sobota, Sierpień 15, 2020

Czy internet na kartę sprawdzi się w domu?

0
Czy internet na kartę sprawdzi się w domu

Mobilny internet to najlepsza propozycja dla osób, które cenią sobie elastyczność. Czy takie rozwiązanie sprawdzi się w roli interentu domowego? Poznaj możliwości internetu na kartę w Orange!

Internet na kartę w Orange wykorzystuje technologię LTE, która znana jest również pod nazwą 4G. Internet dociera do odbiorców za pośrednictwem fal radiowych, a dzięki gęstej sieci nadajników BTS usługa ta dostępna jest na terenie całej Polski (w zasięgu nadajników Orange jest ponad 99% populacji naszego kraju). Internet na kartę jest najlepszym rozwiązaniem jeżeli do Twojego miejsca zamieszkania nie dotarła jeszcze infrastruktura naziemna. Internet na kartę to również wyjątkowo nieskomplikowane rozwiązanie – aby z niego korzystać, nie musisz  przeprowadzać w mieszkaniu żadnych dodatkowych prac instalacyjnych. To rozwiązanie sprawdza się więc doskonale, jeżeli mieszkasz w wynajętymi mieszkaniu lub często zmieniasz miejsce pobytu.

Proste rozwiązanie

Aby korzystać z internetu na kartę w Orange, potrzeby będzie Ci router, który obsługuje technologię LTE, oraz aktywna karta SIM. Z pomocą routera stworzysz sieć W-Fi, z której będą mogły korzystać wszystkie domowe urządzenia. Zamiast routera wykorzystać możesz także smartfona. Wystarczy, że użyjesz opcji „udostępnianie internetu”. Internet na kartę w Orange zapewnia wysoką prędkość pobierania danych (do 225 Mb/s) i wysyłania (do 45 Mb/s). Taka przepustowość bezprzewodowego łącza umożliwi Ci wygodne korzystanie ze stron internetowych czy portali społecznościowych, szybkie pobieranie plików i płynne oglądanie filmów on-line. Warto jednak pamiętać, że na prędkość domowego internetu na kartę wpływa wiele niezależnych od operatora czynników: odległość użytkownika od nadajnika, aktualne obciążenie infrastruktury sieciowej, pogoda, uformowanie terenu czy gęstość zabudowy.

Szybkie doładowanie karty

W Orange na kartę swoje konto możesz doładować błyskawicznie, bez wychodzenia z domu. Wszystk dzięki platformie Orange Doładowania: https://doladowania.orange.pl/.  Za doładowanie on-line w Orange możesz zapłacić BLIK-iem, kartą kredytową (MasterCard lub Visa) lub przelewem internetowym.  Za każde doładowanie on-line otrzymasz pakiet 5 GB. Jego ważność uzależniona jest od kwoty doładowania:

 • 5 zł – pakiet ważny 2 dni
 • 10 zł – pakiet ważny 5 dni
 • 25 zł – pakiet ważny 14 dni
 • 30 zł – pakiet ważny 14 dni
 • 40 zł – pakiet ważny 14 dni
 • 50 zł – pakiet ważny 14 dni
 • 100 zł – pakiet ważny 14 dni
 • 200 zł – pakiet ważny 14 dni.

Artykuł sponsorowany.

Etui na telefon w prezencie – czy warto zdecydować się na taki upominek?

0
Etui na telefon w prezencie

Prezenty mają to do siebie, że często są nieprzemyślane. Obdarowujemy kogoś upominkiem, który może być ładny, może również podobać się nam, ale w żaden sposób nie jest on praktyczny. Takie prezenty mogą bardzo szybko wylądować na dnie szuflady i ulec zapomnieniu. Warto więc postawić na coś, co zostanie z daną osobą na dłużej oraz co będzie funkcjonalne. Do takich prezentów bez wątpienia należy etui na telefon.

Dlaczego etui na telefon w prezencie?

Praktycznie każdy z nas ma smartfona. Większość z nas używa go regularnie do spraw związanych z zawodem oraz w celach rozrywkowych i dla relaksu. Nic więc dziwnego, że tak dużą popularnością cieszą się różnego rodzaju etui na telefon. Również jako prezent. Czasami ciężko jest nam wydać nieco więcej pieniędzy na obudowę do smartfona, która będzie spełniała nasze wszystkie oczekiwania. Najgorszej jakości zabezpieczenia do telefonu potrafią bowiem bardzo szybko tracić swoje walory zarówno estetyczne, jak i praktyczne. Dlatego świetnym pomysłem jest wyręczenie kogoś i podarowanie mu oryginalnego pokrowca na telefon, który przez kolejne lata będzie stanowił ozdobę urządzenia, a nie szpecił go.

Jakie etui do telefonu wybrać na prezent?

Etui na prezent to świetny pomysł. Szczególnie gdy widzimy, że dana osoba takiego nie posiada, a stara się dbać o swojego smartfona. Również jest to dobry pomysł, jeśli stary pokrowiec danej osoby nadaje się już tylko i wyłącznie do wymiany. Jednak na jaki rodzaj dokładnie się zdecydować?

Wszystko zależy od stylu życia i preferencji osoby obdarowywanej. W niektórych przypadkach zdecydowanie lepszym prezentem okaże się etui pancerne niż zwykły gumowy, czy silikonowy case. Tego typu wzmocniona obudowa przyda się w szczególności osobom, które wykonują ciężkie prace, chociażby na budowie.

Jeśli chcemy sprezentować komuś case na telefon, a wiemy, że dana osoba bardzo często używa smartfona i jest on jej często potrzebny nawet w pracy, to warto zastanowić się nad zwykłym gumowym lub silikonowym case’m. Dla osób nieco bardziej dojrzałych i poważnych być może najlepszym rozwiązaniem będzie wersja przeźroczysta. Młodsi na pewno ucieszą się z kolorowego etui np. z ulubioną postacią z gry lub kreskówki.

A może etui na telefon ze zdjęciem?

Niektóre osoby są dla nas naprawdę wyjątkowe. Nic więc dziwnego, że chcemy je obdarowywać wyjątkowymi prezentami. Case na telefon może być zwykłym gadżetem, który spełni swoją funkcję, ale w żaden sposób nas nie zachwyci. Chyba że zdecydujemy się na jego spersonalizowaną wersję z własną, wybraną przez nas grafiką. Taki prezent świetnie nada się dla każdego członka rodziny lub dla osoby, która po prostu jest bliska naszemu sercu.

Na grafice może znaleźć się ulubiony obrazek, zdjęcie z miejsca, które dana osoba lubi albo wizerunek kogoś dla niej bliskiego. Dziadkom możemy wręczyć etui na telefon ze zdjęciem wnuczków, partnerce nasze zdjęcie a rodzicom zdjęcie całej najbliższej rodziny.

Jak działa fotowoltaika?

0
Jak działa fotowoltaika

O ekologii uczą się już nawet najmłodsze dzieci. W przyszłości z pewnością konieczne będzie przejście na wyłącznie ekologiczne rozwiązania, między innymi w energetyce. Odnawialne źródła energii wielu osobom kojarzą się jeszcze z byciem zaledwie dodatkową opcją, tymczasem okazuje się, że mogą one być podstawą energetyki. Szczególną uwagę warto zwrócić na fotowoltaikę, która jest dostępna praktycznie dla każdego. Jak to dokładnie działa?

Jak spędzać wolny czas?

0
Jak spędzać wolny czas

Dziś mnóstwo osób, zwłaszcza młodych swój wolny czas zazwyczaj spędza przy komputerze grając w ulubione gry, które to wprowadzają w wirtualny świat i dostarczają mnóstwo emocji. Tymczasem istnieje mnóstwo innych, ciekawych propozycji na dobrą zabawę. Zatem jak spędzać wolny czas z przyjaciółmi czy też w gronie rodzinnym?

Szybki internet mobilny – dlaczego warto go wybrać?

0
Szybki internet mobilny

Szybki, niezawodny, dostępny zawsze tam, gdzie tego potrzebujesz. Internet mobilny to rozwiązanie niezwykle potrzebne zwłaszcza teraz – gdy świat walczy z pandemią koronawirusa, a wielu Polaków pozostało w domach, by pracować lub uczyć się zdalnie. Od teraz nie musisz martwić się, o to czy pakiet internetu, którym dysponujesz, wystarczy Ci do końca miesiąca. Naprzeciw Twoim potrzebom wychodzi bowiem T-Mobile ze swoją ofertą szybkiego internetu mobilnego!

Internet mobilny w czasach koronawirusa

COVID-19, koronawirus, pandemia – te słowa nie schodzą dziś z ust ludzi na całym świecie. Odgórne restrykcje ograniczyły możliwość swobodnego wychodzenia z domu, spotykania się z przyjaciółmi, odwiedzania galerii handlowych, kin, teatrów. Zmiany zaszły również w zakresie pracy i edukacji. W myśl akcji #zostańwdomu wielu pracowników rozpoczęło pracę zdalną, a uczniowie i studenci sięgnęli po naukę online. Jak widać, w dobie globalnej pandemii niezbędny okazuje się więc dostęp do szybkiego internetu mobilnego. Po pierwsze: z łatwością można zainstalować go samodzielnie, co oznacza, że nie trzeba wzywać ekipy zewnętrznej i narażać siebie czy swoich bliskich na zarażenie wirusem. Po drugie: internet mobilny to pewność, że można swobodnie korzystać z niego w każdym miejscu. Nie ma więc znaczenia, czy na czas izolacji zaszyłeś się w swoim domu, na działce czy w rodzinnym domku w zacisznym miejscu, do którego dotychczas przyjeżdżaliście tylko na czas wakacji. Bez względu na to, gdzie jesteś, możesz bez obaw i jakichkolwiek ograniczeń korzystać z pakietu internetu mobilnego.

Pakiety internetu mobilnego w T-Mobile

Magentowa sieć w zakresie szybkiego internetu mobilnego oferuje kilka pakietów do wyboru (szczegóły znajdziesz na stronie https://www.t-mobile.pl/internet-mobilny/cat10032.chtml). W zależności od tego czy zdecydujesz się na internet z urządzeniem czy nie, mogą pojawić się niewielkie różnice cenowe w poszczególnych pakietach, które wynoszą zaledwie kilka złotych miesięcznie.

W wariancie z urządzeniem do dyspozycji masz pakiety:

 • 30 GB internetu za 29 zł miesięcznie,
 • 50 GB internetu za 39 zł miesięcznie.

Jeśli natomiast chcesz dołączyć do grona nowych klientów T-Mobile, ale nie potrzebujesz dodatkowego urządzenia, to masz aż… 4 opcje do wyboru:

 • internet mobilny 20 za 20 – za 20 zł miesięcznie możesz swobodnie korzystać z 20 GB internetu,
 • 25 GB internetu mobilnego za 25 zł miesięcznie,
 • 30 GB internetu za 27 zł miesięcznie,
 • 50 GB internetu mobilnego za 35 zł co miesiąc.

Jak widzisz, masz wiele możliwości – wybierz wariant, który jest najlepiej dostosowany do Twoich potrzeb i swobodnie korzystaj z sieci mobilnej!

A gdy wszystko wróci do normy i pandemia odejdzie w zapomnienie, będziesz mógł bez przeszkód zabrać swojego laptopa z dostępem do szybkiego internetu mobilnego, gdzie tylko zechcesz. Praca na zielonej trawce, np. w pobliskim parku, a może w ulubionej kawiarni? Taki scenariusz już wkrótce może się ziścić pod warunkiem, że dołączysz do akcji #zostańwdomu i cierpliwie przeczekasz ten nietypowy czas. W końcu wszystko wróci do normy!

Materiał partnera.

Pogwarancyjny serwis Apple w mieście Gdańsk

0
Pogwarancyjny serwis Apple w mieście Gdańsk

Decydując się na zakup sprzętu mamy nadzieję na to, że będzie służył nam przez jak najdłuższy okres czasu. Produkty elektroniczne marki Apple cieszą się powszechnym uznaniem i sławą. Laptopy czy telefony komórkowe sygnowane jabłkiem to gwarancja niezawodności i prestiżu. Jednak każdy sprzęt nawet ten produkowany przez czołowe firmy ulega uszkodzeniu. Bardzo często zdarza się to także po upływie terminu gwarancji. Co zrobić? Przede wszystkim nie wpadać w panikę lecz udać się do Serwisu Apple Gdańsk, który rozwiąże nasze problemy nawet wtedy gdy gwarancja wygasła dawno temu.

Serwis pogwarancyjny – to znaczy jaki?

Serwisy pogwarancyjne zajmują się urządzeniami, którym upłynął termin gwarancyjny lub uszkodzeniami i usterkami, których gwarancja nie przewiduje. Serwisy te to miejsca bardzo praktyczne, dzięki którym nie musisz kupować od razu nowego sprzętu w momencie gdy obecny się zepsuł, a gwarancja minęła. Specjaliści zajmą się także naprawą uszkodzeń, które wynikły na skutek twoich ingerencji, a których gwarancja nie dopuszcza. Serwis Apple oprócz działań naprawczych zajmie się konserwacją telefonu czy laptopa dzięki czemu łatwiej będzie utrzymać je w odpowiednim stanie. Zmniejszy to także prawdopodobieństwo powstania usterki czy poważnego problemu. 

Czym zajmuje się serwis Apple w Gdańsku?

Pogwarancyjny serwis działający na terenie Gdańska, specjalizuje się w naprawie produktów firmy Apple. Sprzęt ten znany na całym świecie wymaga odpowiedniego traktowania i znajomości. Dlatego jeśli twój telefon komórkowy lub laptop potrzebują natychmiastowej naprawy wybierz sprawdzony, profesjonalny serwis. Pracownicy są przygotowani do pracy z określonym sprzętem oraz posiadają specjalistyczne narzędzia, które nie uszkodzą delikatnej materii twojej własności. Serwis Apple Gdansk zadba o to aby twój sprzęt wrócił do Ciebie w jak najszybszym czasie, naprawiony i gotowy do dalszej pracy oraz wyzwań. Koniec gwarancji już nie jest równoznaczny z zakupem nowego laptopa czy telefonu. Pracownicy serwisu zajmą się każdym sprzętem i każdym uszkodzeniem. Postarają się oni znaleźć rozwiązanie najbardziej korzystne, również pod względem finansowym. Uszkodzona płyta główna nie będzie już wyrokiem – serwisanci wskażą Ci co należy wymienić i podejmą się tego. Twoje zgłoszenie będzie dla nich priorytetem – w najkrótszym czasie postarają się zrobić wszystko aby sprzęt, który do Ciebie wróci był naprawiony i gotowy do działania.

Jaką mysz do gier kupić?

0
Jaką mysz do gier kupić

Kupując komputer do gier, myszka staje się jednym z najważniejszych elementów sprzętu. Jest ona niczym innym jak wirtualnym przedłużeniem ręki, dlatego warto zastanowić się nad jej wyborem, aby dobrać nie tylko jej odpowiednią wielkość, ale także wyprofilowanie i parametry techniczne odpowiadające za precyzję prowadzenia. Jak zatem kupić najlepszą mysz do gier? Prezentujemy dwa przykładowe model Corsair oraz Logitech, dostępne na stronie: https://www.oleole.pl/myszy-komputerowe,podswietlane-elementy!tak.bhtml.

 1. Corsair Harpoon RGB – dobry i ekonomiczny wybór
 2. LogitechG502 Hero High Performance – stworzony dla prawdziwych graczy
 3. Myszy do gier – podsumowanie

Corsair Harpoon RGB – dobry i ekonomiczny wybór

Na pierwszy ogień testów idzie Corsair Harpoon RGB. Sprzęt ten zwrócił na siebie uwagę wielu graczy z wielu powodów. Przede wszystkim wyróżnia się on ceną, która mieści się w granicach 100 złotych. Jest zatem dość niska cena jak za myszkę, która jest dedykowana do gier. Z reguły modele są znacznie droższe i mogą kosztować w okolicy 200-300 złotych.

Jednym z wyróżników tej marki jest podświetlane logo RGB, którego kolor można dowolnie wybrać. Gracze zwracają także uwagę na minimalistyczny wygląd, co w tym przypadku jest jak najbardziej na plus. Ponadto myszka jest dobrze wyprofilowana i posiada 6 dodatkowych przycisków, które są wygodnie rozmieszczone.

Jak jednak wyglądają parametry techniczne? Jak się okazuje, za tę cenę otrzymujemy solidny produkt. Czułość myszy wynosi aż do 6 tysięcy dpi,a długość kabla to 1,8 metra. Na spodzie urządzenia znajdują się cztery ślizgacze o twardej strukturze, dzięki czemu unikniemy problemów ze ślizgiem. Minusem urządzenia jest brak dodatkowego oplotu kabla, który jest spotykany przy wielu konkurencyjnych modelach. Jednakże biorąc pod uwagę wszystkie parametry techniczne, stosunek ceny do jakości oraz wygodę obsługi model Corsair Harpoon RGB jest jak najbardziej godny polecenia.

Logitech G502 Hero High Performance – stworzony dla prawdziwych graczy

Co zaś ma nam do zaoferowania konkurencja? Logitech G502 Hero High Performance jest warte swojej ceny. Jeszcze dokładniejsze czujniki oraz programowalne przyciski zapewnią nam maksymalne wrażenia w trakcie rozgrywek.

Logiitech w tym modelu wprowadziło zaawansowany czujnik optyczny. Będzie on odpowiadać za śledzenie ruchu, czułość do 16 tysięcy dpi, a nawet podświetlenie RGB. Jeśli zatem lubimy grać w gry akcji, zręcznościowe, a przede wszystkim MMORPG, gdzie gramy w zespole, takie funkcje myszki będą nam jak najbardziej potrzebne.

To, co również wyróżnia ten model to także możliwość dopasowywania jego funkcji. Każda mysz do gier jest wyposażona w wiele przycisków, dobrze zatem, aby były one programowalne, abyśmy mogli grać tak jak nam wygodnie. W przypadku Logitech G502 Hero High Performance mamy do czynienia aż z 11 przyciskami, do których możemy tworzyć indywidualne profile.

Na naszą korzyść działa również możliwość modyfikacji sposobu przesuwania się myszy i eksperymentowania z pozycjami oraz równowagą. Wszystko to jest możliwe dzięki wbudowanym ciężarkom, które podobnie jak przyciski, można konfigurować i dostosowywać do swoich potrzeb.

Myszy do gier – podsumowanie

Jaką zatem mysz do gier wybrać? Wszystko oczywiście zależy od naszych indywidualnych potrzeb. Model Corsair Harpoon RGB jest dobrym, ekonomicznym rozwiązaniem. Za tę cenę (około 100 złotych) nie powinniśmy być niezadowoleni. Mysz tego typu sprawdzi się zwłaszcza wtedy, kiedy jesteśmy „niedzielnymi graczami”, a zwykłe modele nie są wystarczające. Z kolei Logitech G502 Hero High Performance to wydatek rzędu 200-300 złotych, jednakże cena ta jest jak najbardziej odpowiednia w stosunku do jakości, jaką otrzymujemy. Model ten jest dedykowany dla graczy, którzy wymagają od myszy znacznie więcej.

Koncentratory USB, czyli akcesoria dla każdego specjalisty

0
koncentratory USB

Jesteś osobą, która ma wysokie oczekiwania pod względem zaawansowania technologicznego sprzętu komputerowego? Chociaż nie każdy z nas potrzebuje super wydajnych i innowacyjnych podzespołów, czasem średniej klasy układ przydatny jest w każdym domu – w końcu nawet rozrywka lub edukacja może wymagać zastosowania mocnych parametrów, biorąc pod uwagę oprogramowanie graficzne wykorzystywane przez amatorów lub najnowsze gry.

Czy jest jednak prosta sztuczka, która potrafi usprawnić Twój komputer? Okazuje się, że nie musisz od razu kupować zaawansowanych części. Czasem wystarczą jedynie koncentratory USB, dzięki którym do jednego komputera podłączysz o wiele więcej urządzeń wspierających pracę.

Czym są koncentratory USB?

Są to niewielkie urządzenia, które możemy porównać do rozdzielacza USB. Koncentratory USB należy podłączyć do gniazda, by otrzymać dostęp do dużo większej liczby portów. Należy jednak wcześniej sprawdzić informacje odnośnie zasilania, ponieważ jeśli Twoje akcesoria w postaci myszki, klawiatury, głośników, słuchawek i innych dodatków wymagają źródła zasilania przy pomocy portu USB, może okazać się, że gniazdo po prostu nie wytrzyma obciążenia i przestanie pracować lub zostanie uszkodzone. Na szczęście zaawansowane konstrukcje przygotowane są na to, udostępniając użytkownikom możliwość podłączenia ich do gniazdka elektrycznego lub innego źródła zewnętrznego zasilania.

Jak wybrać odpowiedni model?

Biorąc pod uwagę ilość dostępnego asortymentu, każdy bez problemu znajdzie wyposażenie dostosowane do własnych indywidualnych oczekiwań. Oznacza to, że koncentratory USB mogą zaoferować zróżnicowaną ilość portów. Jeśli więc nie planujesz do jednego komputera podłączać 10, czy 15 innych urządzeń, możesz wykorzystać produkt posiadający zaledwie 3-4 dodatkowe gniazda. To również zapewni Ci maksymalizację komfortu eksploatacji, ponieważ nie będziesz musiał przejmować się brakiem dostępnych możliwości lub

Gdzie szukać i jak eksploatować akcesoria

Sklepy komputerowe to najlepsze miejsce, w którym znajdziesz zaawansowane koncentratory USB. Są one dostępne jednak również w ogólnych sieciach handlowych ze sprzętem RTV i AGD. Pamiętaj jednak, że specjalistyczni dystrybutorzy ukierunkowani na konkretnych klientów, zawsze lepiej selekcjonują dostępny sprzęt, dobierają producentów i asortyment pod względem jakości i przede wszystkim prezentują jedynie najlepsze rozwiązania w dużo niższych cenach. Warto czasem zaufać sklepom internetowym lub lokalnym dostawcom, którzy pozwolą Ci zaoszczędzić dodatkowe środki.

Prawidłowe ładowanie smartfona

0
Prawidłowe ładowanie smartfona

Baterie we współczesnych smartfonach różnią się zasadniczo od ogniw, które były montowane jeszcze kilkanaście lat temu. Niestety pewne przyzwyczajenia, które utrwaliliśmy sobie w dobie pierwszych telefonów komórkowych, pozostały do dzisiaj. Dlatego warto odświeżyć swoją wiedzę na temat poprawnego ładowania smartfona. Dzięki temu będziemy mogli cieszyć się wysoką wydajnością baterii przez długi czas.

Czym jest efekt pamięci ogniwa?

Efekt pamięci dotyczy starszych modeli telefonów. Polega on na tym, że ładując baterię tuż przed całkowitym rozładowaniem, jej rzeczywista wydajność ulegała zmniejszeniu. Najlepiej zrozumieć to na konkretnym przykładzie. Jeżeli wielokrotnie zaczynamy ładować telefon, kiedy stan baterii spada np. do 10%, to po pewnym czasie jej rzeczywista pojemność zmniejszy się o 10%. W obecnie produkowanych bateriach ten problem już jednak nie występuje.

Dlaczego nie można rozładowywać telefonu?

Aby zachować wydajność baterii na wysokim poziomie przez dłuższy czas, nie można doprowadzać do jej całkowitego rozładowywania. Obecnie produkowane akumulatory dużo lepiej znoszą częste, ale krótsze ładowanie. Jeżeli za każdym razem będziemy rozładowywać baterię telefonu do zera, to po pewnym czasie wydajność baterii znacząco spadnie.

Dlaczego zbyt długie ładowanie szkodzi?

Dużym błędem jest także podłączanie telefonu na noc i odłączanie go dopiero rano. W ten sposób możemy wywołać tzw. stres baterii. Faktem jest, że po osiągnięciu pełnego poziomu naładowania system odcina zasilanie z gniazdka. Po chwili jednak, gdy bateria rozładuje się w niewielkim stopniu, zasilanie jest ponownie włączane. Nie wywoła to jej przeładowania, ale spowoduje rozgrzewanie baterii, co w dłuższej perspektywie jest szkodliwe dla ogniwa.

Czy należy ładować baterię do pełna?

Baterii w smartfonie nie należy za każdym razem ładować “do pełna”. Optymalny zakres to 30-90%. Raz na jakiś czas dobrze jest naładować baterię do poziomu 100%. Nie powinniśmy też przesadzać z opcją szybkiego ładowania. Ta funkcja jest oczywiście wygodna, ale powoduje rozgrzewanie się baterii. A to ma już negatywny wpływ na trwałość ogniwa. Ze względu na ryzyko przegrzania dobrze jest unikać wystawiania telefonu na działanie promieni słonecznych. Smartfony nie lubią także siarczystych mrozów. Skrajne temperatury obniżają żywotność baterii.

Jakiej ładowarki używać do ładowania?

Jednym z większych błędów użytkowników smartfonów jest ładowanie urządzenia za pomocą niefabrycznej ładowarki. Tylko markowe ładowarki są w pełni kompatybilne z określonymi modelami smartfonów. Tanie zamienniki nie muszą być wcale gorszej jakości. Nie są jednak odpowiednio „zestrojone” z baterią, co ma na nią bardzo negatywny wpływ i może powodować uszkodzenie ogniwa.

Bateria to element smartfona, który z czasem ulega eksploatacji. Prawidłowe użytkowanie telefonu sprawi, że ogniwo zachowa swoją wydajność przez długi czas. Wymieniając baterię na nową, warto skorzystać z oferty, jaką przygotowała Hurtownia GSM w Warszawie GSMOK.eu. Dzięki temu można bez trudu dobrać baterię idealnie dopasowaną do konkretnego smartfona.

Mysz przewodowa czy bezprzewodowa – co wybrać?

0
Mysz przewodowa czy bezprzewodowa

Z każdym kolejnym rokiem można zaobserwować coraz większe dążenie do bezprzewodowości we wszystkich rodzajach technologii, zwłaszcza tej użytkowej. Niezwykłą popularność w ciągu ostatnich kilku lat zyskały chociażby bezprzewodowe słuchawki douszne, co można zauważyć czytając jakikolwiek portal technologiczny https://techpolska.pl/. Komputerowe myszy bezprzewodowe to żadna nowość, ponieważ istnieją już od wiele lat, ale mimo to wciąż nie udało im się skutecznie wyprzeć klasycznych słuchawek przewodowych. Wobec tego które myszy są lepsze – przewodowe czy bezprzewodowe?

Zalety myszy przewodowych

Do niewątpliwych zalet myszy przewodowych należy fakt, że nie trzeba ich ładować ani dokupywać ciągle nowych baterii. Jedyna opłata związana z myszką to pierwotna cena zakupu – później nie musimy już do niej „dokładać”.

Myszy przewodowe mają także znacznie mniejsze opóźnienia w reakcji, przez co zdecydowanie poleca się stosowanie ich podczas grania, zwłaszcza jeśli chodzi o rozgrywki wieloosobowe. Niekiedy porażkę od wygranej dzielą ułamki sekund, dlatego też brak opóźnień jest niezwykle istotny.

Nie sposób nie wskazać także różnicy w cenie między myszkami przewodowymi i bezprzewodowymi, zwłaszcza, jeśli chodzi o myszki wysokiej klasy. Niskiej jakości myszki, zarówno przewodowe, jak i bezprzewodowe, można kupić za niewielką kwotę. Jeśli jednak zależy nam na jak najlepszej myszce, to za model bezprzewodowy będziemy musieli zapłacić więcej.

Jeśli zaś chodzi o wady myszy przewodowych, to największą z nich jest sam przewód. Może zawadzać, gnieść się i bywa mało wytrzymały, zwłaszcza przy samej wtyczce USB.

Zalety myszy bezprzewodowych

Myszy bezprzewodowe przede wszystkim dają większą wolność i wygodę. Co ważne, można je używać nawet w znacznej odległości od urządzenia, o ile pozwala na to sygnał.

Są bardzo poręczne, przez co świetnie nadają się do podróży, a także do małych, mobilnych urządzeń (notebooków, laptopów).

Do ich wad należy konieczność kupowania baterii bądź ładowania myszki, a także wspomniany wcześniej wyższy koszt i opóźnienia w reakcji.

Co jest lepsze?

Myszka przewodowa będzie najlepszym rozwiązaniem dla graczy oraz osób, które nie chcą ponosić z racji użytkowania myszki żadnych dodatkowych kosztów. Zaś myszy bezprzewodowe świetnie sprawdzą się u tych osób, które cenią sobie minimalizm, wygodę użytkowania i poręczność. Warto jednak pamiętać, że poszczególne modele mogą bardzo się od siebie różnić, a sposób łączenia się z komputerem to tylko jedna z cech specyfikacji myszy. Warto na bieżąco przeglądać duże portale technologiczne https://techpolska.pl/, aby być na bieżąco z nowymi modelami.