele osób potrzebuje porad wróżek, wróżbitów, jasnowidzów czy doradców, co ma miejsce szczególnie wtedy, gdy nie wiedzą, którą ścieżkę życia obrać. W dobie współczesnego postępu technologicznego wróżenie online sukcesywnie poszerza grono zwolenników, stając się coraz bardziej rozpowszechnioną i lubianą formą kontaktu. Jest to szybka i wygodna usługa. Do równie istotnych atutów należy stosunkowo niska cena w porównaniu z kontaktem bezpośrednim. Co więcej gwarantują dyskrecję, minimalizując poczucie wstydu dlatego, że kontakt odbywa się w całości na drodze internetowej.

Wróżby online są prostym sposobem na uzyskanie pomocy w podjęciu decyzji. Portal ezoteryczny wrozbytarot.online skupia w swoim gronie tylko sprawdzonych i profesjonalnych doradców ezoterycznych. Przemawiają za nimi lata praktyki. Wszyscy posiadają bezkonkurencyjne doświadczenie, dzięki czemu wzbudzają zaufanie. Zajmują się szeroko rozumianą ezoteryką, dlatego są również terapeutami oraz uzdrowicielami.

Dlaczego warto korzystać po rejestracji?

Aby dokonać rejestracji na portalu wystarczy tylko podać nazwę użytkownika, adres e-mail, hasło oraz ustalić indywidualny kod PIN. Jest to tylko kilka kroków, dzięki którym zyskujesz możliwość znacznie tańszych połączeń z wróżką. Jedyne, co musisz zrobić to doładować swoje konto, a następnie wybrać bezpośredni numer stacjonarny do wróżki, z którą chcesz się skontaktować. Jest on dostępny z każdego zakątka na świecie jak i z Polski tak i z zagranicy. Jeśli dana wróżka online, jest w tym momencie nieosiągalna możesz się rozłączyć i wówczas nie ponosisz żadnych kosztów związanych z połączeniem. Oprócz tego, rejestrując się otrzymujesz szansę na częste promocje związane z doładowywaniem konta. Dzięki temu nigdzie nie znajdziesz tak konkurencyjnej oferty. Rozmawiasz z wróżką w najniższych cenach – żaden portal nie oferuje tak niskich cen za połaczenia z tymi samymi wróżkami! Nie tylko w całej Polsce, ale i za granicą!

Tarot online – co Ci powie?

Tarot online cechuje się największą skutecznością, dlatego jest doskonałą metodą wróżenia przez Internet lub telefon. Jest odpowiedni dla każdej dorosłej osoby. Jedyne przeciwwskazanie stanowi ciąża. Tarot od wieków zachwyca i fascynuje. Dostosowany jest po indywidualne potrzeby i datę urodzenia. Dzięki niemu uzyskamy odpowiedź na wszystkie nurtujące nas tematy i życiowe sytuacje. Dzięki naszym zaangażowanym wróżkom na portalu wrozbytarot.online znaleźć możesz darmowe wróżby w postaci horoskopów – codziennie Wróżka Lusi pisze horoskop połączony z wydźwiękiem numerologicznym na dany dzień, co tydzień AstroNumerolog Eva HL pisze horoskop tygodniowy, a co miesiąc nagrywa swój horoskop miesięczny Wróżbita Oskar Rybczyński – Saleos.

Sms do wróżki – jak to działa?

Na portalu WrozbyTarot.Online, wysyłając  sms do wróżki otrzymujesz odpowiedź do 1200 znaków. Jest to jedyny portal ezoteryczny, który posiada taką konkurencyjną ofertę. Stanowi to znaczące wyróżnienie na tle pozostałych serwisów, które odpisują w maksymalnie 160 znakach. U nas Wróżki odpowiadają więcej niż jednym słowem czy zdaniem! Ponadto po skończonej rozmowie i odebranej wiadomości SMS, portal nie udostępnia Twoich danych, ani nie używa ponownie Twojego numeru! Dane osobowe naszych klientów traktujemy bardzo poważnie, nie wysyłamy spamu do naszych klientów, nie sprzedajemy numerów telefonów żadnym firmom, instytucją, a treści SMSów są 3 dni po zakończonym ruchu telekomunikacyjnym usuwane z systemów. Pamiętaj wróżby online to dyskrecja i czysty regulamin bez żadnych niejasności.

Wartym zwrócenia uwagi przede wszystkim są portale, które po wysłaniu przez klienta SMSa z jasnym, prostym pytaniem odpowiadają: „Widzę, ze…. o kurcze! To ważne, pisać dalej?” -> Tak, nasz portal też uważa to za szczyt bezczelnosci – u nas wróżki mają zakaz wysyłania takich smsów – Jeśli zaawansowany algorytm znajdzie taką treść od razu wysyła takiego SMSa do Biura Obsługi Klienta naszego portalu, który bezdyskusyjnie zwalnia daną wróżką. Dla nas jako portalu to jest jasne – że skoro klient zadał jasne pytanie, to chce wiedzieć wszystko na temat tego pytania. Jako jedyni uczciwie podchodzimy do takich kwestii! Warto wziąć to pod uwagę przy wyborze portalu z wróżbami online.

Co powinien posiadać każdy miłośnik gier?

0
Co powinien posiadać każdy miłośnik gier?

Jesteś fanem wirtualnej rozrywki i wolne chwile spędzasz grając online z przyjaciółmi z internetu? W takim razie koniecznie zapoznaj się z akcesoriami, dzięki którym każda gra jeszcze bardziej zyska na dynamice, a Twój komfort będzie o wiele wyższy. Sprawdź które przedmioty będą i niezbędne!

Jak zrobić serwer dedykowany? Jak postawić serwer dedykowany?

0
Jak zrobić serwer dedykowany? Jak postawić serwer dedykowany?

Trochę teorii, czyli czym właściwie jest serwer dedykowany

W tym artykule dowiesz się, czym jest serwer dedykowany oraz co trzeba zrobić, by go uruchomić. Serwer dedykowany jest prywatnym komputerem, który pełni rolę serwera. Jest to serwer prywatny. Użytkownik serwera dedykowanego ma prawo zainstalować oprogramowanie oraz konfigurować system operacyjny. Cała moc obliczeniowa wraz z pamięcią należy do właściciela. Jest on dużo droższy i bardziej zaawansowany od serwera VPS. Z serwera dedykowanego korzystają głównie osoby używające protokołu SSH, którzy korzystają z systemu Linux lub mają zdalny pulpit. Z serwerów tych korzystają głównie duże firmy, szczególnie te, które mają w swojej ofercie usługi internetowe. Takie firmy to głównie dostawcy takich usług internetowych jak: poczta, strony www, radia i telewizje internetowe, serwery, hostingi czaty oraz inne aplikacje. Dla większości ludzi ten typ serwera jest zbyt zaawansowany i przede wszystkim za drogi.

Dlaczego warto wykupić serwer VPS w cal.pl?

Serwer VPS (ang. Virtual Private Server) jest zwirtualizowanym prywatnym serwerem. Jest on wydajny, dynamiczny i bezpieczny. Inwestując w serwer VPS możesz sam skonfigurować serwer. Wszystko to otrzymujesz dzięki panelowi administracyjnemu oraz dostępowi root przez SSH. Klienci Cal mają możliwość logowania się powłoki shell. Aktywacja serwera VPS jest bezpłatna. Z nami staniesz się administratorem systemu operacyjnego. Będziesz miał do niego całkowity dostęp. Cal oferuje również hosting dowolnej ilości stron internetowych. Posiadają duże doświadczenie, wynajmują serwery i hostingi od 2004 roku. Liczba obsłużonych przez nich klientów sięga już przeszło dwieście tysięcy osób. Nasze serwery VPS są cechują się dużą dynamiką, stabilnością i bezpieczeństwem. Takie działanie zapewnia wysokiej jakości oprogramowanie oraz środowisko wirtualizacji OpenVZ. Specjaliści Cal pracują non-stop, codziennie, 24 godziny na dobę. Współczynnik dostępności usług w czasie trwania okresu rozliczeniowego (SLA) jest na poziomie 99,9%. W swojej ofercie posiadają cztery pakiety serwerów

  • VPS Start,
  • VPS Extra,
  • VPS Pro
  • VPS Turbo

Biorąc pod uwagę konkurencje, ceny usług cal są bardzo korzystne. Najtańszy pakiet -VPS Start to koszt zaledwie 49 zł miesięcznie, Klienci wraz z każdym pakietem mają: dostęp do panelu wirtualizacji, dostęp root przez SSH, Backup FTP serwera. Dostępna jest także instalacja panelu DirectAdmin. Co ważne oferują bezpłatną pomoc techniczną i reinstalację systemu. Istotne jest to, że każdy serwer VPS w cal.pl zapewnia dostęp do serwera fizycznego, którego zasobów nie przekroczy. Stąd nie musisz się obawiać o żadne przeciążenia spowodowane przez innych użytkowników. Użytkownicy serwera VPS z serii Managed dodatkowo otrzymują dedykowanego konsultanta. Jest on w stałym kontakcie z klientem. Służy pomocą i doradza. Dedykowany konsultant chętnie pomoże Ci wyborze oprogramowania, rozwiąże problemy techniczne. Jak widać serwery dedykowane nie są dobrym rozwiązaniem dla większości użytkowników. W przeciwieństwie do serwerów dedykowanych, serwery VPS cechuje dobry stosunek jakości do ceny. Już dziś zaufaj profesjonalistom i wykup serwer VPS w cal.pl.

Skuteczny antywirus na telefon

0
Skuteczny antywirus na telefon

Każdy z nas codziennie korzysta ze swojego telefonu, odwiedzamy dziesiątki stron, otwieramy liczne aplikacje. Wszędzie tam kryje się potencjalne zagrożenie w postaci złośliwego oprogramowania oraz wirusów. Zarówno smartphony, jak i tablety, zwłaszcza te działające na najbardziej popularnym systemie, czyli Androidzie są w takim samym stopniu atakowane jak komputery stacjonarne. By zabezpieczyć się przed ryzykiem utraty danych lub nawet uszkodzenia urządzenia, warto zainstalować antywirus na telefon – polecamy produkt https://www.kaspersky.pl/android-security

Jakie rozwiązanie wybrać

Na rynku w tej chwili jest bardzo dużo programów antywirusowych dla urządzeń mobilnych, jednak nie wszystkie mają rozbudowane funkcje i nie są wystarczająco często aktualizowane. Jednym z najbardziej godnych polecenia przykładów tego rodzaju oprogramowania jest Kaspersky Internet Security for Android. Ten antywirus został ze sklepu Google ściągnięty ponad 50 milionów razy, a liczba ta ciągle rośnie.

Klienci chętnie wybierają ten program, ponieważ zapewnia on bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa, działając na wielu poziomach. Nie tylko chroni dane zgromadzone w pamięci urządzenia, ale także pozwala na czynności zwiększające komfort korzystania z internetu na sprzęcie mobilnym.

Można śmiało powiedzieć, że programy z logo Kaspersky są gwarancją jakości, skutecznego działania i bezpieczeństwa dla każdego urządzenia, na którym są zainstalowane. Dlatego warto zapoznać się z najważniejszymi cechami, jakie oferuje ten antywirus na telefon.

Kaspersky Internet Security for Android — kluczowe funkcje

Wykorzystane przy tworzeniu tego oprogramowania technologie skutecznie blokują szkodliwe aplikacje, nie pozwalają na otwieranie niebezpiecznych lub podejrzanych odnośników. Jedną z bardzo użytecznych opcji jest blokowanie niechcianych połączeń telefonicznych oraz wiadomości tekstowych.

Jako że antywirus ten stworzony został z myślą o smartphonach, umożliwia także ochronę danych, historii połączeń, kontaktów. Nawet gdy telefon zostanie skradziony, niepożądane osoby nie będą w stanie dostać się do zapisanych w pamięci urządzenia informacji. Ochrona, jaką uzyskuje użytkownik, może być rozszerzona o produkty z systemem Android Wear, co jest praktycznym i wygodnym rozwiązaniem.

Wszystkie te funkcje w żaden sposób nie wpływają na szybkość działania telefonu, a obsługa i instalacja jest prosta. Kaspersky Internet Security for Android jest bardzo rozbudowanym antywirusem na telefon, oferuje wiele przydatnych funkcji. Gdy zależy nam na bezpieczeństwie, aplikacja ta wydaje się najlepszym rozwiązaniem.